Gwiazdy

Kobiety głośno krzyczały, a ona to wyśpiewała. Kim jest Justyna Biedrawa, której protest song podbija internet?

Gwiazdy

- Będę mówić grzecznie, będę mówić miło, gdy w moim kraju, moje zdanie będzie się liczyło – śpiewa w swoim protest songu, który szybko stał się hitem. Kim jest Justyna Biedrawa, autorka internetowego virala?

Justyna Biedrawa nagrała protest song

Aksamitny głos i mocne słowa. Justyna Biedrawa jest autorką głośnego protest songu "Proszę Wyp*******ć", który w serwisie YouTube ma już ponad pół milion wyświetleń. To odpowiedź na to, co wydarzyło się w naszym kraju pod koniec października.

Główną przesłanką do napisania mojej nowej piosenki był nie tylko bunt skierowany przeciwko rządowi i temu, co dzieje się ostatnio w kraju, ale przede wszystkim to, jak odczuwałam nagonkę na kobiety, które brały udział w strajku. Sama doświadczyłam pewnych reakcji, komentarzy. Był to mój bunt przeciwko temu, że w ogóle ktokolwiek ma czelność mówić kobietom, co mogą mówić, co mają myśleć, czy mają się wstydzić Rzeczywiście jedyne słowo, którego tutaj chciałam użyć, to było to mocne słowo. Czułam, że jakieś dyskusje nie przynosiły skutku

- tłumaczy piosenkarka.

Jak mówi, zdaje sobie sprawę, że nie wszystkim piosenka przypadła do gustu, ale ma nadzieję, że w końcu i te osoby zrozumieją jej głos. Ma wsparcie rodziny, przyjaciół, artystów, którzy udostępniali jej utwór, a także tysięcy internautek i internautów. - Mam nadzieję, że ta piosenka będzie też taką motywacją, żeby robić swoje. A ludzie nawet jeżeli mają mi to za złe, to z czasem zrozumieją – dodaje.

Kim jest Justyna Biedrawa?

O piosenkarce zrobiło się głośno, kiedy do sieci trafił jej mocny protest song. Postanowiliśmy dowiedzieć się o niej nieco więcej. - Nazywam się Justyna Biedrawa, pochodzę z uroczej miejscowości Siedzina, na co dzień pracuję w branży IT. Jestem project menagerem, a w wolnym czasie zajmuję się muzyką.

A muzyka towarzyszy jej od zawsze. - Mój tata jest muzykiem, więc uczył grać na skrzypcach, na gitarze – opowiada Justyna.

I właśnie od niego otrzymuje ogromne wsparcie. - Na pewno jest dziewczyną mądrą, inteligentną, bystrą, uczy się, pracuje. Widzę każdego człowieka jako indywidualność. To jest jej życie, jej kariera. Jak najbardziej popieram i rozumiem głos młodych ludzi. Przyszłość jest dla nich, przyszłość jest w ich rękach – mówi ojciec Justyny, Wiesław Biedrawa.

Zobacz też:

Anita Lipnicka i Moriah Woods wspierają protesty. "Trochę przestałam być dumna ze swojego kraju"

Tadeusz Seibert śpiewa o tolerancji. Poruszający występ na scenie Dzień Dobry TVN

Anita Lipnicka nagrała protest song. W teledysku występują m.in. Kurdej-Szatan, Koroniewska i Drzewiecka

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Anna Korytowska

Reporter: Izabela Kaczyńska

Pozostałe wiadomości