Gwiazdy

Anita Lipnicka nagrała protest song. W teledysku występują m.in. Kurdej-Szatan, Koroniewska i Drzewiecka

Gwiazdy

Anita Lipnicka nagrała protest song. W teledysku występują m.in. Kurdej-Szatan, Koroniewska i Drzewiecka

To wyjątkowy duet. Anita Lipnicka nagrała piosenkę z Moriah Woods - amerykańską artystką, która osiadła w Puławach. "Our Voice/Nasz głos" to protest song, który odnosi się do obecnej sytuacji kobiet w naszym kraju. W towarzyszącym utworowi klipie wystąpiła plejada polskich gwiazd. 

Anita Lipnicka w duecie z  Moriah Woods

"Our Voice/Nasz głos" to wspólne nagranie Anity Lipnickiej i Amerykanki Moriah Woods. Jest to protest song, który można odnieść do tego, co się teraz dzieje w Polsce w związku ze Strajkiem Kobiet.

Ale jak panie przyznają, to jest utwór ponadczasowy, który ma mówić generalnie o sytuacji kobiet - mówił w naszym programie Mateusz Hładki.

W teledysku do piosenki wystąpiły znane aktorki: Barbara Kurdej-Szatan, Sonia Bohosiewicz, Aleksandra Domańska i Joanna Koroniewska,  a także dziennikarka Dzień Dobry TVN Gabi Drzewiecka.

"Our Voice/Nasz głos"

Kiedy ponad ćwierć wieku temu śpiewałam "Ona ma siłę" byłam młodą, ambitną, zdeterminowaną dziewczyną. Biegłam przed siebie bez wytchnienia, a wiatru w skrzydła dodawała mi świadomość, że żyję w pięknym kraju, który w końcu po tylu latach zniewolenia, odzyskał niezależność i szansę ugruntowania swojej tożsamości. Wolność Polski była moją wolnością. Gdyby ktoś mi wtedy powiedział, że 26 lat później przyjdzie mi jeszcze śpiewać protest songi w jej obronie, zaśmiałabym się mu prosto w oczy. A jednak - napisała Anita Lipnicka na Instagramie. 

Jak dodała,  "Our Voice/Nasz Głos" powstał w sercach dwóch kobiet, poruszonych ostatnimi wydarzeniami w naszym kraju. 

- Spotkałyśmy się w tej piosence, by zaśpiewać w niej wspólnym głosem - podkreśliła wokalistka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Kwarantanna z humorem Anity Lipnickiej. Artystka zachwyciła kreatywnością i ochronną maseczką z... plastrów ogórka 

Na scenie DDTVN: Anita Lipnicka - „Piękna i rycerz”

Miód i Dym Anity Lipnickiej

Co sądzisz o tym artykule?
78
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0