Gwiazdy

Joanna Żółkowska świętuje 50-lecie pracy artystycznej. "Nie wiem, kiedy to zleciało"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Mateusz Jarosławski
Joanna Żółkowska jubileuszowo
Joanna Żółkowska jubileuszowoDzień Dobry TVN
wideo 2/12

Joanna Żółkowska od 50 lat niezmiennie zachwyca publiczność mistrzowską grą aktorską. W jej bogatym dorobku zawodowym nie brakuje zapadających w pamięć ról filmowych, serialowych i teatralnych. W Dzień Dobry TVN uznana artystka opowiedziała o swoich planach na najbliższą przyszłość.

Joanna Żółkowska o 50-leciu pracy artystycznej

Niezwykłą przygodę z aktorstwem Joanna Żółkowska rozpoczęła 50 lat temu. Artystka postanowiła uczcić ważny jubileusz na Dużej Scenie Teatru Polskiego im. A. Szyfmana w Warszawie, grając u boku córki, Pauliny Holtz, w spektaklu "Pani Pylińska i sekret Chopina".

- Pięknie się gra z córką. Ja lubię przede wszystkim patrzeć na nią (...). Uważam, że jest świetną aktorką i wie, co robi - przyznała Joanna Żółkowska. Dodała też, że 50-lecie pracy artystycznej to swoista zachęta do podjęcia nowych wyzwań zawodowych.

- Nie wiem, kiedy to zleciało (...). Mam taką nadzieję, że nareszcie uda mi się pokazać to, co umiem - stwierdziła uznana aktorka.

Joanna Żółkowska od 50 lat na scenie

Joanna Żółkowska może poszczycić się wieloma sukcesami. Aktorka ma na swoim koncie wiele nieprzeciętnych ról teatralnych, filmowych i serialowych. Okazuje się, że na przestrzeni ostatnich kilku dekad kunszt jej umiejętności oczarowywał nie tylko publiczność, ale także uznanych artystów.

- Żółkowska jest aktorką emocjonalną (...). Jeszcze jak była w szkole teatralnej, to ta prawda zachwycała reżyserów - ocenił Robert Gliński, który podjął się wyreżyserowania wspomnianego wcześniej spektaklu "Pani Pylińska i sekret Chopina". Z jego słowami bez wahania zgodził się Kacper Kuszewski.

- Z Joanną jest taki kłopot, że ona się wymyka wszelkim definicjom (...). Ma cudowne poczucie humoru, chociaż takie abstrakcyjne - podsumował aktor.

Joanna Żółkowska - 50 lat na scenie. Zobacz wideo:

Joanna Żółkowska - 50 lat na scenie
Joanna Żółkowska - 50 lat na scenie Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Mateusz Jarosławski

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości