Gwiazdy

Jane Seymour, legendarna Doktor Quinn, o polskich korzeniach: "Mój dziadek pochodził z Płocka"

Gwiazdy

Autor:
Patrycja
Sibilska
Reporter:
Artur Zaborski
Jane Seymour - legendarna doktor Quinn
Jane Seymour - legendarna doktor QuinnDzień Dobry TVN
wideo 2/13

Jane Seymour to brytyjska aktorka znana w Polsce głównie z kultowego serialu "Doktor Quinn". Gwiazda była honorowym gościem festiwalu filmowego w Monako, gdzie opowiedziała o swoich korzeniach dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Arturowi Zaborskiemu. Niewiele osób wie, że aktorkę z krajem nad Wisłą łączy więcej niż tylko oddana rzesza fanów.

Polskie korzenie Jane Seymour

Wśród polskich widzów Jane popularność zdobyła grając w serialach "Na wschód od Edenu" oraz "Doktor Quinn". Wielu fanów do dziś widzi w aktorce lekarkę z małego miasteczka na Dzikim Zachodzie. Mało kto wie, że gwiazda ma polskie korzenie.

- Tak to prawda, mój dziadek pochodził z Płocka, uciekł w czasie pogromu Żydów do Anglii, kiedy miał 14 lat. Jednak wielu z jego bliskich zostało w Polsce. Inni zamieszkali we Francji, a niektórzy w Anglii i rzeczywiście odwiedzałam Polskę wiele razy i naprawdę kocham Wasz kraj. Byłam w Warszawie, gdzie kręciłam film, a także w Krakowie i w Auschwitz. Mam też wujka, z którym wróciłam w rodzinne strony, by odnaleźć bliskich na cmentarzu - powiedziała aktorka.

Kultowa rola Doktor Quinn

Postać Doktor Quinn grana przez Jane Seymour była silną, niezależną kobietą, która w małej miejscowości odnalazła miłość i z powołaniem leczyła mieszkańców. Swoją determinacją, wiedzą i ogromnym poświęceniem zdołała sobie zjednać nawet największych przeciwników.

- Było mi wcześniej powtarzane, że film taki jak "Doktor Quinn", z główną rolą kobiecą nigdy nie zostanie serialem. Ponieważ według producentów było to niemożliwe dla kobiety, żeby unieść całe show, a my udowodniliśmy, że się mylili, ludzie ten serial pokochali. Mój tata był doktorem, więc rola lekarki przyszła mi bardzo naturalnie. Pasją mojego ojca była historia medycyny, więc nasiąkałam tym od dziecka. To była po prostu rola skrojona idealnie dla mnie - mówi aktorka. - Myślę, że jestem trochę podobna do Doktor Quinn, myślę, że ona kochała też swój zawód jak ja i dbała o swoje najbliższe otoczenie. Ja również jestem bardzo zaangażowana w pomoc ludziom, nie jestem tylko aktorką, udzielam się również charytatywnie - dodaje Jane.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Reporter: Artur Zaborski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości