Gwiazdy

Jane Seymour kończy 70 lat. Kultowa "Doktor Quinn" wciąż wygląda jak nastolatka

Gwiazdy


Jane Seymour to aktorka, która dla wielu widzów na zawsze pozostanie kultową dr Quinn. Gwiazda mimo upływającego czasu wciąż zaskakuje fanów swoim fenomenalnym wyglądem i nienaganną figurą. Z okazji 70. urodzin aktorki wspominamy jej najlepsze role i burzliwe życie.

Jane Seymour - kariera

Jane Seymour ma 70 lat, a na swoim koncie cztery rozwody, sesję w "Playboyu" i kultowe role, które przyniosły jej wielką rozpoznawalność oraz jest mamą czwórki dzieci. Choć jako 13-latka marzyła, by zostać baletnicą, karierę tancerki przekreśliła kontuzja. Wtedy pod pseudonimem Jane Saymour, młoda Joyce Penelope Wilhelmina Frankenberg postanowiła spróbować swoich sił aktorstwie. Młoda brunetka o niecodziennej urodzie bardzo szybko odnalazła się w branży filmowej. Karierę rozpoczynała jeszcze w latach 70. Rolą, która otworzyła jej szerokie drzwi do świata show-biznesu była rola dziewczyny Jamesa Bonda – Solitaire w filmie Guya Hamiltona "Żyj i pozwól umrzeć". Następnie Seymour mogliśmy zobaczyć w produkcjach tj. "Onassis – najbogatszy człowiek świata", "Wojna i pamięć", "Rewolucja francuska", "Polowanie na druhny".

Wśród polskich widzów Jane popularność zdobyła, grając w serialach tj. "Na wschód od Edenu" oraz "Doktor Quinn". Dla wielu fanów aktorka do dziś postrzegana jest jako lekarka z małego miasteczka na Dzikim Zachodzie.

Barwne życie prywatne Jane Seymour

Jane Seymour to gwiazda, której w życiu nie brakowało atrakcji. Aktorka została szczęśliwą mamą czwórki dzieci, a także czterokrotnie wychodziła za mąż i się rozwodziła. Jej pierwszym mężem był Michael Attenborough, drugim Geoffrey Planer, trzecim David Flynna, a czwartym aktor James Keach. Niewiele osób wie także o tym, że Jane miała polskie korzenie.

Wiecie, skąd pochodził jej dziadek, gdzie się urodził? W Płocku

– powiedział Mateusz Hładki.

Obecnie 70-letnia gwiazda mieszka w Malibu w Kalifornii i aktywnie korzysta z wolnego czasu. W mediach społecznościowych dzieli się z fanami zdjęciami wprost z plaży. Trzeba przyznać, że mimo upływu lat, Jane wciąż jest właścicielką wspaniałej figury.

- Swój wygląd zawdzięcza jodze i regularnym ćwiczeniom. Palma jej nie odbiła, za to założyła fundację, zajmuje się też sztuką, robi rzeźby i projektuje chusty – powiedział Mateusz Hładki.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

"Hotel Paradise 3". Znamy kolejnych uczestników. Kim są?

Margaret została zapytana o dzieci: "Jestem szczęśliwą macochą"

Lewandowscy wzięli udział w modowej sesji dla niemieckiego magazynu. "Robert w sandałach wygląda obłędnie"

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości