Gwiazdy

Joanna Koroniewska o motywacji do sportu. "Dopiero po latach zmieniłam swoje myślenie na temat biegania!"

Gwiazdy

Kamil Piklikiewicz/East News

Joanna Koroniewska uwielbia aktywny tryb życia. Aktorka regularnie biega pokonując długie dystanse, a efektem ubocznym jest nie tylko znakomite samopoczucie, ale także zgrabna sylwetka. Niedawno gwiazda w sieci przyznała: "Szczerze nienawidziłam tego robić!". Co zatem motywowało ją do uprawiania sportu?

Joanna Koroniewska – motywacja do sportu

Bieganie to sport, który można kochać bądź nienawidzić. W czasie, gdy jedni pokonują dla relaksu dziesiątki kilometrów, inni dostają dreszczy na samą myśl o monotonnym truchcie. Jedną z gwiazd, która regularnie uprawia sport i nie zwalnia tempa jest Joanna Koroniewska. Aktorka wiele razy publikowała w sieci zdjęcia w sportowym wydaniu, a także udowadniała, że nawet trening z dzieckiem w wózku może być przyjemny i udany. Jak się jednak okazuje, sport nie zawsze był konikiem aktorki. Na Instagramie Joanna opublikowała post, w którym przyznała, że jeszcze w czasach szkolnych bieganie było dla niej największą karą. Jak więc przekonała się do dyscypliny? Motywacją są dla aktorki efekty uboczne.

Jak polubić coś, na co nigdy nie miało się ochoty? Lubię te "efekty uboczne", które widzicie na zdjęciu, chociaż niektórzy pewnie powiedzą, że jestem za chuda, ale ja się dobrze czuje sama ze sobą. W podstawówce, była to dla mnie mordęga i szczerze nienawidziłam tego robić! Dopiero po latach zmieniłam swoje myślenie na temat biegania!

- napisała na Instagramie.

W dalsze części aktorka zaprosiła także fanów na kolejny odcinek #dowborybehappy, gdzie Ryszard Szul, trener i fizjolog opowiedział więcej o motywacji oraz pierwszych krokach początkującego biegacza. Jak się okazuje, wiele kobiet, już na starcie demotywuje się do biegania, gdyż uważa trening za wykańczający. Trener udowadnia jednak, że nie na tym polega budowanie wytrzymałości. Pierwsze miesiące warto przeznaczyć na wolny trucht i marszobiegi.

- Macie tak biegać, żeby było wam przyjemnie, żeby nic was nie bolało, na ugiętych nogach. Wytrzymałość robi się w trakcie treningu, wolno, spokojnie. Marsz i trucht, ale nie przekraczamy określonego tętna, tętna, które by nas zajechało – powiedział mężczyzna.

Jak rozpocząć przygodę z bieganiem?

Bieganie w ostatnich latach stało się nie tylko sposobem na spędzenie wolnego czasu, ale także metodą na pozbycie się negatywnych emocji oraz wypracowanie jędrnej i zgrabnej sylwetki. Co więcej, aktywność ta pozytywnie wpływa także na nasze zdrowie m.in. układ sercowo – naczyniowy. Niestety jak wiadomo, najtrudniejsze są zawsze początki. Jak zacząć biegać, aby nie zrobić sobie krzywdy i nie zrezygnować tuż na starcie?

  • Przede wszystkim – odpowiednie obuwie. Decydując się na bieganie, warto zainwestować w specjalistyczne buty, które będą chroniły nasze stopy przed kontuzjami.
  • Punkt drugi to obowiązkowa rozgrzewka przed treningiem, a także dobranie odpowiedniego tempa. Dla początkujących idealnym sposobem będzie łączenie biegu z marszem. Jak często biegać?
  • Istotna jest również prawidłowa postawa ciała – uniesiona głowa i wyprostowane plecy.
  • Nie zapominajcie także o nawodnieniu, szczególnie latem, gdy temperatury są naprawdę wysokie.

Jak się rozgrzać przed bieganiem?

Zobacz także:

Anna Lewandowska z córkami w basenie. "Bieganie od rana do wieczora za dziećmi to też trening"

Bieganie na odchudzanie. Czy to najlepszy sposób na spalenie tkanki tłuszczowej?

Bieganie a ciąża. Czy da się to pogodzić?

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości