Gwiazdy

Historia Tomasza Komendy poruszyła Kazika - artysta nagrał utwór do filmu: "To jest najlepsza rzecz, na jaką mnie stać"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Do kin wszedł właśnie film „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" w reż. Jana Holoubka, opowiadający historię niesłusznie skazanego mężczyzny. Autorem piosenki promującej ten film jest Kazik Staszewski. Jak wyglądała praca nad utworem? O tym Kazik opowiadał w naszym programie.

"25 lat niewinności” - utwór promujący film o Tomaszu Komendzie

Ballada "25 lat niewinności” z muzyką Kazika Staszewskiego i Wojtka Jabłońskiego utrzymana jest w charakterystycznym stylu artysty i nawiązuje w brzmieniu do najlepszych albumów Kultu. Kazik śpiewa w niej o wolności, uczciwości i sprawiedliwości. To kluczowe słowa w życiu Tomka Komendy, który pomimo swojej niewinności spędził za kratami osiemnaście lat.

Była to dla mnie osobiście bardzo ważna piosenka, po tym, jak obejrzałem film. Czasami dyskutuję ze zleceniodawcą, ale tutaj byłem przekonany, że to jest najlepsza rzecz, na jaką mnie stać w danej chwili. Wydaje mi się, że ująłem tutaj całą historię, a jednocześnie nie jest ona tak dosłowna

- mówił Kazik Staszewski w Dzień Dobry TVN

Autorem teledysku wykorzystującego ujęcia z filmu jest Jacek Kościuszko - uznany i wielokrotnie nagradzany twórca krótkich form.

Pewne rzeczy, które są w piosence niedopowiedziane, on bardzo fajnie podbił obrazem

- stwierdził nasz gość.

Kazik Staszewski spotkał się z Tomaszem Komendą

Panowie poznali się jeszcze przed premierą filmu. Tomasz Komenda odwiedził wokalistę w studiu podczas nagrywania piosenki. Kazik nie chciał jednak towarzystwa kamer i szumu medialnego. Poprosił, aby szybko nagrać początek spotkania, a następnie wraz z Tomaszem zamknął się w reżyserce. Tam rozmawiali ponad godzinę.

Co mnie poruszyło i jednocześnie zbudowało w tej całej sytuacji? Mimo tej tragedii, jaką przeszedł Tomasz, on mówi: 'Ja nie patrzę do tyłu, ja idę prosto. Jeszcze tyle pięknych i dobrych rzeczy spotka mnie w życiu'

- opowiadał Kazik.

Kazik i jego artystyczne plany

Kazik Staszewski planuje powoli wznowić koncerty. Niestety legendarny Kult zmienił swój skład. Jak przyznał wokalista, zespól się posypał, a on zmuszony był znaleźć następców.

Kazik Staszewski w Dzień Dobry TVN. Galeria zdjęć.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Michał Kwiatkowski o kulisach wygranej w Tour de France. "Miałem niesamowite wsparcie zespołu i mogłem sięgnąć po to zwycięstwo"

Smakoterapia na wynos - pysznie i zdrowo także poza domem. Przepisy Iwony Zasuwy

Lady Gaga zaprezentowała nowy teledysk, który ma dla niej wyjątkowe znaczenie. "To poezja bólu"

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości