Gwiazdy

Beyonce nagrała nową piosenkę. „Black Parade” to pierwszy solowy projekt od wielu miesięcy

Gwiazdy

Beyonce

Beyonce od wielu lat zabiera głos w kwestiach dotyczących dyskryminacji rasowej. W związku z trwającymi w USA protestami potępiającymi rasizm i brutalność policji, miała miejsce premiera najnowszego singla gwiazdy pt. „Black Parade”. Piosenka jest częścią inicjatywy piosenkarki wspierającej czarnoskórych przedsiębiorców.

Muzyka w słusznej sprawie

Od kilku tygodni w Stanach Zjednoczonych trwają protesty potępiające rasizm i brutalność policji. Wiele znanych postaci bierze udział w inicjatywach mających wspierać walkę z dyskryminacją rasową. W gronie gwiazd zabierającym głos przeciw rasizmowi znalazła się Beyonce, która od lat czynnie propaguje walkę z tym problemem, m.in. po przez swoją muzykę. Najświeższym przejawem aktywizmu i zaangażowania wokalistki jest jej najnowszy singiel „Black Parade”. Utwór nawiązuje do afroamerykańskiej kultury, problemu brutalności policji, ruchu Black Lives Matter, a także pandemii COVID-19.

ZOBACZ: Najnowszy singiel Beyonce - „Black Parade”

Beyonce – „Black Parade”

Najnowszy singiel Beyonce jest jej pierwszym od roku projektem muzycznym. Utwór został opublikowany z okazji Juneteenth, czyli Dnia Wyzwolenia - święta obchodzonego z okazji zniesienia niewolnictwa w USA. Premierę singla poprzedziło utworzenie strony internetowej Prack Parade Route, której celem jest wspieranie czarnoskórych przedsiębiorców, wytwórców i artystów.

Zobacz też:

Madonna o kulach na ulicach Londynu. "To był zaszczyt dla nas wszystkich, że mogliśmy być na proteście"

Anna Wintour przeprasza za dyskryminację rasową i krzywdzące zachowania w "Vogue". Nie wszyscy jej wierzą

Meghan Markle opowiedziała o dyskryminacji rasowej. "Rasizm dotyka mnie osobiście”

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości