Gwiazdy

Madonna o kulach na ulicach Londynu. "To był zaszczyt dla nas wszystkich, że mogliśmy być na proteście"

"Plotki z życia gwiazd", Reporter: Mateusz Hładki

Gwiazdy

Madonna o kulach na ulicach Londynu. "To był zaszczyt dla nas wszystkich, że mogliśmy być na proteście"

"Plotki z życia gwiazd", Reporter: Mateusz Hładki

Protesty po śmierci George’a Floyda nie słabną. Na całym świecie ludzie demonstrują przeciwko dyskryminacji. Swój sprzeciw wobec nierównego traktowania postanowiła wyrazić także Madonna, która poszła na pokojową manifestację w Londynie. Gwiazda poruszała się o kulach.

Madonna o kulach

Madonna od jakiegoś czasu ma kłopoty z kolanem, które są konsekwencją zeszłorocznej trasy koncertowej. Artystka przez długi czas starała się ukrywać swoje problemy zdrowotne, jednak w końcu musiała przyznać, że nie jest w najlepszej kondycji. W styczniu tego roku odwołała kilka koncertów.

Lekarze zalecili mi, żebym odpoczęła przez kilka dni. Jak wiecie, mam kontuzje, z którymi zmagam się od początku trasy koncertowej. Muszę słuchać mojego organizmu i stawiać zdrowie na pierwszym miejscu

- pisała wówczas.

W Londynie odbywają się pokojowe protesty „Black Lives Matter”. Na jeden z nich wybrała się Madonna. Piosenkarka szła o kulach.

To był zaszczyt dla nas wszystkich, że mogliśmy być na proteście

- napisała na Instagramie.

Madonna – aktywność społeczna

Gwiazda słynie z bezpośredniego wyrażania swoich poglądów. Madonna opowiada się za równym traktowaniem ludzi, bez względu na pochodzenie czy orientację. Od prawie dwóch tygodni, w swoich mediach społecznościowych wspiera ruch „Black Lives Matter” i jasno mówi, że nie godzi się na rasizm.

To musi się skończyć. Dopóki w Ameryce będzie rasizm, nikt nie powinien mieć przyzwolenia na posiadanie broni. Tym bardziej policjanci

- napisała po śmierci George’a Floyda.

Protesty po śmierci George’a Floyda

25 maja, 46-letni czarnoskóry George Floyd zmarł wskutek brutalnej interwencji policji. Podczas zatrzymania za domniemaną próbę zapłacenia fałszywym 20-dolarowym banknotem, funkcjonariusz przygniótł nieuzbrojonego mężczyznę do ziemi i ukląkł na jego szyi. Nagranie z tego zdarzenia pojawiło się w sieci. Floyd mówił „Nie mogę oddychać” (I can’t breathe”). Te słowa stały się hasłem protestów na całym świecie. Na początku Amerykanie, a za nimi mieszkańcy innych kontynentów i krajów wychodzą na ulicę, żeby sprzeciwić się rasizmowi. 

Zobacz też:
Ameryka wstrząśnięta po śmierci George’a Floyda. Marcin Wrona: "To są największe demonstracje w Stanach Zjednoczonych od 1968 roku"
Banksy nowym dziełem komentuje śmierć George'a Floyda:"System zawodzi ludzi o kolorze skóry innym niż biały. Biały system"
Emma Watson skrytykowana za Blackout Tuesday. Co nie spodobało się fanom?

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
59
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0