24-lata zaapelowała w mediach społecznościowych o pomoc.
Ten element kostiumu nie spodobał się internautom.
Klara "Klarsonium" Chomicz to popularna tiktokera, która w mediach społecznościowych dzieli się nie tylko makijażowymi poradami, ale także różnymi ciekawostkami ze swojego życia. Tym razem opowiedziała o bardzo przykrej sytuacji.
W Polsce, choć możemy mówić o pewnej poprawie zachowań w społeczeństwie, nadal mierzymy się z rasizmem systemowym. Skąd się bierze i dlaczego taki problem występuje? O tym opowiedzieli w Dzień Dobry TVN profesor Tomasz Sobierajski, socjolog oraz Bumi Phillips ze Stowarzyszenia Polaków Pochodzenia Afrykańskiego.
Jessica Mercedes od lat pracuje na swój sukces. Blogerka modowa ma na swoim koncie współprace z największymi domami mody. To często nie ma jednak żadnego znaczenia, gdy ludziom z branży mówi o swoim pochodzeniu.
Nie gasną emocje po meczu Polska-Anglia, który odbył się w środę w Warszawie. Tuż przed spotkaniem angielscy piłkarze uklęknęli na znak walki z rasizmem. Zgromadzeni na trybunach Stadionu Narodowego kibice biało-czerwonych zareagowali na to gwizdami. Takie zachowanie oburzyło Magdalenę Boczarską, czemu dała wyraz na Instagramie. Jej post spotkał się z ostrą krytyką. "Niech pani wyjedzie z Polski i już się nie wstydzi"- piszą niektórzy internauci.
Osi Ugonoh siedem lat temu została zwyciężczynią 4. edycji programu "Top Model". Następnie pracowała na sesjach zdjęciowych i wybiegach w Polsce i za granicą. W rozmowie z Oskarem Netkowskim z serwisu dziendobry.tvn.pl opowiada o swoich korzeniach, rodzinie oraz o tym, czy zetknęła się z rasizmem.
Chet Hanks ma poważne problemy z prawem. Syn znanego aktora został oskarżony przez swoją byłą partnerkę o przemoc domową i rasizm. W sieci pojawiło się także nagranie, gdzie leje się krew.
Na Sharon Osbourne spłynęło wiadro pomyj po tym, jak stanęła w obronie Piersa Morgana. Stacja CBS podziękowała jej za współpracę. O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedziała Sandra Hajduk.
Po raz pierwszy od emisji głośnego wywiadu księcia Harry’ego i Meghan Markle, książę William i księżna Kate pojawili się publicznie. Następca brytyjskiego tronu został zapytany, czy rozmawiał już z bratem.
Serena Williams skomentowała przeprowadzony przez Oprah Winfrey wywiad z Meghan Markle i księciem Harrym. Nazwała księżną Sussex swoją "bezinteresowną przyjaciółką" oraz zaznaczyła, że wspiera ją w walce z seksizmem i rasizmem, których sama także doświadczyła.
Wrześniowe wydania "Vogue" zawsze są wyjątkowe. Tym razem jednak nie tylko pod kątem modowym. Polska edycja postanowiła zająć się tematem nadziei i do udziału w sesji okładkowej zaprosiła młodą aktywistkę, 10-letnią Biankę Nwolisę, której zdjęcie z transparentem: "Stop Calling Me MURZYN" jakiś czas temu obiegło całą Polskę. Bianka wraz z całą rodziną gościła także w naszym programie.
Kiedyś było neutralne. Obecnie jest nie tylko obarczone złymi skojarzeniami, ale także archaiczne. Słowa "Murzyn" nie należy używać inaczej niż na prawach historycznego cytatu. Tak uważa językoznawca prof. Marek Łaziński. Czy jego opinia będzie oficjalnym stanowiskiem Rady Języka Polskiego?
Oprah Winfrey jest jedną z najpopularniejszych amerykańskich prezenterek, która przez lata pracowała na swoje uznanie. W tym roku w jej życiu zawodowym szykują się pewne zmiany. Dziennikarka startuje z nowym programem poświęconym tematyce rasizmu. Z druku znika jednak jej ukazujący się od dwóch dekad magazyn. Skąd taka decyzja?
Beyonce od wielu lat zabiera głos w kwestiach dotyczących dyskryminacji rasowej. W związku z trwającymi w USA protestami potępiającymi rasizm i brutalność policji, miała miejsce premiera najnowszego singla gwiazdy pt. „Black Parade”. Piosenka jest częścią inicjatywy piosenkarki wspierającej czarnoskórych przedsiębiorców.
Po zabójstwie George’a Floyda przez cały świat przeszła fala demonstracji przeciwko rasizmowi. Dyskryminacja jest problemem, z którym niestety wciąż muszą się mierzyć osoby o innym kolorze skóry. Także te mieszkające w Polsce. Na co dzień doświadczają przemocy zarówno psychicznej, jak i fizycznej. Przyszedł czas, żeby to zakończyć.
Masowe protesty ogarnęły USA po tym, jak policjant doprowadził do śmierci Afroamerykanina George'a Floyda. Demonstracje trwają od kilkunastu dni i rozlały się już daleko poza Stany Zjednoczone. O sytuacji za oceanem rozmawialiśmy z Marcinem Wroną, amerykańskim korespondentem TVN oraz pochodzącym z USA wokalistą Nickiem Sincklerem.
Lea Michele, jak wiele innych gwiazd, w swoich mediach społecznościowych wyraziła solidarność z ruchem Black Live Matters. To jednak nie umknęło uwadze osób współpracujących z nią na planie „Glee”. Kilka z nich przypomniało aktorce o sytuacjach, w których przejawiała dyskryminację i rasizm.
Meghan Markle o problemie związanym z rasizmem mówiła już w 2012 roku. Amerykańska aktorka przyznała, że od dziecka była dyskryminowana na tle rasowym. Brak tolerancji jest szeroko komentowany w związku z tragiczną śmiercią George’a Floyda.
W trudnych momentach najważniejsza dla ludzi staje się solidarność. Doświadczaliśmy tego przez ostatnie miesiące ze względu na pandemię koronawirusa. Doświadczamy także teraz, solidaryzując się przeciwko rasizmowi i śmierci George'a Floyda z rąk policjanta, do której doszło 25 maja 2020 r. w Minessocie.
Blogerka modowa Tamara Gonzales Perea z powodu nieco ciemniejszego koloru skóry była źle traktowana przez swoich kolegów ze szkoły. Dochodziło nawet do tego, że uczniowie czekali na nią po lekcjach, aby zrobić jej krzywdę. Kiedy zaczął się ten koszmar? Czy szkoła ukarała prowodyrów? O swoich przeżyciach Tamara powiedziała w Dzień Dobry TVN. Obok niej na kanapie usiadła wokalistka i aktorka Patricia Kazadi. Czy według nich w Polsce, w ostatnim czasie nasilił się rasizm? Jak zmienić te nastroje?
W Polsce coraz częściej dochodzi do rasistowskich pobić i ataków. O komentarz do tego, co się dzieje w naszym kraju poprosiliśmy gości Dzień Dobry TVN: imigrantów mieszkających u nas: syryjskiego Kurda Mustafę Mohammada i Syryjczyka prof. Bassama Aouila. Jak Polska zmieniła się od czasu ich przyjazdu? Jak się czują w naszym kraju?
W dzisiejszym odcinku "Rozmów w toku" Ewa Drzyzga rozmawia z osobami, które doświadczyły przemocy ze względu na swoje pochodzenie etniczne, rasowe lub narodowe oraz z polskimi rasistami. Poznajcie człowieka, który "dla rozrywki" obrzucił czarnoskórego kamieniami i tego, którego Ewa Drzyzga chciała wyprosić ze studia.
Nominacje do Oscarów nie wyglądają kolorowo Po ogłoszeniu tegorocznych nominacji do Oscarów wybuchł skandal. Okazało się, że już drugi raz z rzędu Amerykańska Akademia Filmowa wytypowała wyłącznie białoskórych aktorów. Media i niektórzy czarnoskórzy aktorzy zarzucili głosującym rasizm i dyskryminację. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy polskiego aktora i reżysera, mieszkającego w Stanach Zjednoczonych Omara Sangare. Rozmawiała z nim dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.
"Boję się o mojego męża, boję się o naszą rodzinę" - tak napisała na Facebooku Julia Sondhi, Polka która wszyła za mąż za sikha. Ich historię poznało wiele osób, bo ten post został udostępniony prawie czterdzieści tysięcy razy! Co sprawiło, że musiała podzielić się swoją historią? Dlaczego Julia Sondhi obawia się o bezpieczeństwo swojego męża? Z rodziną rozmawiał we Wrocławiu dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.
Kamilek na urodzinach kolegi został oblany płynem z mydlinami, które podrażniły mu oczy. W efekcie chłopiec trafił do szpitala. O sprawcy wypadku Kamil wypowiadał się w obraźliwi i rasistowski sposób. Kto go tego nauczył? Czy to rodzice są winni rasistowskich zachowań swoich dzieci?
Samiloby Ajeki razem z mamą przeprowadza w przedszkolach warsztaty, podczas których uczy dzieci tolerancji. Jak wyglądają te spotkania? O czym opowiada wówczas siedmioletnia dziewczynka? Jak dzieci reagują na jej kolor skóry? O co przedszkolaki pytają Sami? Co warsztaty dają samej siedmiolatce? I kto namówił Katarzynę Wujczyk i jej córkę do projektu? Sami razem z mamą pojawiła się w studiu Dzień Dobry TVN.
Prezenterka pogody Dzień Dobry TVN właśnie wydała swoją autobiografię. Jak Omenaa Mensah wspomina dzieciństwo? Czy była prześladowana z powodu koloru skóry? Co ją zainspirowało do napisania książki? O tym i o swojej metamorfozie opowiedziała dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej.
Najnowszy krążek Czesława Mozila zatytułowany jest "Księga Emigrantów. Tom I". To mocny komentarz o polskich emigrantach. Za co zapłaciłby milion dolarów? O przykładach rasizmu wśród Polaków, o tym, jakim był ministrantem i całował się z dziewczyną w kościele, opowiedział studiu Dzień Dobry TVN.
O szczerej, ludzkiej, codziennej nienawiści rozmawialiśmy z Katarzyną Herman, Janem Peszkiem i Szczepanem Twardochem. Jak walczyć z "hejtem", homofobią czy rasizmem?