Magda Boczarska ostro o kibicach przed meczem z Anglią. "Jest mi wstyd, że zupełnie tracimy poczucie człowieczeństwa". W komentarzach burza

Magdalena Boczarska
Magdalena Boczarska
Źródło: Dzień Dobry TVN
Nie gasną emocje po meczu Polska-Anglia, który odbył się w środę w Warszawie. Tuż przed spotkaniem angielscy piłkarze uklęknęli na znak walki z rasizmem. Zgromadzeni na trybunach Stadionu Narodowego kibice biało-czerwonych zareagowali na to gwizdami. Takie zachowanie oburzyło Magdalenę Boczarską, czemu dała wyraz na Instagramie. Jej post spotkał się z ostrą krytyką. "Niech pani wyjedzie z Polski i już się nie wstydzi"- piszą niektórzy internauci.  

Zachowanie kibiców przed meczem Polska - Anglia

W środę 8 września na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się mecz Polska-Anglia. Reprezentacja Polski w doliczonym czasie gry zdołała zremisować po golu Damiana Szymańskiego. Jednak to nie samo spotkanie i jego wynik wzbudziły największe emocje, a zachowanie polskich kibiców. Zgodnie z zapowiedziami angielscy piłkarze tuż przed pierwszym gwizdkiem uklęknęli na znak walki z rasizmem. Ich postawa nie spodobała się zgromadzonym na stadionie fanów biało-czerwonych, którzy zareagowali głośnymi gwizdami. Mina Roberta Lewandowskiego jednoznacznie wskazywała, że kapitan naszej reprezentacji był tym oburzony.   

Magda Boczarska ostro o zachowaniu kibiców

Sytuację sprzed meczu Polska-Anglia skomentowała na Instagramie Magda Boczarska. Aktorka nie ukrywała swojego oburzenia postawą kibiców, czemu dała upust w pełnym emocji poście.

- Szukałam słów, które najlepiej oddadzą to, co stało się wczoraj podczas meczu Polska-Anglia i kiedy już byłam bliska poddaniu się bezsilności, natrafiłam na post @maciej_stuhr. Lepiej niż on nie potrafię tego podsumować, jest mi wstyd, że zupełnie tracimy poczucie człowieczeństwa i nie ma na to żadnego wytłumaczenia. Z góry idzie bardzo zły przykład, ale czy naprawdę jesteśmy aż tak bezrefleksyjni? Aż tak nieempatyczni? Naprawdę chcemy tych podziałów? Chcemy być złymi ludźmi? Może za rzadko zadajemy sobie pytanie, kim jesteśmy i jakie ma to konsekwencje. @_rl9 dziękuję za ten gest, który miał przypomnieć kibicom na stadionie, że szacunek należy się każdemu człowiekowi - napisała aktorka.

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy dotyczących zachowania kibiców i rasizmu. Choć sporo osób podzielało poglądy aktorki, znaleźli się i tacy, którzy mieli odmienne zdanie na ten temat.

"Jaki cel ma ten wpis? Delikatnie mówiąc mija się z prawdą. Czasami lepiej nie zabierać głosu w sprawach, o których nie ma się pojęcia", "Mieszkam w UK juz kilkanaście lat i niestety oni uważają, że im się wszystko należy, że są najlepsi. Nie mówmy, że jesteśmy rasistami, bo oni są większymi", "Niech pani wyjedzie z Polski i już się nie wstydzi. To moja gorąca prośba do Pani", "Absolutnie się nie zgadzam, czemu nie ma takich gestów, jak jest zabijany biały człowiek ??????" – pisali internauci.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Wspomnienie Wiesława Gołasa

DD_20210910_Golas_REP
Wspominamy Wiesława Gołasa
Źródło: Dzień Dobry TVN

Autor: Martyna Trębacz

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla