Gwiazdy

Bartek Królik z utworem "Zakochana" na scenie Dzień Dobry TVN. "Przechodzę teraz urodzaj wieku średniego"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Nowe muzyczne wyzwania Bartka Królika
Dzień Dobry TVNNowe muzyczne wyzwania Bartka Królika

"Zakochana" to najnowszy singiel Bartka Królika, który w Dzień Dobry TVN opowiedział o swojej twórczości i zaśpiewał na naszej scenie. W jakich okolicznościach powstał utwór? Kto jest jego pierwszym recenzentem?

Nowe muzyczne wyzwania Bartka Królika

Bartek Królik jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Olsztynie w klasie wiolonczeli. W 2001 roku założył grupę Sistars, w której grał do 2012 roku. Ponadto współpracował z wykonawcami, takimi jak m.in. Bracia, Natalia Kukulska czy Edyta Górniak. Artysta od lat podbija polską scenę muzyczną, a w zeszłym roku wydał solowy album pt. "Pan od muzyki". W Dzień Dobry TVN podkreślił, że tworząc może liczyć na rodzinne wsparcie.

- Moja żona jest moją pierwszą recenzentką. Wszystko przechodzi przez jej uszy. W drugiej kolejności nasze dzieci, które też znają te piosenki, co najmniej rok wcześniej niż one ujrzą światło dzienne. Mam więc najlepszych i najszczerszych recenzentów w domu, więc się nie martwię – przyznał muzyk.

Bartek Królik z utworem "Zakochana"

"Zakochana" to najnowszy singiel artysty. - Powstał on zupełnie niedawno. Przechodzę teraz urodzaj wieku średniego i wysypują się ze mnie bardzo różne pomysły. Obudziłem się w środku nocy. Musiałem szybko znaleźć kawałek kartki, długopis do pisania, bo wysypał się ze mnie cały tekst. Ciurkiem pisałem bardzo szybko. Po tylu latach tworzenia, prób i różnych eksperymentów, to było dla mnie coś zaskakującego - mówił w Dzień Dobry TVN.

Choć mogłoby się wydawać, że utwór "Zakochana" jest o żonie Bartka Królika, to artysta stanowczo zaprzeczył i powiedział, że to "fikcja literacka". – To jedna z takich klasycznych historii, taki follow up do lat 90., naszych ulubionych. Dzisiejsi artyści często czerpią z dawnych lat, co było fajne, co nam się podobało. Uważam, że to były najfajniejsze lata w muzyce. Zresztą najwięcej ikon wtedy wypłynęło – wyjawił i dodał, że obecnie chce się skupić na muzyce elektronicznej.

Przed artystą koncerty m.in. w Głogowie i Poznaniu. Tymczasem posłuchaj występu Bartka Królika na scenie Dzień Dobry TVN:

Bartek Królik w piosence „Zakochana”
Bartek Królik w piosence „Zakochana”
Dzień Dobry TVN

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości