Gwiazdy

Anna Lewandowska i pociążowe „uroki”. „Gorszy sen, częste pobudki, zatrzymanie wody w organizmie”

Gwiazdy

Anna Lewandowska w studiu Dzień Dobry TVN
Dzien Dobry TVNKamil Piklikiewicz/East News

Niedawno Ania Lewandowska urodziła drugą córeczkę, Laurę. Gwiazda otwarcie mówi o tym jakie dolegliwości towarzyszyły jej podczas ciąży i po porodzie. Trenerka przyznała, że ma szczególną tendencję do zatrzymywania wody w organizmie. Przedstawiła fankom sposoby na radzenie sobie z tym problemem.

Anna Lewandowska o problemach po ciąży

Na początku maja Anna Lewandowska po raz drugi została mamą. Każda kobieta, która rodziła wie, że po porodzie pojawiają się też pewne dolegliwości. W ciele i w organizmie, zarówno podczas ciąży, jak i po niej zachodzi wiele zmian. Trenerka przyznała fanom na Instagramie, że nie zawsze jest kolorowo.

Gorszy sen, częste pobudki, zatrzymanie wody w organizmie

- wymieniła.

To ostatnie szczególnie daje jej się we znaki. Lewandowska postanowiła podzielić się swoimi sposobami na walkę z tym problemem. Jako rozwiązania podała między innymi picie dużej ilości wody, odpoczynek, dbanie o dietę, czy delikatne ćwiczenia. Zauważyła także, że bardzo ważne jest wysypianie się.

Być może zamiast treningu czasem lepiej wybrać krótką drzemkę podczas dnia

- napisała.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Dziś pełnia księżyca dała mi popalić ?? Gorszy sen, częste pobudki, zatrzymanie wody w organizmie (a niestety mam do tego tendencję, szczególnie widzę to po drugiej ciąży) a jak jest u Was? Też widzicie taką zależność?? Jak radzicie sobie z problemem ZATRZYMYWANIA WODY W ORGANIZMIE oraz z obrzękami? Podzielę sie z Wami moimi sposobami. Czekam też na Wasze ? Ah i jeszcze jedno pytanie do mamusiek. Jakie są Wasze doświadczenia po kolejnych ciążach??? Jestem bardzo ciekawa. ? 1. PICIE WODY, najlepiej w regularnych odstępach czasu, 2-3 l dziennie. 2. ODPOCZYNEK leżąc, trzymając nogi powyżej tułowia. 3. Korzystanie z POŃCZOCH BEZUCISKOWYCH (najlepiej takich, które proponują sklepy ortopedyczne). 4. Włączcie ćwiczenia do swojego planu dnia ? Wykonanie 50 KRĄŻĘŃ kostkami u stóp i nadgarstkami co godzinę. Zaplanowanie regularnej aktywności fizyczną, np. spacer. 5. Unikanie zbyt długiego przebywania na SŁOŃCU oraz wysokich temperatur, np. podczas kąpieli. Ograniczcie uczęszczanie do sauny. 6. Staranie się utrzymać prawidłową masę ciała, dzięki czemu zmniejsza się prawdopodobieństwo wystąpienia obrzęków. 7. Unikanie przebywania zbyt długo w jednej pozycji. 8. Dbanie o Waszą DIETĘ (zmniejszając ilości soli) oraz zwrócenie uwagi na suplementację, szczególnie magnezem i witaminą B6, które bez problemu dostarczycie z żywnością. 9. WYSYPIANIE się (jeśli jest to możliwe) czujesz zmęczenie? Być może zamiast treningu czasem lepiej wybrać krótką drzemkę podczas dnia. 10. POKRZYWA do picia w odpowiedniej ilości. Sciskam Was? 11. Kąpiel w letniej wodzie z SOLĄ i olejkiem LAWENDOWYM ? 12. Endermologia/Icoon (zabiegi) #annalewandowska #healthyteam #nawadniajsie #photo @szulcworks

Post udostępniony przez ???? ??????????? (@annalewandowskahpba)

Anna Lewandowska o macierzyństwie

Niedługo po urodzeniu drugiej córeczki, Anna Lewandowska w rozmowie z Pauliną Krupińską-Karpiel opowiedziała o podwójnym macierzyństwie. Trenerka zaznaczyła, że mała Laura lubi pospać.

To chyba jest nagroda za Klarę, która nie spała tak dobrze, jak Laura

- żartowała wówczas

Rodzina Lewandowskich mieszka w Monachium, z uwagi na to, że Robert gra w tamtejszej drużynie. Anna mówiła, że tata bardzo dba o swoje córeczki.

Jak tylko jest w domu, to poświęca jej bardzo dużo czasu. Ale ja też, bo wiadomo - mama to mama

- dodała.

Całą rozmowę zobaczycie tutaj:

Zobacz też:

Anna Lewandowska wyróżniona przez "The Sun". Znalazła się w zestawieniu najpopularniejszych WAGs

Anna Lewandowska porównuje swoją figurę po obu ciążach. "Długo zastanawiałam się nad wrzuceniem tak osobistego posta"

Anna Lewandowska na pierwszym spacerze z córkami. Gdzie w tym czasie był Robert?

Autor: Anna Korytowska

Źródło zdjęcia głównego: Dzien Dobry TVN

Pozostałe wiadomości