Gwiazdy

Alicja Bachleda-Curuś skończyła studia. Kierunek zaskakuje. "Była jedną z najlepszych studentek"

Gwiazdy

Ukończenie studiów, to dla każdego niezwykle ważny moment. Kilka lat nauki, której zwieńczeniem jest napisanie, a potem obronienie pracy magisterskiej, trzeba należycie świętować. Alicja Bachleda-Curuś została absolwentką Uniwersytetu Kalifornijskiego i ogłosiła to wraz ze swoją wykładowczynią na Instagramie.

Alicja Bachleda-Curuś obroniła pracę magisterką

Bachleda-Curuś jest znaną i cenioną aktorką nie tylko w Polsce, ale również i w Stanach Zjednoczonych. Choć zawodu uczyła się od najlepszych, ukończyła bowiem słynna szkołę Lee Strasberg Theatre and Film Institute w Nowym Jorku, to jednak nie chciała osiąść na laurach i postanowiła dalej się kształcić.

Alicja przez ostatnie kilka lat studiowała historię sztuki na Uniwersytecie w Kalifornii. Gdy na świecie wybuchła pandemia COVID-19, aktorka zdecydowała, że nie zmarnuje tego wolnego czasu i zakasała rękawy, by napisać pracę magisterką. Jak się okazuje, wysiłki nie poszły na marne, bo Bachledzie-Curuś udało się obronić i zdobyła tytuł magistra.

- Alicja Bachleda-Curuś świętowała to, że się wreszcie obroniła i została magistrem. Studiowała historię sztuki na Uniwersytecie Kalifornijskim Historię sztuki - powiedziała w Dzień Dobry TVn Basia Pasek. - Muszę wam powiedzieć, że to zrobiło na mnie wrażenie, bo to nie jest aktorstwo, tylko coś zupełnie innego. Alicja poświęciła czas w czasie pandemii, by napisać pracę i ostatecznie ją obronić. Wcześniej nie było takiej możliwości, by to świętować, więc w końcu na swoim Instagramie uczciła to ze swoją wykładowczynią, a ta bardzo ją chwaliła, bo była jedną z najlepszych studentek. Możemy się dołączyć do gratulacji - dodała Pasek.

Alicja Bachleda-Curuś - kariera i życie prywatne

Alicja jest jedną z niewielu polskich aktorek, którym udało się zrobić karierę za oceanem. Wyjechała do Stanów Zjednoczonych 16 lat temu, by ziścił się jej amerykański sen. W 2009 roku zagrała główną rolę w filmie "Ondine", w którym partnerował jej Collin Farrel. Oprócz tego ma na swoim koncie również udział w kilku innych zagranicznych produkcjach takich jak: "Friendship!", "The Absinthe Drinkers" czy też "The American Side".

Prywatnie Alicja jest mamą 12-letniego Henry'ego Tadeusza, którego ojcem jest Collin Farrel. Alicja i Collin byli parą od 2008 do 2011 roku.

Zobacz także:

Agnieszka Kaczorowska w trudnych chwilach może liczyć na męża. "Pośród szalejącej wichury, powiem tylko - kochanie, jestem"

Małgorzata Kożuchowska przeszła metamorfozę i nie przypomina dawnej siebie. "Jak Nicole Kidman"

Patrycja Markowska o swojej twórczości i końcu kariery Grzegorza Markowskiego. "On nie ma siły grać wielkich tras"

Autor: Justyna Piąsta

Reporter: Barbara Pasek

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości