Gwiazdy

Agnieszka Chylińska padła ofiarą oszustwa i ostrzega: "Nie bądźcie łatwowierni"

Gwiazdy

Bartosz Krupa/East News

Agnieszka Chylińska poinformowała w mediach społecznościowych, że jej wizerunek został wykorzystany. Sprawę zgłosiła już na policję i ostrzegła fanów przed złodziejami. "Nie bądźcie łatwowierni i nie dajcie się okradać" - zaapelowała.

Rozpoznawalność gwiazd - twarz, nazwisko - dość często jest wykorzystywana w nielegalny sposób. Na własnej skórze przekonały się o tym Małgorzata Rozenek-Majdan, której ukradziono "twarz" do reklamy cudownych środków na odchudzanie czy Małgorzata Kożuchowska, której wizerunek bezprawnie wykorzystano do promocji różnorodnych preparatów, rzekomo uzdrawiających. Podobna sytuacja przydarzyła się również Agnieszce Chylińskiej.

Agnieszka Chylińska padła ofiarą oszustów

Wizerunek piosenkarki dwa lata temu został wykorzystany do promocji środków odchudzających. Teraz po raz kolejny oszuści jej nie szczędzili. Tym razem jednak poszli o krok dalej. Fikcyjnymi kontami wokalistki w mediach społecznościowych chcieli zachęcić do udziału w konkursach.

- Przekaże 5000 złotych w gotówce pierwszym 300 osobom, które poprawnie odgadną liczbę na obrazku - brzmi treść jednego z nich.

Agnieszka Chylińska ostrzegła fanów

Gdy tylko artystka dowiedziała się o oszustwie, postanowiła zgłosić sprawę na policję. Dodatkowo zamieściła na swoim profilu na Instagramie post, by przestrzec internautów przed czyhającym zagrożeniem w sieci.

- Nie tolerujemy oszustów i złodziei, i za każdym razem będziemy natychmiast informować służby o każdym przypadku. Ostrzegamy was po raz kolejny - nie bądźcie łatwowierni i nie dajcie się okradać . Złodzieje wyłudzają także przez internet wasze dane osobiste i finansowe! - napisała Agnieszka Chylińska.

- Dziękujemy wszystkim, którzy nadesłali nam szczegółowe informacje o fałszywych "live'ach" i fałszywych reklamach. Wszystko, z wielką skrupulatnością przejęła policja - dodała.

Zobacz też:

Zobacz wideo: Agnieszka Chylińska, pisząc książki, czerpie z własnego życia. Jak wpłynęła na nią pandemia?

Autor: Dominika Czerniszewska

Pozostałe wiadomości