oszustwo

  oszustwo

  Osoby starsze powinny zachować czujność, ponieważ oszuści wymyślają coraz to nowsze pomysły, by wyłudzić od nich pieniądze. Głośno było o metodzie "na wnuczka", teraz podkarpacka policja ostrzega przed złodziejami podającymi się za funkcjonariuszy. Troje emerytów dało się nabrać, tylko jeden mężczyzna odzyskał swoje oszczędności.

  Anna Nowak-Ibisz od lat inspiruje kobiety. Przełamuje tematy tabu i opowiada o gadżetach, które sprytnie mogą ułatwić życie. Tym razem do internautów zwróciła się z ostrzeżeniem. Była potencjalną ofiarą cyberprzestępstwa i pokazała, jakiej treści wiadomości otrzymała od oszustów.

  Oszuści nie ustają w wymyślaniu nowych sposobów na to, by przechwycić nasze dane osobowe i pieniądze. Po metodzie na wnuczka, loterię czy pracownika banku, teraz wysyłają fałszywe sms-y z informacją o wyznaczeniu kolejnej daty szczepienia. Zobacz, na co zwrócić uwagę, by nie zainstalować złośliwej aplikacji, która umożliwi przestępcom dostęp do bankowości elektronicznej i serwisów społecznościowych.

  Oszustwo wymierzone jest przede wszystkim w użytkowników systemu Android. Na telefon przychodzi sms, którego nadawcą jest M0BYWATEL. Drobna różnica w nazwie może być niezauważalna, zwłaszcza dla osób, które mają wady wzroku. Uczulamy na pobieranie oprogramowania wysłanego poprzez taką wiadomość!

  W ostatnim czasie coraz częściej pojawiają się ostrzeżenia przed oszustwami. Szczególnie narażone na nie są osoby starsze, którym trudniej pogodzić się z tym, że ktoś dzwoni do nich bądź przychodzi ze złymi intencjami. Nowe ostrzeżenie dotyczy jednak wszystkich, bowiem na wyciągnięcie danych osobowych może nabrać się więcej osób.

  Kreatywność oszustów nie zna granic. "Na wnuczka", "na pracownika banku", "na amerykańskiego żołnierza", "na leczenie Clinta Eastwooda" - to tylko niektóre z metod, jakimi próbują wyłudzić pieniądze. Najnowszym ich sposobem są telefony dotyczące loterii szczepionkowej i wygranej w postaci leków. Sprawdź, jak się nie dać nabrać.

  Oszuści znaleźli kolejny sposób na telefoniczne wyłudzanie pieniędzy. Udaje się to poprzez generowanie wysokich rachunków za połączenia z tajemniczymi, afrykańskimi numerami. Jak tego uniknąć? Na co należy uważać?

  Na wnuczka, policjanta czy pracownika opieki społecznej - takimi metodami posługują się oszuści, przed którymi ostrzega policja. Jednak przestępcy cały czas modyfikują swój sposób działania. Ostatnio próbują wyłudzić pieniądze metodą "na legendę". Ich ofiarami padają przede wszystkim starsze osoby. Policjanci apelują o ograniczone zaufanie w kontaktach z nieznajomymi.

  Trwają wakacje i coraz więcej osób wyrusza na letnie wyjazdy. W trakcie przygotowań należy zwrócić uwagę nie tylko na warunki i przepisy związane z COVID-19, ale również na autentyczność ofert. Trzeba być czujnym i wszystko dobrze sprawdzać, by nie paść ofiarą oszustów i nie stracić pieniędzy. Na co uważać, by uchronić się przed wakacyjnym oszustwami online?

  Coraz więcej gwiazd pada ofiarami oszustów. Niedawno Ewa Drzyzga poinformowała o zmyślonym wywiadzie, który rzekomo miała przeprowadzić z nią firma produkująca preparaty na odchudzanie. Dziennikarka wystosowała w mediach społecznościowych oficjalne oświadczenie, w którym ostrzegła wszystkich obserwatorów: "nie dajcie się nabrać na ten fałszywy tekst".