Gorące tematy

Magdalena Boczarska poruszyła ważny temat, nawiązując do gestu Angeliny Jolie. "Czy ten bezduszny spektakl tortur rzeczywiście dzieje się w naszym imieniu?"

Gorące tematy

Magdalena Boczarska

Magdalena Boczarska po raz kolejny pokazała, że sprawy dotyczące sytuacji na świecie nie są jej obojętne. Na swoim profilu w mediach społecznościowych zamieściła post, w którym w poruszających słowach odniosła się do ostatnich wydarzeń w Afganistanie. Zwróciła także uwagę na postawę hollywoodzkiej gwiazdy, Angeliny Jolie, która założyła profil na Instagramie, aby opublikować list od afgańskiej dziewczynki. "Po raz pierwszy poczułam w tym temacie coś innego, niż bezsilność" – napisała polska aktorka.

Angelina Jolie o sytuacji w Afganistanie

Od kilku tygodni oczy całego świata skierowane są na Afganistan, w którym władzę przejęli talibowie. Na lotnisku w Kabulu panuje chaos. Afgańczycy desperacko próbują uciec z kraju, bojąc się o swoje życie. O swoją przyszłość martwią się zwłaszcza kobiety, których prawa za czasów rządu talibów były bardzo ograniczone. W związku z wydarzeniami w Afganistanie, konto na Instagramie założyła Angelina Jolie, która udostępniła list od afgańskiej dziewczynki, która opisuje w nim dramatyczną sytuację w kraju. W ten sposób gwiazda chciała zwrócić uwagę świata na tych, którym odbierane są prawa człowieka. Profil Jolie, po trzech dniach od jego powstania, obserwuje już ponad 8 milionów osób.

Poruszający post Magdaleny Boczarskiej

Sytuacja w Afganistanie nie jest obojętna również polskim gwiazdom. Na profilu Magdy Boczarskiej pojawił się poruszający post, w którym aktorka odnosi się także do gestu Angeliny Jolie.

Kiedy przeczytałam kilka dni temu, że Angelina Jolie pojawiła się oficjalnie na Instagramie z powodu sytuacji w Afganistanie, by opublikować w imieniu afgańskiej dziewczynki list, który od niej dostała, po raz pierwszy poczułam w tym temacie coś innego, niż bezsilność. Ale nie z powodu samego postu, tylko dziesiątek tysięcy podbudowujących komentarzy ludzi, którzy tak jak Jolie okazali empatię, człowieczeństwo i miłość. Coś, co praktykuje się na świecie coraz rzadziej

- napisała Boczarska.

Wydarzenia w Afganistanie to nie jedyne poruszające obrazki, jakie można zobaczyć w mediach w ostatnim czasie. Aktorka w swoim poście zwraca także uwagę na to, co dzieje się obecnie na granicy polsko-białoruskiej:

Tymczasem, to co się dzieje na granicy polsko-białoruskiej ma być świadectwem "troski" władzy o nasze bezpieczeństwo. 40-milionowy kraj wystraszył się garstki bezbronnych, głodnych i wycieńczonych ludzi, w tym kobiet i dzieci. W nocy jest tam 6 stopni, część osób najprawdopodobniej ma zapalenie płuc. Nawet, jeśli to prowokacja ze strony Białorusi, to czy ten bezduszny spektakl tortur rzeczywiście dzieje się w naszym imieniu?

Post Boczarskiej wywołał gorącą dyskusję, fani w komentarzach dzielą się własnymi refleksjami dotyczącymi obecnej sytuacji na świecie. "Nie zrozumiem, dlaczego nie można tym ludziom udzielić azylu, czy to jest aż taaak trudne???? !!! Szlag człowieka trafia jak to widzi", "Zgadzam się z każdym słowem. Dziękuję za reakcję. Jestem zdruzgotana tym, co się dzieje", "Dokładnie tak! To jest straszne. Cieszę się bardzo, że zabrała Pani głos w tej sprawie" – takie wpisy można przeczytać na profilu aktorki.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Afganistan pod rządami Talibów

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Martyna Trębacz

Pozostałe wiadomości