wojna w Afganistanie

    wojna w Afganistanie

    Choć talibowie obiecywali dziennikarzom niezależność, w czwartek pobili reportera i operatora telewizji Tolo News, którzy wykonywali swoją pracę w Kabulu. To nie pierwszy tego typu incydent. Od momentu przejęcia przez skrajnie fundamentalistyczne ugrupowanie muzułmańskie władzy w Afganistanie, pobitych zostało już kilkunastu dziennikarzy. Sprawcy nie zostali ustaleni, ale dowódcy talibów zapowiedzieli, że sprawa zostanie zbadana.

    Magdalena Boczarska po raz kolejny pokazała, że sprawy dotyczące sytuacji na świecie nie są jej obojętne. Na swoim profilu w mediach społecznościowych zamieściła post, w którym w poruszających słowach odniosła się do ostatnich wydarzeń w Afganistanie. Zwróciła także uwagę na postawę hollywoodzkiej gwiazdy, Angeliny Jolie, która założyła profil na Instagramie, aby opublikować list od afgańskiej dziewczynki. "Po raz pierwszy poczułam w tym temacie coś innego, niż bezsilność" – napisała polska aktorka.

    W Bolesławcu odbył się I Bieg Weterana upamiętniający porucznika Łukasza Kurowskiego, który zginął w Afganistanie. Honorową patronką zawodów była wdowa po poległym - Aneta Kurowska. Mieliśmy okazję spotkać się z nią. Opowiedziała nam, co poczuła, gdy pierwszy raz zobaczyła swojego męża, gdzie odbyła się ich ślubna sesja fotograficzna, okolicznościach śmierci porucznika i swoich marzeniach.