Newsy

Pogoda na weekend: chmury, śnieg, lekki mróz i poranne mgły  

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (08 + 09-10.01.2021) | POLSKA

Newsy

Pogoda na weekend: chmury, śnieg, lekki mróz i poranne mgły  

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (08 + 09-10.01.2021) | POLSKA

W sobotę w Polsce zachmurzenie na ogół duże. Miejscami słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność. Temperatury od -3 st. C na północnym wschodzie do 2°C na zachodzie i 3 st. C lokalnie nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany. W niedzielę także pochmurna aura, ale można liczyć na większe przejaśnienia.

Jak informuje IMGW, Europa południowa, częściowo wschodnia i centralna oraz północ Wysp Brytyjskich i krańce zachodnie Skandynawii znajdą się pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą układy wysokiego ciśnienia. Polska będzie w zasięgu układu niżowego z ośrodkami nad Rosją i wschodnią Ukrainą. Na północy kraju będzie utrzymywała się strefa frontu okluzji. Nad południowo-zachodnią część kraju nasunie się klin wyżowy. Z północnego wschodu będzie napływało chłodne i wilgotne powietrze polarne morskie.

Pogoda w sobotę 9 stycznia 

Zachmurzenie na ogół duże, na południu okresami umiarkowane. Miejscami słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. 

Temperatura maksymalna od -3 st. C na północnym wschodzie do 2 st.  na zachodzie i 3 st. C lokalnie nad morzem, w rejonach podgórskich Karpat od -5 st. C do -2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie rosło.

Pogoda w niedzielę 10 stycznia 

W niedzielę czeka nas pochmurna aura, ale można liczyć na większe przejaśnienia. 

Temperatura maksymalna osiągnie od -4 st. C na Suwalszczyźnie, przez -2 st. C w centrum, do 1 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr będzie północno-zachodni, słaby i umiarkowany.

Zobacz też:

Ranking diet 2021. Najgorsze: Dukana i Keto. Która najlepsza i najzdrowsza?

"Jakość jest światowa, natomiast ceny na pewno nie są europejskie". Dokąd Polacy jeżdżą poprawiać urodę?

Dorota Szelągowska wyprawiła córce urodziny w domu. Były balony i wyjątkowy tort

Źródło: PAP, TVN Meteo, x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
66
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0