Zdrowy styl życia

"Jakość jest światowa, natomiast ceny na pewno nie są europejskie". Dokąd Polacy jeżdżą poprawiać urodę?

Zdrowy styl życia

"Jakość jest światowa, natomiast ceny na pewno nie są europejskie". Dokąd Polacy jeżdżą poprawiać urodę?

Turcja staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem estetyki turystycznej. Co to znaczy? Otóż coraz więcej Polaków wyjeżdża tam na operacje plastyczne. W Dzień Dobry TVN ekspert rynku turystycznego Maciej Nykiel wyjaśnił, dlaczego tak się dzieje.

Operacje plastyczne - dlaczego Polacy wyjeżdżają do Turcji?

Okazuje się, że wpływ na dzisiejszą popularność operacji plastycznych w Turcji ma historia. W czasach sułtanatu w tamtych okolicach bardzo silnie rozwijała się kultura estetyki ciała.

- Turcy wyspecjalizowali się właśnie w zabiegach pielęgnacyjnych - tłumaczył Maciej Nykiel.

Również stosunek jakości do ceny powoduje, że z roku na rok coraz chętniej ludzie łączą wyjazdy wakacyjne do Turcji z drobnymi zabiegami pielęgnacyjnymi, bądź poprawiającymi ogólny wygląd.

- W medycynie estetycznej, jeżeli chodzi o jakość - jest doskonała (...), natomiast ceny na pewno nie są europejskie - dodał ekspert.

Najpopularniejsze turystyczne zabiegi

Turcja specjalizuje się w kilku kategoriach estetyki ciała, m. in. jest jednym z najlepszych na świecie ośrodków przeszczepu włosów, co nie dotyczy wyłącznie kobiet - również mężczyźni chętnie w tamtych miejscach maskują swoje zakola. Oprócz poprawiania fryzury, pacjenci chętnie wykonują tam również lifting powiek, implanty piersi, liposukcję oraz abdominoplastykę.

Ekspert rynku turystycznego zdradził również, że w celu zrobienia operacji plastycznych ludzie udają się także do Szwajcarii (najlepsze na świecie kliniki dentystyczne, leczenie, protezy, koronki, implanty), Tajlandii (kości policzkowe, podbródki, jabłko Adama, plastyka piersi i genitaliów, zmiany i korekty płci, masaże), Izraela (choroby skóry, zmarszczki, zabiegi odmładzające na twarz, tors) oraz na Litwę (tanie zabiegi uzdrowiskowe i rehabilitacyjne).

Turystyka medyczna w Polsce

Co ciekawe, również Polska jest dla niektórych interesującym kierunkiem jeżeli chodzi o drobne korekty wyglądu.

- Polska specjalizuje się głównie w rehabilitacji, w stomatologii, w zabiegach okulistycznychTutaj największym odbiorcą jest rynek niemiecki. - Niemcy bardzo chętnie do nas podróżują (...), ale także Skandynawowie i Anglicy. Bardzo dużo mamy również (...) osób, które korzystają z polskich zabiegów estetyki medycznej - podróżują przy okazji odwiedzając rodzinę - tłumaczył w naszym programie Maciej Nykiel. 

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Co sądzisz o tym artykule?
62
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
4
01.04.2021
miszka
noo mamy całkiem sporo małych i fajnych producentów którzy produkują mega pozytywnie oceniane kosmetyki jak np richevon. Sama lubię je odkrywać i testować bo w porównaniu do tego co mamy sklepach taki np. skład i działanie to jest niebo a ziemia.
03.03.2021
kamila
miszka, serio jesteśmy w tym tacy dobrzy?
08.02.2021
demeterr
Wiem, że zabiegi wykonywane w Turcji są dość modne. Mimo że mam problemy z wypadaniem włosów nie zdecydowałam się na wyjazd. Starałam się zmienić dietę, suplementować witaminę D, regularnie stosować wcierkę kaminomoto na ich porost i wycieczka okazała się zbędna. Można dobrymi kosmetykami naprawić problemy z jakimi się borykamy.
12.01.2021
miszka
Na szczescie jezeli chodzi o kosmetyki na urode to nie mamy sie czego wstydzic, zwlaszcza w galezi naturalnej <3
Rozwiń wszystkie komentarzy