chirurgia plastyczna

  chirurgia plastyczna

  Oscar w światowej chirurgii plastycznej trafił do dra Jerzego Kolasińskiego. To pierwsza taka nagroda w Polsce, została przyznana za nowatorski sposób rekonstrukcji piersi. W naszym programie uhonorowany nią chirurg wyjaśniał, na czym polega ten zabieg. Czy jest szansa, że będzie dostępny dla większości pacjentek po mastektomii? Swoją historią dotyczącą operacji powiększenia biustu podzieliła się instagramerka Marietta Fiedor.

  Najczęstszą przyczyną opadania powiek jest starzenie się skóry, która traci jędrność i z czasem jej nadmiar może ograniczać zdolność widzenia. Jak radzić sobie z opadającymi powiekami? Czy każdy z problemem opadających powiek może poddać się operacji? Jak wygląda korekcja powiek i czy ten zabieg trzeba powtarzać? Ile kosztuje? Czy O tym w studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z chirurgiem plastycznym i lekarzem medycyny estetycznej Januszem Greese-Łyko.

  Dziś kredyt można wziąć na wszystko, nawet na zabiegi medycyny estetycznej lub chirurgii plastycznej. Na kredyt można sobie np. powiększyć piersi, poprawić nos oraz wszczepić implanty zębowe. Nasza reporterka sprawdziła, ile kosztują popularne zabiegi w klinice chirurgii plastycznej. Ile musiałaby zapłacić nasza dziennikarka, gdyby chciała skorzystać z popularnych zabiegów i nieco poprawić swoją urodę? O komentarz w studiu Dzień Dobry TVN poprosiliśmy dr Marcina Ambroziaka, lekarza medycyny estetycznej.

  Dużą popularnością - także w Polsce - cieszą się operacje powiększania biustu. Jak lekarz powinien się przygotować do takiego zabiegu? Jak dobrać rozmiar biustu do figury? O tym w Dzień Dobry TVN mówił specjalista chirurgii plastycznej dr Janusz Greese Łyko.

  Aż 5 proc. pacjentek klinik urody w Polsce to nastolatki w wieku 15 - 17 lat. Nastolatki chcą dokonać zmian w swoim ciele nie tylko pod wpływem idoli, którzy często poprawiają swoją urodę, ale również z powodu presji rówieśników. Jak wytłumaczyć dziecku, że w inności nie ma nic złego? Kiedy wizyta z dzieckiem u chirurga plastycznego jest konieczna? W Dzień Dobry TVN chirurg plastyczny dr Marek Szczyt i dr Ewa Jarczewska-Gerc - psycholog z Uniwersytetu SWPS powiedzieli, jak w ostatnich latach zmienił się świat medycyny estetycznej.

  Wiele osób marzących o skorygowaniu jakiegoś mankamentu w urodzie ma w czym wybierać, ponieważ kliniki zajmujące się medycyną estetyczną kuszą promocjami. Niestety atrakcyjne ceny nie zawsze idą w parze z jakością usług. Co powinni zrobić pacjenci skrzywdzeni przez lekarza? O błędach chirurgów plastycznych rozmawialiśmy z dr. Waldemarem Jankowiakiem i adwokat Elizą Kuną.

  Coraz więcej Polaków poddaje się operacjom plastycznym. Niestety niektórzy trafiają w ręce lekarzy, którzy nie mają uprawnień do wykonywania tego typu zabiegów i zamiast pomóc pacjentowi poważnie mu szkodzą. Kiedy możemy mówić o nieudanych operacjach plastycznych? Które z operacji plastycznych są obarczone największym ryzykiem? Jak w przypadku operacji plastycznych definiuje się błąd lekarski? Rozmawialiśmy o tym z gościem Dzień Dobry TVN - specjalistą chirurgii plastycznej i ekspertem sądowym w zakresie chirurgii plastycznej dr Januszem Greese Łyko.

  Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN, pytając o to samego Michała Piróga. Jak wytłumaczył to, że jego usta są teraz większe? Czy to prawda, że Michał Piróg chciałby sobie dodać kilka centymetrów?

  Dlaczego Przemek Kossakowski zdecydował się poprawić swoją urodę u chirurga plastycznego? Czy wampirzy lifting jest bolesny, a powiększone usta muszą być spuchnięte? Jak się czuł, gdy po 10 latach musiał zgolić brodę? I czy uzależnił się od zabiegów medycyny estetycznej? Kossakowski opowiedział nam o tym w studiu Dzień Dobry TVN. A dermatologa estetycznego doktora Marcina Ambrozika zapytaliśmy o to, dlaczego i jacy mężczyźni poprawiają swoją urodę?

  Brazylijczyk przeszedł 10 operacji plastycznych, aby zostać Azjatą. Fani gwiazd upodabniają się do nich. Każdy chyba zna sławną kobietę-kota. Do kogo najczęściej chcą się upodobnić pacjentki gabinetów chirurgii plastycznej? O tym w studiu Dzień Dobry TVN dr Marcin Ambroziak, dermatolog, specjalista medycyny estetycznej, oraz dr Marek Szczyt - chirurg plastyczny.

  Znalezienie dobrego chirurga plastycznego nie jest takie proste. Do jednych z najlepszych w Polsce należy doktor Marek Szczyt, którego gościliśmy Dzień Dobry TVN. Cieszy się tak dużym uznaniem wśród klientek, że na wizytę u niego trzeba czekać... prawie 3 lata. Co sprawia mu większą satysfakcję - leczenie ludzi z wadami wrodzonymi i poszkodowanych, czy wykonywanie zabiegów odmładzających? W jakim celu pojechał do Afryki? Czy któraś z pacjentek podała go do sądu? Jaki ma patent na szczęśliwą rodzinę?

  Każde czasy miały inny kanon piękna. Za czasów Rubensa ideałami były kobiety bardziej obfite w kształtach, w latach 50. ubiegłego wieku - panie z wąską talią, w latach 70. - drobne, wręcz anorektyczne. A jak jest dzisiaj? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawiali: chirurg plastyczny dr Andrzej Sankowski i modelka Monika Pietrasińska. Zobaczcie też, za co dostało się Marcinowi Prokopowi.

  Zaledwie 19% Polek jest zadowolonych ze swojego wyglądu czyli ponad 80% kobiet chciałoby coś zmienić. O operacjach plastycznych, poprawianiu wyglądu i etyce lekarskiej rozmawialiśmy z dr. Marcinem Ambroziakiem i dr. Januszem Greese Łyko. Kiedy lekarz powinien odmówić prośbom pacjenta i czy chirurg plastyczny może odesłać pacjenta do psychiatry?

  Do dyspozycji mamy współczesną chirurgię plastyczną, kremy drenażujące, botoks oraz inne mniej lub bardziej, inwazyjne techniki odmładzania. Ale starzeć się też trzeba umieć. I robić to z godnością. Gośćmi Dzień Dobry TVN były: wydawca i producent Dorota Wróblewska oraz Joanna Damięcka. Czy jest coś, czego w "pewnym" wieku już nie wypada?

  Nie pamiętają ich z powodu ich osiągnięć, z racji zajmowanego stanowiska czy zainteresowań, ale z powodu ich wyglądu. I tak: Grzegorz był już Prymasem Glempem, Uszatkiem, Plastusiem, Panem Urbanem, Kłapouchym. Zdecydował się na operację w klinice chirurgii plastycznej. Czy przez to zyskał większą pewność siebie? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśy: Grzegorza Nowotnika, który wziął udział w programie „Sekrety chirurgii" oraz chirurga plastyka doktora Marka Szczyta.