Parenting

Nie masz pomysłu na zabawy z dzieckiem? Marta Lech-Maciejewska proponuje zgadywanki!

Parenting

Nie masz pomysłu na zabawy z dzieckiem? Marta Lech-Maciejewska proponuje zgadywanki!

Obecna kwarantanna to dla wielu rodziców sprawdzian z cierpliwości, a także umiejętności wychowawczych. Marta Lech-Maciejewska razem z całą swoją rodziną prezentują kreatywne zabawy. Ich motyw przewodni to… zgadywanki!

„666 sposobów na spędzanie czasu z dzieckiem”

Pod takim właśnie hasłem Marta Lech-Maciejewska i jej mąż Jan rozpoczęli akcję na Instagramie. Codziennie prezentują 20 nowych zabaw, które można zaproponować maluchom podczas przymusowego pobytu w domu.

Marta zauważyła, że duża część rodziców narzeka na fakt, że muszą siedzieć w domu ze swoimi dziećmi. Ona, jak i jej mąż mają zupełnie inne podejście.

My podjęliśmy te rękawice i staramy się zapewnić naszym dzieciom czas. Wiemy, że nie jest łatwo, bo sami borykamy się z tym, że pracujemy zdalnie i jednocześnie staramy się tym naszym dzieciom sprawić trochę przyjemności. Okazuje się, że są również beneficjenci tego trudnego czasu i są to dzieci

-mówi Marta.

W części pierwszej, tydzień temu, mówili u nas o zabawach- eksperymentach naukowych. Tym razem Marta i Janek podpowiadają, jak kreatywnie wykorzystać to, co mamy pod ręką, aby urządzić dzieciom zgadywanki. Skorzystacie?

Zgadywanka „co tak pachnie?”

Propozycja idealna dla niejadków, ponieważ uczy dziecko zapamiętywania zapachów. Zawiązujemy dziecku chusteczkę na oczach i podsuwamy pod nos różne aromatyczne produkty np. majonez, ketchup, pomarańczę, cynamon czy ocet.

Zgadywanka „co trzymasz w dłoni?”

Podobnie, jak poprzednio - zawiązujemy dziecku oczy, aby nie mogło podglądać. W dłoń wkładamy nieznany przedmiot np. lupę czy okularki podwodne. Podczas opisywania go dziecko uczy się dodatkowych słów.

Zgadywanka „czym bawili się wasi rodzice?”

Możecie poszukać przedmiotów, których współczesne dzieci nie znają np. kasety magnetofonowej czy telefonu stacjonarnego. Poproście dzieci, aby opisali do czego ich zdaniem mogą służyć te przedmioty, a potem wytłumaczcie maluchom, do czego wy używaliście tych przedmiotów w młodości.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
47
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0