Sport i fitness

Wspólne wyprawy rowerowe. Co zrobić, gdy partner ma lepszą formę? Maja Włoszczowska podsunęła świetny pomysł

Sport i fitness

Aktualizacja:

W czasie pandemii kluby fitness i siłownie zostały zamknięte. Jedną z dostępnych aktywności fizycznych była jazda na rowerze, dlatego też Polacy tłumnie ruszyli do sklepów po zakup jednośladu. Jakie korzyści płyną z jazdy na rowerze? Jaki model wybrać? Dla kogo lepszy będzie rower elektryczny? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Mają Włoszczowską, kolarką, mistrzynią olimpijską i ambasadorką marki Kross.

Polacy pokochali jazdę na rowerze

Jazda na rowerze stała się jedną z niewielu aktywności, którą można było uprawiać w czasie lockdownu. Tym samym ze sklepów zniknęły praktycznie wszystkie jednoślady. - Zamknięcie basenów, salonów fitness sprawiło, że bieganie i jazda rowerem były jedyny dopuszczonymi formami aktywności fizycznej. Do tego rower jest doskonałym środkiem transportu w miastach. Zwłaszcza dla tych osób, które chcą uniknąć tłoku w komunikacji miejskiej - mówiła Maja Włoszczowska, kolarka, mistrzyni olimpijska i ambasadorka marki Kross.

Co ciekawe, naszą uwagę coraz częściej przykuwają rowery elektryczne. - W polskiej firmie Kross stanowią one podstawę produkcji, bo zapotrzebowanie na nie jest ogromne. Są doskonałym środkiem transportu, zwłaszcza wtedy, gdy nie chcemy się spocić - mówiła kolarka.

Dla kogo najlepszy będzie rower elektryczny?

W ocenie Mai Włoszczowskiej rower elektryczny będzie doskonałym rozwiązaniem dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z jazdą, mają obawy lub jeszcze boją się dużego wysiłku, którego wymaga jazda na klasycznym rowerze.

Taki rower doskonale rozwiązuje też różnicę poziomów, np. u par. - Bardzo często widzę takie obrazki, gdy kobieta jedzie na elektryku, a jej parter na zwykłym rowerze - dodała.

Podczas rozmowy z Mają Włoszczowską musiał pojawić się wątek Igrzysk Olimpijskich w Tokio, które zbliżają się wielkimi krokami. - Okres przygotowań był bardzo napięty, było dużo zmian. Najważniejsze jest jednak to, że igrzyska się odbędą i będą bezpieczne. Cały czas trenuję i po lekkich perturbacjach zdrowotnych wracam na właściwe tory. Mam jeszcze trochę czasu, aby się dobrze przygotować - dodała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

16-latki mistrzyniami świata w acro dance. "Gdybyśmy nie były tak silnie ze sobą związane, to nie byłoby takiego efektu"

Bracia Collins wyzwali na pojedynek Filipa Chajzera. "Rękawice zostały rzucone"

Każdego dnia budzisz się bez energii i motywacji? Ten 5-minutowy rytuał odmieni twój poranek

Autor: Katarzyna Oleksik

Pozostałe wiadomości