Hobby

16-latki mistrzyniami świata w acro dance. "Gdybyśmy nie były tak silnie ze sobą związane, to nie byłoby takiego efektu"

Hobby

16-latki mistrzyniami świata w acro dance. "Gdybyśmy nie były tak silnie ze sobą związane, to nie byłoby takiego efektu"

Martyna Sajdok i Zuzanna Żydek to 16-letnie tancerki ze Śląska, które niedawno zostały mistrzyniami świata w acro dance. W Dzień Dobry TVN zaprezentowały swoje niezwykłe umiejętności i opowiedziały o przygotowaniu do zawodów i o swojej pasji. Na czym polega acro dance?

Mistrzynie świata w acro dance

Martyna Sajdok i Zuzanna Żydek tańczą razem od 9. roku życia. Poznały się na pokazie i stwierdziły, że chcą wspólnie kontynuować swoją przygodę. Trenerzy przystali na ich propozycję i to był strzał w dziesiątkę. 

Dziewczyny mają obecnie 16 lat i międzynarodowe sukcesy na swoim koncie. Niedawno zostały mistrzyniami świata w acro dance i wygrały prestiżowe zawody All Dance Intercontinental organizowane przez Amerykańską Federację Tańca All Dance International.

Acro dance – na czym polega?

Acro dance, w skrócie, to po prostu połączenie tańca z elementami akrobatycznymi. Martyna Sajdok i Zuzanna Żydek trenują 5-6 razy w tygodniu po około 3 godziny, by dojść do perfekcji. – Ćwiczymy akrobatykę, taniec, technikę tańca klasycznego gibkość, siłę, choreografię – wymieniła Zuzia. – Oprócz tego, że trenujemy na sali tanecznej, to praca w domu też jest bardzo ważna. Dlatego spotykamy się i trenujemy też w domach. (...) Gdy tańczymy, musimy oddać emocje, a jeśli nie miałybyśmy wspólnego języka i nie byłybyśmy tak silnie ze sobą związane, to myślę, że nie miałoby to takiego efektu – dopowiedziała Martyna.

Rodzice tancerek musieli podporządkować swoje życie pod zawody. – Dzięki dziewczynom zwiedzamy Polskę, świat, bo były też wyjazdy zagraniczne. My już żyjemy w takim kieracie, że nie patrzymy stricte na dom, tylko wszystko jest praktycznie podporządkowane dziewczynom - argumentowała Magdalena Żydek, mama Zuzi, która towarzyszyła tancerkom w studiu. 

Zobacz wyjątkowy pokaz dziewcząt w materiale wideo:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Ślub w czasie pandemii: jak zaplanować uroczystość? "Pandemia niszczy nie tylko śluby i wesela, ale także całą radość z przygotowań"

Ogromna popularność gruzińskiej kuchni w Polsce. "My sami byliśmy zdziwieni"

Długi weekend czerwcowy w Polsce – wyjątkowe miejsca, do których warto pojechać

Co sądzisz o tym artykule?
65
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0