akrobatyka

  akrobatyka

  Sign spinning to połączenie street prefrormance'u, tańca i akrobatyki. Spinnerzy wykonują triki ze strzałkami, które muszą mieć odpowiednią wielkość i wagę. W Dzień Dobry TVN Mariola Niedźwiecka, Konrad Gniadek, Kacper Krawczyk, Michał Bednarczyk i Sławek Oratowski opowiedzieli o dyscyplinie sportowej wymagającej dobrej kondycji i refleksu.

  Julia Galusiakowska, Nicola Hyżyk, Monika Siwołowska reprezentują Polskę na arenie międzynarodowej w akrobatyce sportowej. Ich dotychczasowym największym osiągnięciem jest 8. miejsce na Mistrzostwach Europy. Teraz nastolatki zakwalifikowały się do Mistrzostw Świata, które odbędą się w marcu 2016 roku w Chinach. Niestety Polski Związek Akrobatyki Sportowej sponsoruje wyjazdy jedynie seniorom. Dziewczynki na własny koszt muszą znaleźć środki na wyjazd. Julia, Nicola i Monika razem trenerką Natalią Piróg odwiedziły studio Dzień Dobry TVN.

  Wczoraj wieczorem poznaliśmy kolejnych finalistów programu "Mam Talent!". Głosami publiczności i jurorów do finału dołączyły zespoły Lowzar i Acroart! Jak wspominają wczorajszy program, czy byli zadowoleni ze swoich występów? Jak wyglądają ich treningi i ile czasu potrzebują na przygotowanie się do występu?

  Gościem Dzień Dobry TVN był Bartosz Świderski, ojciec 12-letniej córki. 8 lat temu, po kilku latach wspólnego pożycia, rozstał się z ze swoją żoną, zdeklarowaną feministką. Postanowił swoją historią podzielić się z innymi w książce "Mam dziecko z feministką". Dlaczego nie podpisał tej książki swoim nazwiskiem? Czego należy się spodziewać, kiedy wchodzi się w związek z feministką? Czy z feministką da się żyć? Czy feministka może na 100 proc. zaangażować się w macierzyństwo?

  W Zielonej Górze spotkaliśmy się z Igą i Adamem - bardzo utalentowanymi młodymi akrobatami. O czym marzą? Dlaczego wybrali ten sport? Czy treningi to dla nich przyjemność? W jakim wieku zaczęli trenować? Na te pytania odpowiedzieli Iga, Adam, ich mamy i trener. W studiu Dzień Dobry TVN pokazali też próbkę swoich umiejętności. Trzymamy kciuki za ich rozwój i sukcesy!