Nieprawidłowy zwrot jelit to wada wrodzona przewodu pokarmowego.
Te produkty wcale nie są bezpieczne
Są osoby, którym się wydaje, że o zęby mleczne nie ma sensu dbać, ponieważ i tak wypadną. Jest to błędne założenie. Jak zatem je czyścić prawidłowo? Kiedy malec powinien pierwszy raz odwiedzić stomatologa? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział lekarz dentysta Tomasz Kupryś.
Bóle pleców i karku dokuczają wielu osobom. Mało kto zdaje sobie sprawę, że może być on spowodowany tym, jak nosimy torbę czy plecak. Co dokładanie nam szkodzi i jak sobie pomóc, gdy ból już się pojawi? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Dominika Rosińska, fizjoterapeutka.
Wiele osób uważa, że wraz z wiekiem inaczej zaczyna pachnieć nasza skóra. Tę zmianę szczególnie wyraźnie daje się zauważyć w przypadku osób starszych. Czy faktycznie seniorzy pachną inaczej i jeśli tak, to dlaczego?
Nadmierne wypadanie włosów to problem, z którym zmaga się wielu - często młodych - mężczyzn. Dlaczego tak się dzieje? Czy bardzo popularne w ostatnich latach przeszczepy włosów są remedium na łysienie?
Rak prostaty to jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów u mężczyzn. Choć wcześnie wykryty daje ogromne szanse na pełne wyleczenie, to wielu panów unika badań profilaktycznych. Dlaczego warto przełamać strach? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Piotr Milewski, pacjent oraz Paweł Salwa, ekspert urologii robotycznej.
Flebolog prof. Łukasz Paluch w mediach społecznościowych - ku przestrodze - przytoczył historię pewnej pacjentki, która podczas wyjazdu narciarskiego mierzyła się ze spuchniętymi i nabrzmiałymi nogami.
Anoftalmia to bardzo rzadka wada genetyczna. Sprawia ona, że u osoby, która ją posiada, nie rozwijają się oczy. Według szacunków na całym świecie jest jedynie 30 osób z tą anomalią.
Dominika Clarke jest mamą 11 dzieci i bohaterką naszego cyklu "Pełna Chata". W ciągu ostatnich pięciu miesięcy zdołała zgubić aż 30 kilogramów. O swoich doświadczeniach i sposobach na redukcję wagi opowiedziała w książce "Postanowienie. Naukowe odchudzanie dla leniwych. Metoda pięciu kroków".
Pan Janusz wypoczywał w sanatorium w Świnoujściu. Niestety drugiego dnia pobytu jego stan zdrowia drastycznie się pogorszył. Choć ośrodek wiedział, że z kuracjuszem dzieje się coś niepokojącego, dopiero po 6 godzinach wezwano pogotowie. Medycy stwierdzili, że mężczyzna przechodzi udar. Czy doszło do zaniedbania?
Wdowi garb to zmiana, która tworzy się w górnej części kręgosłupa. Choć może mieć związek z poważną chorobą, to bardzo często zdarza się, że jej powstanie fundujemy sobie sami. W jaki sposób? Jak i czy można się jej pozbyć? O tym opowiedział dr Konrad Słynarski, ortopeda.
Jak się chronić przed wirusem?
Kto go otrzymuje?
Olaf choruje na dystrofię mięśniową Duchenne'a. Szansą dla malca na normalne życie jest opracowana przez badaczy ze Stanów Zjednoczonych terapia genowa. Jednak, aby chłopiec mógł ją otrzymać, potrzebne są pieniądze. Rodzice muszą uzbierać ponad 15 milionów złotych. Jak można im pomóc?
Hormony mają olbrzymi wpływ na działanie całego naszego organizmu. Jeśli ich wydzielanie jest zaburzone, może pojawić się szereg problemów czy dolegliwości. U części kobiet jest to niewielki brzuszek. Skąd się bierze? Jak można sobie z nim poradzić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział dr n. med. Tadeusz Oleszczuk, ginekolog-położnik.
Jakie objawy powinny zaniepokoić każdego mężczyznę?
Cennym źródłem wiedzy o kondycji naszego organizmu mogą być paznokcie. Ich kolor, kształt, a także ewentualne ubytki mogą być sygnałem, że w organizmie dzieje się coś niepokojącego. Na co konkretnie zwrócić uwagę? Jakie choroby da się wyczytać z paznokci? O tym opowiedziała lek. Katarzyna Ostafin, internista i ultrasonografista CM SafiMed z Zabierzowa.
Trądzik może się pojawić w każdym wieku i niejednokrotnie wymaga on specjalistycznego leczenia. Co ciekawe, użytkowniczki TikToka twierdzą, że remedium na problemy ze skórą może być herbata miętowa. Jak do tych rewelacji odnoszą się lekarze?
4 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Rakiem. Dzięki postępowi medycyny taka diagnoza to już nie wyrok, ale aby leczenie było skuteczne, konieczna jest profilaktyka i regularne wykonywanie badań. Niezbędne testy można było wykonać m.in. Badabusie. Co dokładnie oznaczano?
Rak to druga - zaraz po chorobach układu krążenia - najczęstsza przyczyna zgonów w Polsce.
Trend zachęcający do zaklejania ust tuż przed położeniem się do łóżka cieszy się ogromną popularności. Promują go gwiazdy, a także niektóre programy telewizyjne.
Żucie gumy to popularna metoda odświeżenia oddechu i utrzymania prawidłowej higieny jamy ustnej, a nawet zaspokojenia głodu. Czy jest to bezpieczne?
"Nasze mięśnie nie są same z siebie zbyt mądre"
Od 1 stycznia osoby, które nie mają jeszcze osiemnastu lat, nie mogą kupić napojów energetycznych. Czy sprzedawcy przestrzegają nowego prawa? Dlaczego sięganie po energetyki może być niebezpieczne dla dzieci?
Rak szyjki macicy to jeden z częściej diagnozowanych nowotworów u kobiet. Ochronę przed chorobą zapewniają szczepienia. Od 1 czerwca mogą z nich skorzystać zarówno dziewczynki, jak i chłopcy w wieku 12 i 13 lat. Dlaczego warto się na nie zdecydować? Na to pytanie odpowiedział w Dzień Dobry TVN dr hab. n. med. Piotr Sobiczewski, Klinika Ginekologii Onkologicznej, Profesor Narodowego Instytutu Onkologii w Warszawie.
Tabletka "dzień po" zaliczana jest do tzw. antykoncepcji awaryjnej. Wokół jej wpływu na organizm narosło bardzo wiele mitów. Jak działają tego rodzaju środki? Czy są bezpieczne?
Tampony są używane przez miliony kobiet na całym świecie, ponieważ są wygodnym i bardzo praktycznym rozwiązaniem.
Stworzyli innowacyjny implant, który obrasta tkanką kostną i się rozpuszcza.
Młodzi ludzie wiedzę i inspirację czerpią z internetu. Niestety nie wszystko, co tam znajdą jest wartościowe i bezpieczne. Boleśnie przekonała się o tym pewna trzynastolatka, która z pomocą trendu z popularnej platformy chciała się pozbyć "zmarszczek". O mały włos nie straciła wzroku.