Wdowi garb to zmiana, która tworzy się w górnej części kręgosłupa. Choć może mieć związek z poważną chorobą, to bardzo często zdarza się, że jej powstanie fundujemy sobie sami. W jaki sposób? Jak i czy można się jej pozbyć? O tym opowiedział dr Konrad Słynarski, ortopeda.
Jak się chronić przed wirusem?
Kto go otrzymuje?
Olaf choruje na dystrofię mięśniową Duchenne'a. Szansą dla malca na normalne życie jest opracowana przez badaczy ze Stanów Zjednoczonych terapia genowa. Jednak, aby chłopiec mógł ją otrzymać, potrzebne są pieniądze. Rodzice muszą uzbierać ponad 15 milionów złotych. Jak można im pomóc?
Hormony mają olbrzymi wpływ na działanie całego naszego organizmu. Jeśli ich wydzielanie jest zaburzone, może pojawić się szereg problemów czy dolegliwości. U części kobiet jest to niewielki brzuszek. Skąd się bierze? Jak można sobie z nim poradzić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział dr n. med. Tadeusz Oleszczuk, ginekolog-położnik.
Jakie objawy powinny zaniepokoić każdego mężczyznę?
Cennym źródłem wiedzy o kondycji naszego organizmu mogą być paznokcie. Ich kolor, kształt, a także ewentualne ubytki mogą być sygnałem, że w organizmie dzieje się coś niepokojącego. Na co konkretnie zwrócić uwagę? Jakie choroby da się wyczytać z paznokci? O tym opowiedziała lek. Katarzyna Ostafin, internista i ultrasonografista CM SafiMed z Zabierzowa.
Trądzik może się pojawić w każdym wieku i niejednokrotnie wymaga on specjalistycznego leczenia. Co ciekawe, użytkowniczki TikToka twierdzą, że remedium na problemy ze skórą może być herbata miętowa. Jak do tych rewelacji odnoszą się lekarze?
4 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Rakiem. Dzięki postępowi medycyny taka diagnoza to już nie wyrok, ale aby leczenie było skuteczne, konieczna jest profilaktyka i regularne wykonywanie badań. Niezbędne testy można było wykonać m.in. Badabusie. Co dokładnie oznaczano?
Rak to druga - zaraz po chorobach układu krążenia - najczęstsza przyczyna zgonów w Polsce.
Trend zachęcający do zaklejania ust tuż przed położeniem się do łóżka cieszy się ogromną popularności. Promują go gwiazdy, a także niektóre programy telewizyjne.
Żucie gumy to popularna metoda odświeżenia oddechu i utrzymania prawidłowej higieny jamy ustnej, a nawet zaspokojenia głodu. Czy jest to bezpieczne?
"Nasze mięśnie nie są same z siebie zbyt mądre"
Od 1 stycznia osoby, które nie mają jeszcze osiemnastu lat, nie mogą kupić napojów energetycznych. Czy sprzedawcy przestrzegają nowego prawa? Dlaczego sięganie po energetyki może być niebezpieczne dla dzieci?
Rak szyjki macicy to jeden z częściej diagnozowanych nowotworów u kobiet. Ochronę przed chorobą zapewniają szczepienia. Od 1 czerwca mogą z nich skorzystać zarówno dziewczynki, jak i chłopcy w wieku 12 i 13 lat. Dlaczego warto się na nie zdecydować? Na to pytanie odpowiedział w Dzień Dobry TVN dr hab. n. med. Piotr Sobiczewski, Klinika Ginekologii Onkologicznej, Profesor Narodowego Instytutu Onkologii w Warszawie.
Tabletka "dzień po" zaliczana jest do tzw. antykoncepcji awaryjnej. Wokół jej wpływu na organizm narosło bardzo wiele mitów. Jak działają tego rodzaju środki? Czy są bezpieczne?
Tampony są używane przez miliony kobiet na całym świecie, ponieważ są wygodnym i bardzo praktycznym rozwiązaniem.
Stworzyli innowacyjny implant, który obrasta tkanką kostną i się rozpuszcza.
Młodzi ludzie wiedzę i inspirację czerpią z internetu. Niestety nie wszystko, co tam znajdą jest wartościowe i bezpieczne. Boleśnie przekonała się o tym pewna trzynastolatka, która z pomocą trendu z popularnej platformy chciała się pozbyć "zmarszczek". O mały włos nie straciła wzroku.
"Zdecydowanie sugeruję".
Farmaceuci chcą wprowadzić specjalną usługę.
Soki owocowe są stałym elementem diety wielu osób. Choć są zdrowe i bogate w witaminy, to - jak pokazują najnowsze badania - mogą sprzyjać przybieraniu na wadze. Czy w takim razie trzeba całkowicie wyłączyć je z diety?
Aktorka w cyklu Bereniki Olesińskiej "Diagnozy gwiazd" dla dziendobry.tvn.pl po raz pierwszy komentuje zarzuty i wspomina o ciąży: "To sobie media wymyśliły".
Niska temperatura może doprowadzić do odmrożenia. Jak je rozpoznać u małego dziecka? Co powinno zaniepokoić rodziców? Jak się zachować w takiej sytuacji? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała pediatra Monika Działowska, znana na Instagramie jako "Pediatra na zdrowie".
- Do tego stopnia bolało, że nie byłam w stanie wyprostować ręki - wyznała aktorka w cyklu dziendobry.tvn.pl "Diagnozy gwiazd" prowadzonym przez Berenikę Olesińską.
Joanna Gnosowska z niewielkiej wsi pod Świdnicą 10 lat temu dostała nowe życie. Jako druga osoba w Polsce i jedyna - jak dotąd - kobieta przeszła przeszczep twarzy.
W których częściach Polski sytuacja jest najgorsza?
Tylko w Polsce z tego powodu umiera ok. 180 maluchów rocznie.
Syrop z pigwy do herbaty to doskonały sposób na leczenie przeziębień i wielu innych chorób. Pigwa jest źródłem cennych witamin i minerałów, dlatego przetwory z jej owoców są szczególnie ważne w każdym domu. Poznaj łatwy przepis na syrop z pigwy na przeziębienie.
Sztuczna inteligencja coraz mocniej wkracza w nasze życie. Jej ogromny potencjał wykorzystuje się również w medycynie. Pomaga ona lekarzom wykrywać m.in. zmiany nowotworowe. Jak to wygląda w praktyce?