O czym nie powinniśmy zapominać, gdy na dworze skwar?
Piotr Nikodem Rudziński jest kardiologiem. Specjalista udaje się właśnie na Madagaskar, aby pomagać i leczyć potrzebujących. O swojej misji oraz powodach wyjazdu lekarz opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Badania prenatalne pozwalają wykryć lub wykluczyć wady genetyczne u rozwijającego się płodu. Wykonywano je jedynie u kobiet obciążonych lub tych, które zaszły w ciążę po 35. roku życia. Teraz to się zmieniło. Od 5 czerwca może z nich skorzystać każda przyszła mama. Co o tej zmianie sądzą lekarze? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała dr n.med. Anna Fuchs, ginekolog-położnik.
Dance for PD to innowacyjna metoda, która powstała ona ponad dwie dekady temu w Stanach Zjednoczonych.
Kiedy warto wykonać kolonoskopię?
"Ryzyko udaru jest dużo większe".
Kiedy warto udać się do specjalisty?
Czereśnie łączą w sobie dwie pożądane cechy – są nie tylko smaczne, ale też pozytywnie wpływają na naszą urodę i pomagają w leczeniu niektórych chorób. Te krótko dostępne owoce właśnie pojawiły się na targach i w sklepach. Warto jednak znać umiar w ich konsumpcji. Ile czereśni możemy zjeść, zanim rozboli nas brzuch?
Spróbuj sił w naszym quizie!
Zerwanie z uzależnieniem od nikotyny nie jest łatwe. Nasza redakcyjna koleżanka zdecydowała się rzucić palenie z pomocą hipnozy. Czy metoda okazała się skuteczna? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziały Joanna Hac-Mroczka, dziennikarka oraz Kinga Rochala, psycholożka, psychoterapeutka uzależnień.
Winny jest koronawirus?
Krztusiec staje się w Europie coraz większym problemem. Tylko w Grecji od początku roku chorobę wykryto u ponad 200 osób. W tej grupie są również dzieci. Dwójki maluchów lekarze nie zdołali uratować.
Badania prenatalne wykonywano tylko u określonej grupy pacjentek. Teraz to się zmieniło. Od 5 czerwca będzie mogła z nich skorzystać każda przyszła mama i to bezpłatnie. Dlaczego warto się na nie zdecydować?
Mamy do czynienia z epidemią próchnicy. Skąd się ona bierze? Jak ją leczyć?
Z głosu można wyczytać informacje na temat naszego zdrowia. Aplikację, która analizuje ludzki głos i wychwytuje nieprawidłowości, stworzyli naukowcy z Wrocławia. Jak ona działa i objawy jakich chorób potrafi wykryć?
Jakie rośliny zaczynają kwitnienie? Sprawdź, jak radzić sobie z alergią.
"Umysł poznaje nowy mechanizm".
"To są cały czas te same bakterie".
W jaki sposób działa poduszka sensoryczna i jak jej używać?
Wynik morfologii może bardzo dużo powiedzieć o naszym zdrowi. Co dokładanie?
Czy powinno to być powodem do niepokoju?
Sprawdź się w naszym quizie!
Zanim lekarz postawi prawidłową diagnozę, pacjent przechodzi średnio przez 4-5 specjalistów.
Nowy lek testowany już na ludziach.
O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy ze specjalistką medycyny rodzinnej Magdaleną Krajewską.
- Pewnie każdy z nas sięgając po gałkę lodów, miał wątpliwości, czy się od tego nie przeziębi - zauważył lekarz.
Co warto wiedzieć o tej roślinie?
Wiele osób używa go w niewłaściwy sposób.
Co warto wiedzieć o tej akcji?
Lekarze zdiagnozowali u Mikołaja zespół Pfeiffera. Charakteryzuje się on przedwczesnym zrośnięciem szwów czaszkowo-twarzowych. Sprawia to, że kości czaszki przestają rosnąć, a twarz ulega deformacji.