- Taka otyłość zabija - podkreślił dr Mariusz Wyleżoł. Co należy o niej wiedzieć?
Dziewczynka przeszła skomplikowaną operację mózgu.
Jak powinna wyglądać pierwsza pomoc?
Powód jest prozaiczny.
Część z nas, poza lekami, które przepisał im lekarz, sięga po suplementy diety czy farmaceutyki wydawane bez recepty. Taka kuracja zamiast poprawić nasz stan zdrowia może zaszkodzić.
Otyłość to choroba, która dotyka coraz więcej osób. Najwyższa Izba Kontroli postanowiła sprawdzić, jak pomaga się pacjentom i na jakie wsparcie mogą liczyć. Niestety, raport pokazuje, że jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia.
Jak wygląda ich leczenie?
Mogłoby się wydawać, że przeziębienie to niegroźna infekcja, która po kilku dniach samoistnie ustępuje. Niestety zdarzają się sytuacje, gdy taka z pozoru błaha dolegliwość może doprowadzić do bardzo poważnych problemów ze zdrowiem. Na własnej skórze przekonała się o tym pewna nauczycielka.
Wraz z wiekiem u kobiet zmniejsza się tzw. rezerwa jajnikowa, a co za tym idzie szanse na zajście w ciążę są mniejsze. Zdaniem badaczy do pewnego stopnia można odwrócić ten proces. Wystarczy, że przyszła mama będzie unikała nadmiernej ekspozycji na słońce. Co ma promieniowanie UV do płodności?
Ponad czterdzieścioro dzieci i dwudziestu nauczycieli z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Benicach (woj. zachodniopomorskie) zatruło się salmonellą. Dwie osoby, w tym jedno dziecko, trafiły do szpitala.
Nowe badanie.
"Żałoba po samym sobie".
Rak piersi to jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów u kobiet. Wczesne wykrycie zmiany daje szanse na pełne wyleczenie. Dlatego tak ważne jest regularne robienie badań. W ramach akcji "Biustowniczki" młode kobiety mogą bezpłatnie wykonać USG piersi. Gdzie i jak można skorzystać z badań?
Drżenie rąk najczęściej kojarzone jest z chorobą Parkinsona. Zdarza się jednak, że ten objaw pojawia się bez wyraźnej przyczyny. Skąd się bierze drżenie samoistne? Jak można je leczyć? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli neurochirurdzy dr n. med. Paweł Gutowski i lek. Mikołaj Raźniak oraz Przemysław Stranc, który zmaga się samoistnym drżeniem rąk.
"Choroba jeleni zombie" od pewnego czasu rozprzestrzenia się wśród dzikich zwierząt. Badacze zastanawiają się, czy to bardzo groźne schorzenie może przenosić się na ludzi. Do jakich wniosków doszli?
Nieprawidłowy zwrot jelit to wada wrodzona przewodu pokarmowego.
Te produkty wcale nie są bezpieczne
Są osoby, którym się wydaje, że o zęby mleczne nie ma sensu dbać, ponieważ i tak wypadną. Jest to błędne założenie. Jak zatem je czyścić prawidłowo? Kiedy malec powinien pierwszy raz odwiedzić stomatologa? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział lekarz dentysta Tomasz Kupryś.
Bóle pleców i karku dokuczają wielu osobom. Mało kto zdaje sobie sprawę, że może być on spowodowany tym, jak nosimy torbę czy plecak. Co dokładanie nam szkodzi i jak sobie pomóc, gdy ból już się pojawi? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Dominika Rosińska, fizjoterapeutka.
Wiele osób uważa, że wraz z wiekiem inaczej zaczyna pachnieć nasza skóra. Tę zmianę szczególnie wyraźnie daje się zauważyć w przypadku osób starszych. Czy faktycznie seniorzy pachną inaczej i jeśli tak, to dlaczego?
Nadmierne wypadanie włosów to problem, z którym zmaga się wielu - często młodych - mężczyzn. Dlaczego tak się dzieje? Czy bardzo popularne w ostatnich latach przeszczepy włosów są remedium na łysienie?
Rak prostaty to jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów u mężczyzn. Choć wcześnie wykryty daje ogromne szanse na pełne wyleczenie, to wielu panów unika badań profilaktycznych. Dlaczego warto przełamać strach? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Piotr Milewski, pacjent oraz Paweł Salwa, ekspert urologii robotycznej.
Flebolog prof. Łukasz Paluch w mediach społecznościowych - ku przestrodze - przytoczył historię pewnej pacjentki, która podczas wyjazdu narciarskiego mierzyła się ze spuchniętymi i nabrzmiałymi nogami.
Anoftalmia to bardzo rzadka wada genetyczna. Sprawia ona, że u osoby, która ją posiada, nie rozwijają się oczy. Według szacunków na całym świecie jest jedynie 30 osób z tą anomalią.
Dominika Clarke jest mamą 11 dzieci i bohaterką naszego cyklu "Pełna Chata". W ciągu ostatnich pięciu miesięcy zdołała zgubić aż 30 kilogramów. O swoich doświadczeniach i sposobach na redukcję wagi opowiedziała w książce "Postanowienie. Naukowe odchudzanie dla leniwych. Metoda pięciu kroków".
Pan Janusz wypoczywał w sanatorium w Świnoujściu. Niestety drugiego dnia pobytu jego stan zdrowia drastycznie się pogorszył. Choć ośrodek wiedział, że z kuracjuszem dzieje się coś niepokojącego, dopiero po 6 godzinach wezwano pogotowie. Medycy stwierdzili, że mężczyzna przechodzi udar. Czy doszło do zaniedbania?
Wdowi garb to zmiana, która tworzy się w górnej części kręgosłupa. Choć może mieć związek z poważną chorobą, to bardzo często zdarza się, że jej powstanie fundujemy sobie sami. W jaki sposób? Jak i czy można się jej pozbyć? O tym opowiedział dr Konrad Słynarski, ortopeda.
Jak się chronić przed wirusem?
Kto go otrzymuje?
Olaf choruje na dystrofię mięśniową Duchenne'a. Szansą dla malca na normalne życie jest opracowana przez badaczy ze Stanów Zjednoczonych terapia genowa. Jednak, aby chłopiec mógł ją otrzymać, potrzebne są pieniądze. Rodzice muszą uzbierać ponad 15 milionów złotych. Jak można im pomóc?