Przez pandemię większość z nas przeszła na pracę zdalną. Część do tej pory z niej nie wyszła. Siedzenie towarzyszy nam przez większość dnia, co nie zadowala naszego kręgosłupa. Jak go nie zepsuć do końca, a spróbować naprawić? O tym porozmawialiśmy z fizjoterapeutą Michałem Dachnowskim i pasjonatem technologii Konradem Koterbą.
Według brytyjskich badaczy z Uniwersytetu w Exeter, aby uzyskać najbardziej miarodajny pomiar ciśnienia tętniczego, należy mierzyć je na obu rękach, a następnie wziąć pod uwagę wyższą wartość pomiaru. W Dzień Dobry TVN o komentarz w tej sprawie poprosiliśmy lek. Jakuba Kosmę Rokickiego z Kliniki Kardiologii WUM.
Na chorobę Hashimoto, inaczej – przewlekłe limfocytarne zapalenie tarczycy - najczęściej zapadają kobiety. Swoją nazwę schorzenie wzięło od japońskiego lekarza Hakaru Hashimoto, który był autorem jego pierwszego opisu.
Wystarczy 10 sekund, by dowiedzieć się, jaki jest nasz stan zdrowia. Prosty test sprawdzający naszą równowagę pozwoli także ocenić ryzyko przedwczesnej śmierci. Na czym dokładanie polega?
Widok lawendowych pól ma w sobie kojącą moc. Drobne fioletowe kwiaty niosą ze sobą jednak dużo więcej niż romantyczne piękno i tajemniczość. Ma one także niezwykłe właściwości. O swoim lawendowym raju oraz o zastosowaniu tej zjawiskowej rośliny, opowiedziały aktorka Natalia Klimas i dziennikarka Agnieszka Cegielska.
Ogłoszenie przez Ministerstwo Zdrowia refundacji najdroższego leku świata, jak nie bez powodu nazywana jest Zolgensma, obudziło wielkie nadzieje w rodzicach chorych dzieci. Niestety, nie na długo.
To, jacy jesteśmy i jak wyglądamy, w dużej mierze zależy od naszych genów. Połowę z nich dostajemy od każdego z rodziców. Czy zatem stanowimy mieszankę cech matki i ojca? Czy mamy coś, co jest tylko nasze? O tym rozmawialiśmy z prof. dr hab. Ewą Bartnik - genetykiem, profesor biologii, popularyzatorką nauki z Instytutu Genetyki i Biotechnologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Silny ból głowy u pociechy to objaw, którego z pewnością nie zlekceważy żaden rozsądny rodzic. Mogłoby się wydawać, że lekarzy również powinna zaniepokoić taka dolegliwość u małego dziecka. Tymczasem nasze wyobrażenia bardzo często rozmijają się z rzeczywistości. Przekonał się o tym ojciec 9-letniego chłopca, który z takim problemem zgłosił się z synem do lekarza. Zamiast udzielić mu pomocy, kazano mu czekać na oddziale ratunkowym.
Żółtaczka to choroba, którą bardzo często się bagatelizuje. Tymczasem wirusowe zapalenie wątroby, zwłaszcza typu B, może się okazać bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Właśnie dlatego warto wykonać szczepienie przeciw żółtaczce. O obowiązkowym szczepieniu przeciwko żółtaczce typu B musi pamiętać każdy, natomiast osoby narażone na zakażenie żółtaczką pokarmową powinny także rozważyć szczepienie przeciwko wirusowi typu A.
Szkocja - jako pierwszy kraj na świecie - wprowadziła prawo, które gwarantuje bezpłatny dostęp do podpasek oraz tamponów. Niezbędne w czasie miesiączki środki higieniczne będzie można otrzymać w jednym z ponad tysiąca wskazanych punktów.
Kenny Turner i Lauren Harvey zmagają się z otyłości. Kiedy w 2018 roku poznali się i zakochali w sobie, postanowili wspólnie zmierzyć się z chorobą. Dzięki samozaparciu i wzajemnemu wsparciu zgubili 330 funtów, czyli ponad 130 kilogramów.
Mamy dobrą wiadomość dla cukrzyków. Według najnowszych badań wystarczy kilkuminutowy spacer po posiłku, by zmniejszyć poziom cukry we krwi. Jak to możliwe?
Dieta wegetariańska uchodzi za zdrowszą. Prawidłowo stosowana pozwala uniknąć wielu chorób cywilizacyjnych. Jednak najnowsze badania pokazują, że bezmięsne menu sprzyja złamaniom szyjki kości udowej. Naukowcy są zdania, że kobiety, które nie jedzą mięsa są o 33 proc. bardziej narażone na takie złamanie. Dlaczego?
Semolina to gruboziarnista mąka, którą otrzymuje się w wyniku mielenia ziaren pszenicy durum. Produkuje się z niej różnego rodzaju makarony oraz drobną kaszę kuskus. Sprawdź, jakie są jej właściwości, kaloryczność i zastosowanie.
Liz przeszła przez wielomiesięczną batalię, zanim lekarze wykryli przyczynę jej problemu. Kobieta w codziennych sytuacjach zaczynała odczuwać orgazm. Pojawiał się niespodziewanie nawet 12 razy dziennie.
Szacuje się, że nawet 20 proc. pań może cierpieć na zaburzenia statyki narządów rodnych Jak je rozpoznać i jak leczyć? Zapytaliśmy o to lek. med. Dorotę Niewęgłowską, specjalistę ginekologii i położnictwa.
Jamie Simoson na zawsze zapamięta ten dzień. Mama 3-latka wraz z synkiem wybrała się na garden party do sąsiadów. Gdy chłopiec wyszedł z basenu, kobieta na jego ramieniu zauważyła "czarną kropkę". Jak się okazało, to był dopiero początek wielkiej katastrofy. Wkrótce Johnny trafił do szpitala, gdzie walczył o życie.
Koniec lata to idealny moment, by zaopatrzyć się w zioła, których cenne właściwości zasilić mogą domową apteczkę. Zbierane w sierpniu rośliny nie tylko wspierają leczenie infekcji, doskonale wpływają też na wygląd i kondycję skóry, włosów oraz paznokci. Napary przygotowywane z suszu działają rozgrzewająco podczas długich, zimowych wieczorów.