Co Polacy sądzą o opalaniu się nago lub toples? Czy chętnie odsłaniamy swoje ciało na plaży? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Sylwią Gliwą aktorką oraz Joanną Przetakiewicz-Rooyens dyrektorką kreatywną domu mody.
Silvia Idalia Serrano w jednej z hiszpańskich klinik świadczących usługi z zakresu medycyny estetycznej przeszła potrójny zabieg chirurgiczny. Niestety kilka dni po operacjach u kobiety rozwinęła się bardzo poważna infekcja - martwicze zapalenie powięzi, nazywane "mięsożerną chorobą". Po kilku miesiącach walki, 34-latka przegrała walkę z chorobą. Klinika, która wykonała zabiegi nie ma sobie nic do zarzucenia.
Jesteś na zagranicznych wakacjach, kończą ci się leki, a nie zrealizowałeś recepty przed wyjazdem? Nic straconego. Polska otrzymała od Komisji Europejskiej zgodę na uruchomienie usługi wymiany e-recepty transgranicznej z innymi krajami członkowskimi. Dzięki temu, będąc na wakacjach w jednym z krajów wspólnoty, bez problemów możemy zrealizować receptę praktycznie w każdej aptece.
Dr Paweł Grzesiowski ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19 wyjaśnia niedawne rewelacje.
Witamina D to jedna z ważniejszych substancji, których potrzebuje nasz organizm. Wspomaga pracę układu krążenia oraz nerwowego. Wzmacnia odporność, a także przyspiesza regenerację wątroby. Jednak jej najważniejszym zadaniem jest wzmacnianie układu kostnego i ochrona przed osteoporozą. Badacze postanowili sprawdzić, czy witamina faktycznie chroni przed tą chorobą. Wnioski, do których doszli mogą zaskakiwać.
Mangostan to owoc uprawiany w strefie tropikalnej, rosnący na drzewach o tej samej nazwie. Chińczycy określają go "królową owoców" (królem jest według nich inny owoc – durian).
Bernardo i Arthur Lima to bliźniacy, którzy przyszli na świat zrośnięci głowami. Lekarze z Brazylii i Wielkiej Brytanii zdecydowali się przeprowadzić serię operacji, aby rozdzielić dzieci i dać im szansę na normalne funkcjonowanie.
Niemal każda miesiączkująca kobieta wie, że okres potrafi bardzo mocno utrudnić codzienne funkcjonowanie. Bóle menstruacyjne bywają tak silne, że niektóre panie nie mają siły wstać z łóżka. Dolegliwości, które towarzyszą miesiączce często bywają bagatelizowane, dlatego pewna kanadyjska firma stworzyła niezwykłe urządzenie. Pozwala ono niedowiarkom na własnej skórze przekonać się z czym mierzą się kobiety. Co czuli mężczyźni, którzy odważyli się sprawdzić, jak działa urządzenie?
Żywienie dziecka to niełatwy temat. Niektóre maluchy nie mają żadnych problemów z jedzeniem i chętnie sięgają po nowe smaki. Inne - choćby rodzice stanęli na głowie - nie chcą jeść wcale. Dlaczego?
Zjedzone o odpowiedniej porze - tak. Sprawdź, kiedy.
Aby uratować kobiecie życie, specjaliści musieli usunąć jej niemal 5 kilogramów ciała.
Dermatolog tłumaczy, dla kogo patogen może być szczególnie groźny.
Pluskwy to niewielkie owady, które bardzo często można spotkać w domach. Choć ich ugryzienia nie są groźne dla zdrowia, to potrafią mocno uprzykrzyć życie. Jak rozpoznać, że mamy pluskwy? Jak złagodzić obawy pogryzienia?
"Kampania nie jest konfrontacyjna".
Latem lekarze mają sporo pracy.
2-letnia Evie, pomimo noszenia nakrycia głowy i stosowania kremu z filtrem, doznała udaru słonecznego. Dziewczynka z 40-stopniową gorączką trafiła do szpitala. Jej mama i ratownik medyczny proszą o uważność.
Sprawdź, co zrobić, aby uniknąć problemu i nie popsuć sobie wypoczynku.
Główny Inspektorat Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z aptek w całym kraju dwóch preparatów. Pierwszy stosowany jest w leczeniu arytmii, drugi przyjmują pacjenci z niedoborami witaminy C. O które dokładanie farmaceutyki chodzi?
Mimo że rząd zdecydował się znieść praktycznie wszystkie obostrzenia wprowadzone wraz z wybuchem pandemii COVID-19, to zagrożenie nie minęło. Z danych prezentowanych przez Ministerstwo Zdrowia wyraźnie widać, że nowych zakażeń przybywa. Co gorsza, badacze informują, że wykryto kolejny podwariant Omicrona. Czy jest się czego obawiać? Czy jesienią czeka nas "powtórka z rozrywki"? Na ten temat rozmawialiśmy z prof. Joanną Zajkowską, z Kliniki Chorób Zakaźnych UMB.
Harnaam Kaur od wielu lat choruje na zespół policystycznych jajników (PCOS). Wskutek choroby jej organizm wytwarza zbyt dużo męskich hormonów płciowych. Tym samym twarz kobiety pokrywa pokaźna broda. - Zarost mam od 11. roku życia - powiedziała. Czy lekarze zdołają jej pomóc i będą w stanie ustabilizować jej układ hormonalny?
Lekarz radzi co zrobić, aby złagodzić dolegliwości.
Czy specjaliści w końcu odkryją, co dolega dziewczynie i zdołają jej pomóc?
Przed nami kolejna fala upałów, a wraz z nimi chętnie sięgniemy po filtry UV. Jednak nie zawsze jest to wystarczający sposób ochrony skóry przed słońcem. Czym jest odzież z filtrem UV? Kiedy ją stosować?
Chcesz być piękny i gładki? Pij herbatki. A właściwe te jedną, konkretną. Kombucha to naturalne lekarstwo dla jelit, antidotum na zmęczenie i bóle głowy oraz świetny sposób na problemy skórne i alergie. Jak i kiedy pić napój nieśmiertelność?
Lato to niełatwy czas dla alergików. Bardzo mocno odczuwają nasilenie się objawów choroby. Szczególnie uciążliwe są pyłki traw. Jak się przed nimi chronić?
Wszy to pasożyty, które przenoszą się z człowieka na człowieka i potrafią bardzo mocno uprzykrzyć życie. Wbrew obiegowej opinii, ich pojawienie się nie oznacza, że dana osoba nie przestrzega podstawowych zasad higieny.
Witamina D to jeden z najczęściej suplementowanych składników odżywczych. W odpowiednio dobranej dawce pozwala na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Natomiast spożywanie w nadmiarze może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, o czym przekonał się jeden z Brytyjczyków. Jakie są skutki przedawkowania witaminy D?
Latem sezonowe owoce kuszą swoimi kolorami, smakiem i zapachem. Pamiętajmy jednak, aby nie jeść ich tuż po zerwaniu z krzaka, lecz zabrać do domu i dokładnie umyć. Lekarze apelują: jedzenie brudnych jagód czy borówek może nieodwracalnie zniszczyć wątrobę.
W czasie wakacji przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych powinniśmy chronić nie tylko skórę, ale również oczy. Jak bardzo słońce jest dla nich niebezpieczne? Czy to dla nich jedyne zagrożenie? Rozmawialiśmy na ten temat z Sylwią Kijewską, optometrystką.