Zadbane stopy to również piękne paznokcie. By paznokcie u nóg były piękne, trzeba je systematycznie oczyszczać i skracać. Jednak zła higiena i bakterie mogą doprowadzić do pojawienia się uciążliwych dolegliwości.
Agata Młynarska należy do grona najpopularniejszych polskich dziennikarek. Dlatego też jej fanom nie umknął moment, w którym ograniczyła swoją aktywność w mediach społecznościowych.
Ultradźwięki to fale dźwiękowe niesłyszalne dla człowieka, o częstotliwości wyższej niż 20 kHz. Stosowane są w medycynie estetycznej, w kosmetyce, a także w fizykoterapii. Pobudzają procesy regeneracyjne, przyspieszają metabolizm komórek, a także pomagają uporać się z wieloma kłopotami dermatologicznymi i niedoskonałościami skóry.
Rak płuc to jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów w Polsce. Aby przyspieszyć leczenie w przypadku pacjentów, u których doszło do nawrotu choroby specjaliści z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego opracowali specjalną aplikację. Jak ona działa?
Ocieplenie klimatu spowodowało, że kleszcze są aktywne niemal przez cały rok, do tego można się na nie natknąć praktycznie wszędzie. Jak się przed nimi zabezpieczyć? Co zrobić, jeśli znajdziemy na ciele tego groźnego pajęczaka? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Karolina Pilak, lekarz weterynarii.
Niepełnosprawność nie jest łatwym tematem do rozmów. Wielu rodziców nie wie, jak wytłumaczyć dziecku, dlaczego ktoś wygląda inaczej. Ułatwień może być książka "Kiedy Karol poznał Emmę". Dlaczego warto po nią sięgnąć? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziały Małgorzata Szarlik-Woźniak, pedagożka specjalna, muzykoterapeutka oraz Marta Całkowska, mama dziecka z niepełnosprawnością.
"Nie siadaj na zimnym betonie", "nie wychodź ze świeżo umytą głową" - to zdrowotne mądrości, które powtarzają nasi dziadkowie oraz rodzice. Czy jest w nich ziarno prawdy? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Michał Domaszewski, lekarz medycyny rodzinnej.
Niemal 60 milionów Europejczyków ma kontakt z hałasem o dużym natężeniu, a to bezpośrednio przekłada się na ich zdrowie. Badania pokazują, że hałas nie tylko potęguje odczucie stresu, ale także przyczynia się do poważnych problemów z sercem.
Resuscytacja podjęta niezwłocznie zwiększa aż trzykrotnie szanse na przeżycie. Aby wykonać czynności przywracające krążenie, należy poznać kilka podstawowych zasad. Wykonanie RKO u dzieci i niemowląt nie jest skomplikowane i przeprowadzane jest analogicznie do resuscytacji dorosłych. Obie procedury różnią się między sobą nieznacznie. Posiadanie podstawowej wiedzy na temat wykonywania RKO pomaga ratować osoby w sytuacji zadławienia, tonięcia, poszkodowane w wypadkach samochodowych.
Opioidy to bardzo silne leki przeciwbólowe. Choć łagodzą dolegliwości, to silnie uzależniają. Po środki te sięgają nawet kobiety w ciąży. Nie mają przy tym pojęcia, że robią poważną krzywdę swoim dzieciom. Problem jest na tyle poważny, że zaczynają powstawać placówki, gdzie noworodki przechodzą detoks.
Poszczególne rodzaje diet leczniczych opierają się na modyfikacjach zasad racjonalnego żywienia osób zdrowych. Wśród diet leczniczych wyróżnia się m.in. dietę bogatoresztkową zalecaną przy zaparciach oraz dietę bogatobiałkową – stosowaną przy wychudzeniu czy oparzeniach.
Mniszek lekarski to roślina, którą można spotkać praktycznie wszędzie. Rośnie na łąkach, pastwiskach, czy trawnikach. Mało kto jednak wie, że ma właściwości lecznicze, co więcej może być też doskonałym dodatkiem do sałatek. Co jeszcze warto o nim wiedzieć? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Agnieszka Cegielska, propagatorka naturalnego stylu życia.
Mimo że okres jest czymś zupełnie naturalnym, to spora grupa kobiet i dziewczyn ma problem z dostępem do środków higienicznych. Sytuację tę zmieniają różowe skrzyneczki, w których można znaleźć podpaski czy tampony. Dlaczego jeszcze są potrzebne?
W ostatnim czasie spora grupa osób zgłasza się do lekarzy z bólem gardła. Wielu pacjentów podejrzewa u siebie anginę. Czy słusznie? Dlaczego częściej chorujemy? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział lek. Paweł Doczekalski, lekarz POZ, Naczelna Izba Lekarska.
Alergie pokarmowe to coraz częsty problem. Borykają się z nim zarówno dorośli, jak i dzieci. Eksperyment przeprowadzony przez naukowców Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie pokazuje, że np. alergii na białko jaja kurzego można zaradzić. W jaki sposób?
Na początku kwietnia w świdnickim szpitalu "Latawiec" została przeprowadzona operacja wycięcia guza jajnika, który ważył około 20 kilogramów. Z wywiadu lekarskiego wynika, że zmiana urosła do takiego rozmiaru w niecały rok.
Liczba nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 oraz wirusem grypy systematycznie spada. Dlatego resort zdrowia przymierza się do zniesienia stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce. Minister zdrowia Adam Niedzielski na ostatniej konferencji podał konkretną datę. Kiedy na dobre pożegnamy się pandemią?
Żona Dawida Kubackiego kilka dni temu wyszła ze szpitala. Teraz zawodnik opowiedział, co działo się w tych ostatnich bardzo trudnych tygodniach. Jak przetrwali ten trudny czas? Jak obecnie czuje się Marta Kubacka?
Już w najbliższy poniedziałek, 17 kwietnia Fundacja UNAWEZA opublikuje raport "MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym". To największe w Polsce, bezpłatne i anonimowe badanie stanu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w wieku 10-19 lat. Jakie wnioski z niego płyną? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziały Martyna Wojciechowska, Fundacja UNAWEZA oraz Joanna Flis, psycholożka i badaczka.
Kontakt z psem lub kotem jeszcze w życiu płodowym dziecka zmniejsza ryzyko wystąpienia alergii pokarmowych. Do takich wniosków doszli badacze z Japonii po przeanalizowaniu danych medycznych ponad 60 tysięcy niemowlaków. Wnioski z obserwacji opublikowano w magazynie "PLOS ONE".