Istnieje kilka metod, by szybko obliczyć długość cyklu miesiączkowego. Czy znajdą zastosowanie również w przypadku kobiet karmiących piersią i przed menopauzą?
Czy leczenie tej choroby będzie skuteczniejsze?
Nietrzymanie moczu to przypadłość, z którą zmaga się nawet co 3. kobieta. Na szczęście dzięki odpowiednio dobranemu leczeniu można pozbyć się problemu. Jedną z form terapii jest stosowanie gadżetów erotycznych. W jaki sposób mogą pomóc? Jakie inne metody leczenia są wdrażane? Porozmawialiśmy o tym z fizjoterapeutką Barbarą Forczek-Iwon.
Sezon infekcyjny trwa. Jedną z najskuteczniejszych i najczęściej stosowanych metod walki z przeziębieniem jest stawianie baniek. Jak działają? Czy taką formę leczenia można zastosować u każdego? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Leszek Waniek, akupunkturzysta, terapeuta medycyny chińskiej.
Szczepionka przeciw tężcowi to obowiązkowe szczepienie, którym objęte jest każde dziecko. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku wystąpienia rany grożącej zakażeniem po okresie 10 lat od szczepienia, koniecznie jest podanie dawki przypominającej.
Agata Młynarska: "Byłam pewna, że tata umrze".
Jak je bezpiecznie stosować? O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z farmaceutką Pauliną Front.
Ciało kobiety po 40. roku życia niewątpliwie ulega metamorfozie. Jednak, jak podkreśliły gościnie Dzień Dobry TVN: aktorka Monika Mrozowska oraz ginekolożka dr Agnieszka Nalewczyńska, jest to zmiana na lepsze. Panie opowiedziały, jak przeszły ten proces.
Jak wziąć udział?
"Mamy leki, które kontrolują chorobę".
Lekarka wskazuje: wanna czy prysznic?
Sezon zachorowań na grypę trwa w Polsce od października do maja. Najwięcej nowych przypadków odnotowuje się między styczniem a marcem. Jak rozpoznać, że chorujemy akurat na grupę? Do czego może doprowadzić niedoleczona lub źle leczona infekcja? O tym porozmawialiśmy z dr Joanną Pietroń, specjalistką medycyny rodzinnej.
Była pierwszą pacjentką w Polsce, która otrzymała szpik od dawcy niespokrewnionego.
Sprawdź, jak przyrządzić "płynne złoto".
Mutacje genetyczne, które przyczyniają się do rozwoju groźnych chorób dziecko może otrzymać zarówno od matki, jak i od ojca. Najnowsze badania przeprowadzone przez amerykańskich badaczy pokazują, że starsi ojcowie mają znacznie więcej wadliwych genów, które przekazują swojemu potomstwu. Jak udało się to ustalić?
Menopauzie często towarzyszą bardzo nieprzyjemne objawy takie jak uderzenia gorąca, nadmierna potliwość, tycie, problemy ze snem. Na szczęście istnieją leki, które mogą złagodzić objawy zbliżającego się klimakterium.
"Skuteczność jest tylko pozorna".
Wirus RSV, który w ostatnim czasie wywołał falę infekcji u dzieci, być może przestanie być aż tak groźny. Amerykańska firma Moderna opracowała bowiem szczepionkę, która ma chronić - i to nie tylko małych pacjentów - przed patogenem. Jej skuteczność przekracza 80 proc. Od kiedy preparat będzie dostępny?
Endokrynolog nie ma wątpliwości.
Hormonalna terapia zastępcza stosowana m.in. przez kobiety w okresie menopauzy może mieć zbawienny wpływ na zdrowie. Badacze dowiedli, że panie, które ją przyjmują znacznie rzadziej zmagają się z chorobą Alzheimera. Jak to możliwe?
Aplikacji, które mają pomagać osobom niewidomym lub niedowidzącym w robieniu zakupów jest wiele. Czym na ich tle wyróżnia się ta stworzona przez studentów z Łodzi? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.
"Transmisja wirusa, jeśli jedna z osób jest zakażona, sięga prawie 80 proc."
Powód dolegliwości wprawił lekarzy w osłupienie.
Babka lancetowata najczęściej kojarzona jest z naturalnym i łatwo dostępnym środkiem na drobne skaleczenia i stłuczenia. Syrop z babki lancetowatej to również dobry sposób na leczenie uciążliwego kaszlu.
Serotonina to hormon, który odpowiada za nasz dobry humor. Najnowsze badania pokazują, że na tym jego właściwości nie kończą. Okazuje się, że związek może pomóc w pozbyciu się zbędnych kilogramów. W jaki sposób? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała dr Wanda Baltaza, dietetyczka.
Czy bakterie mogą być pomocne w walce z nowotworami? Okazuje się tak. Stworzone przez naukowców częściowo sztuczne patogeny mogą skutecznie rozprawić się z komórkami rakowymi. Jak to możliwe?
Od pewnego czasu ogromna grupa pacjentów ma problemy z wykupieniem leków. Zarówno w hurtowaniach, jak i aptekach zaczyna brakowych farmaceutyków, nawet tych wydawanych bez recepty. Co jest tego powodem? Kiedy ten problem uda się rozwiązać?
Od pewnego czasu w Polsce przybywa pacjentów z chorobami zakaźnymi. Co ciekawe, problemem jest nie tylko grypa, ale także schorzenia, które - jak się wydawało - zostały wyeliminowane. Lekarzy niepokoi również rosnąca liczba osób z chorobami przenoszonymi drogą płciową. Jak można zatrzymać ten niepokojący trend?