Dzięki terapii genowej głucha od urodzenia osiemnastomiesięczna dziewczynka odzyskała słuch. Procedura przeprowadzona przez lekarzy ze szpitala w Cambridge była pierwszą taką na świecie.
Octy cieszą się sporą popularnością. Nie tylko wzmacniają smak potraw, ale również służą urodzie i zdrowiu. Po które z nich warto sięgnąć? Jak bezpiecznie z nich korzystać? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Małgorzata Pielichowska, dietetyczka.
W leczeniu zaburzonego rytmu serca aktorce pomagła ablacja. Na czym polega ten zabieg?
Co to za farmaceutyk?
Alergia może dać o sobie znać praktycznie w każdym wieku i mieć różną intensywność. U niektórych osób zdarzają jednorazowe ataki choroby, które samoistnie ustępują i już później nie wracają. U innych objawy utrzymują się przez cały czas. Dlaczego tak się dzieje? Czy alergię da się raz na zawsze wyleczyć? W rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl wyjaśnia to dr Magdalena Ciszewska, specjalistka chorób wewnętrznych i alergologii.
8 maja obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Raka Jajnika. Nowotwór ten nazywany jest "cichym zabójcą".
Nadia Gebauer wspólnie z koleżankami uczy innych, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy. Kto zaszczepił w dziewczynie chęć niesienia pomocy?
"Najważniejsze jest jak najszybsze pozbycie się ciała obcego".
Każdego miesiąca na różnych obszarach pyli co innego. Co pyli w maju?
Czy chorobę można całkowicie wyleczyć?
"Czynniki, które zwiększają zapotrzebowanie na płyny".
Ratownik wskazał sposoby postępowania przy oparzeniach różnych części ciała.
Największym zagrożeniem jest chrupiąca skórka.
Kazimierz Funk to imię i nazwisko, które nie jest powszechnie zdane. A szkoda, bo Funk był jednym z najwybitniejszych polskich naukowców. To dzięki niemu poznaliśmy witaminy i ich rolę w organizmie człowieka.
Wyniki badań zostały opublikowane w czasopiśmie branżowym "Nature Metabolism".
Nie każdy pieprzyk jest czerniakiem, jednak warto wykazać się czujnością. O tym, dlaczego trzeba badać znamiona, jak często to robić i co powinno nas zaniepokoić, w Dzień Dobry TVN opowiedziała prof. dr hab. n. med. Grażyna Kamińską-Winciorek, specjalista dermatolog.
O jakim wirusie mowa?
Zaburzenia erekcji dotykają głównie starszych mężczyzn. Może się jednak zdarzyć, że problem wystąpi u dużo młodszej osoby. O ile jednorazowa "wpadka" nie stanowi powodów do obaw, to jeśli sytuacja się powtarza, warto skonsultować się z lekarzem.
To, jak jemy oraz jak często ćwiczymy czy sięgamy po używki ma wpływ na nasze DNA.
Marihuana medyczna, choć nie jest remedium na wszystkie choroby, to czasem okazuje się pomocna tam, gdzie tradycyjna medycyna zawodzi. Doskonałym tego przykładem jest Max, który zmagał się z bardzo ciężkimi napadami padaczki. Jak pomogła mu medyczna marihuana?
Jaki ludzie popełniają błąd podczas chodzenia?
Jak to możliwe?
Czy ptasia grypa przenosi się z człowieka na człowieka?
"Jeśli ktoś szuka pomocy".
"Proste zęby to nie tylko kwestia estetyki".
Rodzice proszą o pomoc.
Czy można coś zrobić, aby nie zachorować?
O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała alergolog Joanna Kuschill-Dziurda.
Stan zapalny, mimo że jest naturalną reakcją obronną organizmu, to w momencie, gdy ma charakter przewlekły staje się niebezpieczny. Czym tak naprawdę jest stan zapalny? Jak go zmierzyć? Czy dieta może pomóc go złagodzić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziały dietetyczka Małgorzata Pielichowska oraz lekarka Alicja Baska.
Statystyczny Polak wypija 11 litrów czystego alkoholu rocznie. Najbliżsi, rodzina i znajomi osoby uzależnionej od alkoholu często zadają sobie to samo pytanie: jak pomóc alkoholikowi? Żadne z nich nie chce obserwować, jak chory powoli się stacza, brnąc w swój nałóg coraz dalej i dalej. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy psychoterapeutę Roberta Rutkowskiego i Ilonę Felicjańską, która zmaga się z problemem alkoholowym.