Sprawdź, jak przygotować napar z kwiatów forsycji i poznaj jego właściwości.
Leczenie dentystyczne jest bardzo kosztowne. Na szczęście część usług może być wykonana w ramach naszego ubezpieczenia zdrowotnego. Co dokładnie zrobimy na NFZ? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział stomatolog Michał Dudziński.
Rak piersi to jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów wśród kobiet w Polsce. W ocenie specjalistów Polki mają świadomość choroby i coraz częściej decydują się na tzw. mastektomię profilaktyczną. Co to takiego i u których pacjentek się ją wykonuje?
Wbrew obiegowej opinii hormony mają ogromny wpływ nie tylko na kobiecy organizm, ale i na męski. U panów mówi się o tzw. syndromie poirytowanego samca.
Sprawdź, gdzie szukać pomocy.
Co powinno nas zaniepokoić?
Chwasty zazwyczaj źle nam się kojarzą. Tymczasem niektóre z nich są cennym źródłem substancji odżywczych i z powodzeniem można je wprowadzić do codziennej diety. Które chwasty nadają się do jedzenia i co można z nich przygotować? Dowiecie się tego z materiału Dzień Dobry TVN.
Czy wiadomo, co wywołuje migrenę?
Ciężarna 32-letnia Marta zmarła z powodu zakrzepicy. Zdaniem rodziny, kobieta mogłaby żyć, gdyby lekarze w porę rozpoznali chorobę. Jej historię opowiedzieli reporterzy programu Uwaga! TVN. A czym jest zakrzepica?
Celem wydarzenia jest wspieranie osób z zespołem Downa oraz ich rodzin.
E-papierosy są równie szkodliwe dla zdrowia, jak te zwykłe. W trosce o płuca (i nie tylko) młodych osób, które chętnie sięgają po tego rodzaju używki Ministerstwo Zdrowia pracuje nad ustawą, która ukróci łatwy dostęp do jednorazowych e-papierosów. Kiedy przepisy mogą wejść w życie?
Przypadki zakażenia tzw. mięsożerną bakterią jeszcze do niedawna były rzadkością. Teraz pacjentów zaczyna przybywać. Szczególnie niebezpieczna sytuacja jest w Japonii. Jak dochodzi do zakażenia i co zrobić, aby go uniknąć?
Niewydolność serca to problem, z którym zmaga się nawet półtora miliona Polaków. Choroby nie da się wyleczyć, ale można nad nią zapanować. Natomiast brytyjscy naukowcy wykazali, że ryzyko wystąpienia schorzenia jest możliwe do oszacowania dzięki prostemu badaniu krwi.
Niektórym wiosna kojarzy się wyłącznie z cieplejszymi dniami i beztroską. Dla osób zmagających się z uczuleniami to jednak trudny czas. Wielu z nich ma tzw. alergię krzyżową. Co to takiego?
Dentystka wskazała, kiedy należy wymieniać szczoteczkę.
15 marca obchodzony jest Dzień Walki z Chrapaniem. Jest to temat, który niejednej osobie spędza sen z powiek. Co więcej, przypadłość ta potrafi doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych u sprawcy zamieszania, ale także u osoby u jego boku. Oprócz zakłócenia snu chrapanie może doprowadzić również do pogorszenia słuchu. Jak poradzić sobie z podstępnym złodziejem spokojnych nocy? O tym opowiedziała nam dr Agnieszka Dmowska-Koroblewska, laryngolog.
Czy faktycznie wspomagają odchudzanie?
Co dziewiąty Polak choruje na PChN.
Tancerka opowiedziała o tym w rozmowie z redaktorką dziendobry.tvn.pl Bereniką Olesińską w ramach cyklu "Diagnozy gwiazd".
Paulina Krupińska-Karpiel przyznała, że była niewolniczką tej liczby.
Ewa Rostankowska jest tancerką i instruktorką tańca. Mimo poważnej choroby, jaką jest stwardnienie rozsiane, kobieta nie zwalnia tempa. Swoją pasją to tańca zaraża innych, a także pokazuje, że problemy ze zdrowiem i konieczność korzystania z wózka inwalidzkiego nie muszą być żadną przeszkodą.
Tasiemiec to pasożyt, który - jeśli przedostanie się do organizmu człowieka - może zagnieździć się w dowolnym organie. U 52-letniego Amerykanina larwy tasiemca znaleziono w mózgu. Z ich powodu mężczyzna cierpiał na silne bóle głowy.
Poznaj porady behawiorystki.
Sprawdź, gdzie i kiedy można wykonać badania na stronie Dzień Dobry TVN.
Budzisz się zmęczony, boli Cię głowa i masz spierzchnięte usta, a inni skarżą się na Twoje chrapanie? Uważaj, bo te objawy mogą wskazywać na bezdech senny, czyli poważną dolegliwość, którą bardzo często bagatelizują nie tylko sami chorzy, ale i lekarze, do których się udają. Jest to ogromny błąd, ponieważ bezdech senny nie tylko znacząco pogarsza jakość snu, ale może także powodować wiele nieprzyjemnych konsekwencji zdrowotnych. Istnieją jednak metody trafnej diagnostyki i leczenia tej dolegliwości.
4 lata temu świat usłyszał o koronawirusie, a nasze życie zmieniło się o 180 stopni. Wybuchła pandemia i zaczęto wprowadzać kolejne zakazy, aby zatrzymać rozprzestrzenianie się groźnego wirusa. Jak wspominamy tamten czas?
- Taka otyłość zabija - podkreślił dr Mariusz Wyleżoł. Co należy o niej wiedzieć?
Dziewczynka przeszła skomplikowaną operację mózgu.