Sprawdź, jakie rośliny pylą w sierpniu i jak sobie z tym poradzić.
28 lipca przypada Światowy Dzień Wirusowego Zapalenia Wątroby.
"Czuje się dobrze".
Lekarze mówią o poważnych konsekwencjach nieszczepienia.
Specjalistka wskazała jeden produkt.
Urlop powinien być czasem odpoczynku, regeneracji i ładowania baterii na kolejne miesiące. Niestety bardzo często zdarza się, że wraz z początkiem wypoczynku zaczynamy chorować. Dlaczego tak się dzieje? Co zrobić, aby nie spędzić urlopu na bieganiu po lekarzach? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z psychiatrą Sebastianem Koterwą.
Małgorzata Sajan oswaja raka i przełamuje stereotypy.
Tatuaże cieszą się coraz większą popularnością. Wiele osób decyduje się na nie, aby ozdobić swoje ciało lub upamiętnić ważne dla siebie wydarzenie. Tymczasem - jak pokazują najnowsze badania - to, co cieszy oko może być groźne. Eksperci wykazali, że tuszach do tatuaży znajdują się niebezpieczne bakterie.
Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) przygotował wytyczne dotyczące bezpiecznego korzystania ze słońca. W miniporadniku znajdziemy m.in. jak właściwie stosować kosmetyki, a także, o czym należy pamiętać.
Udar słoneczny stanowi zespół objawów, które pojawiają się po nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne, zwłaszcza na okolicę głowy i karku. Dolegliwości mogą mieć różny stopień nasilenia. W skrajnych przypadkach udar cieplny może stanowić zagrożenie dla życia.
O tym, jak choroba wpływa na relację z partnerem, Marta Markiewicz opowiedziała w cyklu "Diagnozy gwiazd" redaktorce dziendobry.tvn.pl Berenice Olesińskiej oraz prof. dr. hab. n. med. i o zdr. Piotrowi Skarżyńskiemu.
Od kilku dni w wielu miejscach Polski temperatura przekracza 30 stopni C. Warto więc przypomnieć, że odpowiednie nawodnienie latem jest kluczowe dla naszego organizmu. Kiedy jest gorąco, szybciej się pocimy, a co za tym idzie, pozbywamy się wody oraz cennych substancji mineralnych. Co zatem pić, by bezpiecznie przetrwać upalny czas? Poznaj przepisy na orzeźwiające napoje.
Wysokie temperatury już dają nam się we znaki. W takich dniach ważny jest nie tylko krem z filtrem i przewiewna odzież, ale także odpowiednie nawodnienie. Bez tego nasz organizm nie będzie funkcjonował prawidłowo. Co i jak dużo pić w upalne dni? Jak rozpoznać pierwsze objawy odwodnienia? Jakie napoje nawadniają najlepiej? Sprawdź na stronie Dzień Dobry TVN.
26 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii.
Kobieta przez długi czas odkładała wizytę u ginekologa.
Osteoporoza może dotyczyć nawet 200 milionów osób.
O czym nie powinniśmy zapominać, gdy na dworze skwar?
Piotr Nikodem Rudziński jest kardiologiem. Specjalista udaje się właśnie na Madagaskar, aby pomagać i leczyć potrzebujących. O swojej misji oraz powodach wyjazdu lekarz opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Badania prenatalne pozwalają wykryć lub wykluczyć wady genetyczne u rozwijającego się płodu. Wykonywano je jedynie u kobiet obciążonych lub tych, które zaszły w ciążę po 35. roku życia. Teraz to się zmieniło. Od 5 czerwca może z nich skorzystać każda przyszła mama. Co o tej zmianie sądzą lekarze? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała dr n.med. Anna Fuchs, ginekolog-położnik.
Dance for PD to innowacyjna metoda, która powstała ona ponad dwie dekady temu w Stanach Zjednoczonych.
Kiedy warto wykonać kolonoskopię?
"Ryzyko udaru jest dużo większe".
Kiedy warto udać się do specjalisty?
Czereśnie łączą w sobie dwie pożądane cechy – są nie tylko smaczne, ale też pozytywnie wpływają na naszą urodę i pomagają w leczeniu niektórych chorób. Te krótko dostępne owoce właśnie pojawiły się na targach i w sklepach. Warto jednak znać umiar w ich konsumpcji. Ile czereśni możemy zjeść, zanim rozboli nas brzuch?
Spróbuj sił w naszym quizie!
Zerwanie z uzależnieniem od nikotyny nie jest łatwe. Nasza redakcyjna koleżanka zdecydowała się rzucić palenie z pomocą hipnozy. Czy metoda okazała się skuteczna? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziały Joanna Hac-Mroczka, dziennikarka oraz Kinga Rochala, psycholożka, psychoterapeutka uzależnień.
Winny jest koronawirus?
Krztusiec staje się w Europie coraz większym problemem. Tylko w Grecji od początku roku chorobę wykryto u ponad 200 osób. W tej grupie są również dzieci. Dwójki maluchów lekarze nie zdołali uratować.
Badania prenatalne wykonywano tylko u określonej grupy pacjentek. Teraz to się zmieniło. Od 5 czerwca będzie mogła z nich skorzystać każda przyszła mama i to bezpłatnie. Dlaczego warto się na nie zdecydować?