Firmy, które zajmują się produkcją butelkowanej wody pitnej, od dawna korzystają z systemów odwróconej osmozy do uzdatniania wody. Tej samej metody można użyć w domu. Jak działa filtr odwróconej osmozy?
W lutym tego roku w Polsce odbyła się pierwsza rozległa operacja feminizacji twarzy. Przeprowadził ją dr n. med. Rafał Pokrowiecki. Na czym dokładnie polega ten zabieg? Jak obecnie czuje się pacjentka? Czy jest zadowolona z efektów? Lekarza i Polę Żukowską gościliśmy w Dzień Dobry TVN.
Zioła fotouczulające mogą powodować alergię na słońce. Których unikać?
Co roku w Polsce diagnozowanych jest ponad 6 tysięcy przypadków raka nerki.
Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) to choroba, która coraz częściej dotyka młode osoby. Schorzenie atakuje nie tylko stawy, ale wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Jak wygląda codzienne życie z RZS? Jak objawia się choroba? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Każda kobieta chciałaby czerpać radość i przyjemność z seksu. Niestety czasem zdarza się, że osiągnięcie orgazmu podczas stosunku seksualnego jest praktycznie niemożliwe. Na szczęście, dzięki niektórym zabiegom z zakresu ginekologii estetycznej można sprawić, że jakość życia seksualnego znacznie się poprawi. Jednym z nich jest tzw. zastrzyk orgazmu. Na czym polega i kiedy się go wykonuje? Na ten temat rozmawialiśmy z dr. Tomaszem Bastą, ekspertem w dziedzinie ginekologii plastycznej i estetycznej.
Używanie kremów z filtrem jest coraz powszechniejsze, a dążymy do tego, aby stało się standardem. Dlaczego to takie ważne? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Bianka Bądzelewska, ekspertka drogerii HEBE.
Relacja z finałowego koncertu festiwalu Black or White.
Zobacz, gdzie ich szukać.
Choroby intymne należą do bardzo wstydliwych chorób. Nie można jednak ich ignorować i udawać, że nie istnieją, zwłaszcza jeżeli należą do tych tak niebezpiecznych, jak kłykciny kończyste. Spowodowane one są przez wirus brodawczaka ludzkiego, nazywanego także HPV.
Cukrzyca typu I to najczęściej diagnozowana choroba przewlekła u dzieci. Schorzenie charakteryzuje się m.in. wzmożonym pragnieniem, częstym oddawaniem moczu czy spadkiem masy ciała przy dużym apetycie. Jak wygląda codzienne życie dziecka, które ma cukrzycę? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Karolina Gromek, Zofia Gromek, która choruje na cukrzycę typu I oraz dr n. med. Lidia Groele pediatra, diabetolog, endokrynolog dziecięcy.
Jaki śluz przed okresem może być pierwszą oznaką ciąży? Kiedy wodnisty śluz wydzielany jest fizjologicznie? Obserwacja śluzu szyjkowego informuje nie tylko o płodności kobiety podczas planowania ciąży z wykorzystaniem naturalnym metod planowania rodziny, może być również przydatna w ocenie stanu zdrowia kobiety, choćby we wczesnej diagnostyce zapalenia pochwy.
Jakich połączeń unikać?
Nasze nieosiągalne wyobrażenia o tym, jak powinno wyglądać normatywne ciało, nie omijają genitaliów. Coraz więcej Polek i Polaków decyduje się na operacyjną "poprawę" swoich miejsc intymnych.
Jakie są objawy ugryzienia przez tego jadowitego pająka?
Robert Stockinger udał się do lekarza, by sprawdzić swoje zmiany na skórze. Zachęciła go do tego Zofia Zborowska-Wrona, która niedawno odwiedziła Dzień Dobry TVN i opowiedziała o tym, jak zachorowała na czerniaka.
Badania pokazują, że Polacy są w europejskiej czołówce, jeśli chodzi o przyjmowanie suplementów. Tymczasem środki te - choć często dostępne bez recepty - przyjmowane w nadmiarze mogą być niebezpieczne. Jak bardzo? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Anna Fryczkowska, pisarka oraz Konrad Tuszyński, farmaceuta.
Jakie są efekty odstawienia napojów wyskokowych?
Wiele kobiet marzy o tym, aby mieć dzieci. Jedną z nich jest Kirsty. Niestety kobieta z powodów zdrowotnych musiała przejść zabieg usunięcia macicy. I choć mogłoby się wydawać, że zabieg przekreślił jej szanse na macierzyństwo, to Kirsty jest właśnie w drugiej ciąży. Jak to możliwe?
Bruksizm to nieświadoma praca mięśni żucia. Zmagające się z nim osoby wykonują szybkie i niepotrzebne ruchy żuchwą. Choroba objawia się zazwyczaj zaciskaniem i zgrzytaniem zębami. Jak sobie poradzić z tym problemem?
Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Osoby, które planują spędzić wypoczynek w Polsce, mogą się wybrać do jednego z uzdrowisk. Dlaczego warto się tam wybrać? Jakie atrakcje oferują? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Marcin Różycki, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej.
Witamina D ma olbrzymi wpływ na działanie organizmu człowieka. Najnowsze badania sugerują, że poziom tej substancji w ciele matki może mieć związek z tym, czy dziecko w przyszłości zachoruje na schizofrenię. Jak działa ten mechanizm?
Jedenastolatek z Warszawy jest - najprawdopodobniej - pierwszą osobą w Polsce, która choruje z powodu smogu. W dokumentacji medycznej chłopca wpisano, że jego problemy ze zdrowiem w postaci "nadreaktywności oskrzeli/alergii" są bezpośrednio związane z zanieczyszczeniem powietrza.
Joanna Dronka-Skrzypczak o tym, że choruje na stwardnienie rozsiane, dowiedziała się siedem lat temu. Kobieta trafiła do lekarza, gdy pojawiły się u niej problemy ze wzrokiem. Jak obecnie wygląda jej życie z chorobą?
Naukowcy przez wiele lat nie potrafili ustalić, co jest przyczyną nagłej śmierci łóżeczkowej (SIDS), która najczęściej dotyka dzieci między 2. a 3. miesiącem życia. Najnowsze badania rzucają światło na ten problem.
Stwardnienie rozsiane to schorzenie neurologiczne. Wiele osób kojarzy je z niepełnosprawnością. Tymczasem dzięki odpowiedniemu leczeniu nad chorobą można zapanować, a zmagający się z nią ludzie mogą prowadzić normalne życie. Doskonałym tego przykładem jest pani Danusia, która od kilku lat walczy z SM.
Niektóre choroby genetyczne sprawiają, że dzieci przychodzą na świat z nieprawidłowo wykształconymi kończynami. Takim maluchom pomagają specjaliści ze Szczecina. Na czym polegają przeprowadzane przez nich operacje?
Problemy z jelitami i całym układem pokarmowym ma coraz więcej osób. W ich łagodzeniu - poza odpowiednio dobraną farmakoterapią - pomaga również dieta. Co jeść? Których produktów unikać?
"Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy powinni być szczepieni".