Lekarze zdiagnozowali u malutkiej Oksany guza nadnerczy. Organy pięciotygodniowej dziewczynki są bardzo malutkie, dlatego aby usunąć zmianę specjaliści z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie posłużyli się wirtualną rzeczywistością.
Młoda kobieta czeka na operację.
W upalne dni, kiedy termometry pokazują więcej niż 30 stopni Celsjusza, szczególnie powinniśmy zadbać o właściwe nawodnienie organizmu. Jednak, po niektóre napoje w tym czasie w ogóle nie należy sięgać. Czy wśród nich są tzw. energetyki?
Stan dziecka był na tyle poważny, że trafiło do szpitala. Lekarze walczyli o jego życie.
Czy zapach ma płeć? Najnowsze badania pokazują, że tak. Zdaniem naukowców kobiety i mężczyźni pachną inaczej i to właśnie po tym można ich rozpoznać. Czym damski zapach różni się od męskiego?
Mimo że w wielu przypadkach śmierć przychodzi niespodziewanie, to w ocenie badaczy na kilka tygodni, a nawet miesięcy przed nią można dostrzec, że się zbliża. Jednym z takich sygnałów są specyficzne wizje, sny. O czym są?
Czy bycie tzw. rannym ptaszkiem lub tzw. nocnym markiem wpływa na nasze zdrowie psychiczne? Holenderscy badacze są zdania, że tak. Przeprowadzona przez nich analiza pokazuje, że osoby, które lepiej funkcjonują rano, rzadziej zmagają się depresją. Skąd taki wniosek?
Woda to najlepszy napój dla naszego organizmu. Doskonale gasi pragnienie, a także nawadnia. Ale czy na pewno? Najnowsze badania pokazują, że nie jest tak idealna, jak sądzono.
Pobyt w szpitalu zazwyczaj wymaga odpowiedniego przygotowania. W natłoku obowiązków, kobiety bardzo często w pośpiechu zmywają lakier z paznokci, ściągają hybrydę i tipsy. Czy słusznie?
Resort zdrowia zdecydował o wprowadzeniu limitów na liczbę recept, którą może wystawić lekarz. Naczelna Izba Lekarska tłumaczy, że nic nie widziała o zmianach. Co nowe regulacje oznaczają dla pacjentów?
Trudne dzieciństwo może przyczynić się do tego, że dziecko sięgnie po narkotyki. Do takich wniosków doszli badacze z University of Bath. W ocenie ekspertów najbardziej zagrożone są te dzieci, których rodzice zmagają się uzależnieniem lub chorobami psychicznymi.
- Nauczyłam się tego lata temu, gdy byłam nową pielęgniarką na OIOM-ie - napisała jedna z internautek.
Poszczególne objawy mogą mieć bardzo różne podłoże. Czasem są reakcją organizmu na stres, a niekiedy zwiastują poważne problem ze zdrowiem. O tym, jak mylące mogą być nasze dolegliwości przekonała się pewna dziennikarka. To, co początkowo wzięła za pierwsze objawy menopauzy, w rzeczywistości zapowiadało chorobę Alzheimera. Jakie dolegliwości się u niej pojawiły?
Owoce, które dopiero co zostały zerwane z krzaka, smakują najlepiej. Niestety ich jedzenie może być też bardzo niebezpieczne. Zdarza się, że znajdują się na nich groźne dla naszego zdrowia pasożyty. Czym się może skończyć zjedzenie takich owoców i co zrobić, aby uniknąć problemów ze zdrowiem?
Zgodnie z tzw. kalendarzem świąt nietypowych 5 lipca obchodzimy Światowy Dzień Łapania za Biust. To kontrowersyjne "święto" jest doskonałą okazją do tego, aby każda kobieta... złapała się biust i wykonała samobadanie piersi. To jeden z najlepszych sposobów na wczesne wykrycie raka piersi. Jak wykonać takie samobadanie?
Jakie rośliny zaczynają kwitnienie? Sprawdź, jak radzić sobie z alergią.
Złogi w nerkach to podstawowa przyczyna kamicy nerkowej, której towarzyszą bolesne dolegliwości. Objawy towarzyszące złogom w nerkach to najczęściej napadowy i silny ból lędźwi. Kamicy towarzyszą także problemy z oddawaniem moczu. Leczenie złogów polega na podawaniu leków rozkurczowych, w zaawansowanym stadium stosuje się zabieg kruszenia kamieni.
Z aptek w całym kraju wycofano kilka serii leku Detimedac. Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął taką decyzję po tym, jak w preparacie wykryto wadę jakościową. W których konkretnie partiach pojawiły się nieprawidłowości?
Przechorowanie COVID-19 nie oznacza końca problemów ze zdrowiem, ponieważ infekcja może zaburzać działanie całego organizmu. Najnowsze ustalenia ekspertów pokazują, że choroba wpływa na jakość nasienia. Jak duże są to zmiany i czy można je cofnąć?
Wakacyjny wyjazd powinien być czasem beztroski, radości i przede wszystkim odpoczynku. Niestety urlopowe plany skutecznie może popsuć kobiecie okres. Co warto zrobić, aby przesunąć miesiączkę o kilka dni i dobrze bawić się na urlopie?
Masaż punktów spustowych to jedna z form terapii punktów spustowych, czyli zgrubień w tkance mięśniowo-powięziowej.
Wykryte nieprawidłowości mogą zagrażać zdrowiu pacjentów.
W polskich domach bidety są raczej rzadkością, tym samym po skorzystaniu z toalety sięgamy jedynie po papier toaletowy. Czy to dobrze? Czy taki sposób dbania o higienę jest właściwy i bezpieczny dla zdrowia?
"Incydentalne przeniesienie pasożyta".
Szacuje się, że z migreną zmaga się blisko 11 proc. populacji. Wywołuje bóle głowy tak silne, że chorzy nie mogą normalnie funkcjonować, a mimo to ciągle przez wiele osób, w tym lekarzy, uznawana jest za fanaberię. Skąd bierze się choroba? Jak skutecznie z nią walczyć? Na ten temat rozmawialiśmy z prof. Jarosławem Sławkiem, prezesem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. Rozmowę przypominamy z okazji Dnia Solidarności z Chorymi Na Migrenę
O jaki medykament chodzi?
Jaka jest prawda?
Ministerstwo Zdrowia pracuje nad nowymi przepisami.
Ugryzienie czy ukąszenie niektórych owadów, na które możemy się natknąć podczas letniego wypoczynku bywa źródłem poważnych problemów ze zdrowiem. Jakie owady występują w poszczególnych krajach i kontakt, którymi stanowi zagrożenie dla człowieka?