Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega przed dengą. Zdaniem specjalistów ta bardzo niebezpieczna choroba tropikalna już niedługo może na stałe zagościć w Europie, Stanach Zjednoczonych oraz Afryce. Co trzeba wiedzieć o tym schorzeniu?
Uszkodzenia w mózgu spowodowane udarem czy urazem można naprawić. Do takich wniosków doszli badacze z Uniwersytetu Oksfordzkiego. Specjaliści są zdania, że pomoże im w tym drukarka 3D.
"Zdrowe jelita, to zdrowy człowiek".
Przesilenie jesienne to stan, który dotyka właściwie każdego. Jedni znoszą zmianę pór roku lepiej, w przypadku innych objawy przesilenia jesiennego są bardziej widoczne. Wszystkie one wiążą się z zaburzeniem działania zegara biologicznego, na który wpływ w dużej mierze mają promienie słoneczne. Jeśli ostatnimi czasy czujesz zmęczenie, to możesz właśnie doświadczać przesilenia jesiennego.
Przypominamy o niej z okazji Światowego Dnia Onkologii.
Czy kobieta może sama ocenić, czy krwawi zbyt intensywnie?
Czy nadmierne wypadanie można zatrzymać?
Ile ruchów szczoteczką trzeba wykonać?
O tym niezwykłym wyróżnieniu w Dzień Dobry TVN mówiły działaczki społeczne - Ewa Lutomska z Polskiego Alarmu Smogowego i prawniczka Sylwia Gregorczyk-Abram.
Nowotwory głowy i szyi każdego roku rozpoznaje się u ok. 11 tysięcy osób. Zdaniem specjalistów w najbliższych latach liczba pacjentów wzrośnie nawet o 1/4. Co ciekawe, większe szanse na pokonanie choroby mają te osoby, które dbają o swoje zęby. Dlaczego właściwa higiena jamy ustnej ma tak duże znaczenie?
Jak powstawał film Ewy Ewart?
Czy sen może pomóc w walce z chorobą Alzheimera? W ocenie specjalistów z Niemiec jest to możliwe. Potwierdzają to przeprowadzone przez nich testy na myszach. Co dokładnie ustalili eksperci?
Trądzik różowaty to nieuleczalna choroba, z którą może się zmagać nawet 15 proc. z nas. Co ją wywołuje? Jak sobie z nią poradzić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziały dermatolog dr Julia Lanckorońska oraz blogerka Gosia Kacprowaska, która zmaga się z trądzikiem różowatym.
29 września obchodzimy Światowy Dzień Serca. Jak powszechnie wiadomo, serce nie sługa, potrafi nam spłatać figle. Jedno jest jednak pewne - bez jego prawidłowego funkcjonowania nie będziemy cieszyć się dobrym zdrowiem. Jak dbać o serce i co ma ono wspólnego z udarem? O tym rozmawialiśmy z prof. Przemysławem Mitkowskim oraz Tomaszem Szczepanikiem, wokalistą zespołu Pectus, który zaangażował się w kampanię społeczną "Stop Udarom".
Choroba onkologiczna nie wyklucza zajście w ciążę. Fundacja Rak’n’Roll ruszyła z nową kampanią pod hasłem "Seks po dragach? Na szczęście możesz zajść w ciążę".
Dowiedz się więcej na temat tej choroby.
O ustawie i uprawnieniach osób wykonujących ten zawód opowiedział w Dzień Dobry TVN dr n. med. Walentyn Pankiewicz.
"Trzeba pamiętać o pewnych zasadach".
Temat został poruszony przy okazji Europejskiego Dnia Prostaty.
W jaki sposób?
Jak sobie poradzić z wypaleniem zawodowym? Na ten rozmawialiśmy z Olgą Legosz, specjalistką HR.
Manicure tytanowy za oceanem cieszy się ogromną popularnością, ale w Polsce jest jeszcze mało znany i większość osób wybiera sprawdzoną hybrydę. Tymczasem lakiery tytanowe znacznie dłużej utrzymają się na paznokciu i odżywiają go. Co warto o nim wiedzieć? Czy taki manicure jest dla każdego?
Jan Baranik ma 62 lata i ciężką operację kręgosłupa za sobą. Mimo to 2 sierpnia 2023 roku wyruszył Głównym Szlakiem Beskidzkim, by przejść nim ponad 500 km. W ten sposób chciał pomóc swojemu wnukowi. Dlaczego zdecydował się na taką właśnie formę wsparcia? Ile pieniędzy udało się zebrać?
Energetyki, choć bardzo popularne i łatwo dostępne mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Aby zminimalizować ich negatywne skutki, zdecydowano o wprowadzeniu zakazu ich sprzedaży osobom poniżej 18. roku życia. Do czego może doprowadzić picie energetyków? O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z prof. Maciejem Banachem, kardiologiem.
Lekarze znaleźli w mózgu kobiety larwę pasożyta. Zdaniem specjalistów trafił on do jej organizmu podczas pracy na terenach, które zamieszkują pytony. Pacjentka najprawdopodobniej zjadła jaja pasożyta wydalone przez węża-nosiciela.
E-papierosy przez wiele osób uznawane są za zdrowszą "wersję" klasycznych papierosów. Mimo że w ich składzie faktycznie znajduje się znacznie mniej groźnych substancji, to wciąż stanowią zagrożenie dla zdrowia. Co trzeba wiedzieć o tych wyrobach?
Bycie młodym rodzicem nie jest łatwe – zewsząd płyną dobre rady dotyczące pielęgnacji malucha i opieki nad nim. Czasem bywają one sprzeczne, dlatego warto sprawdzić, jak na kwestię temperatury w pokoju niemowlaka zapatrują się specjaliści, ponieważ ich zalecenia są najbardziej wiarygodne.
Haluksy (lub paluch koślawy) to schorzenie, które najczęściej pojawia się u kobiet. Prowadzi do deformacji stopy, tym samym może powodować problemy z chodzeniem.
Ból pleców towarzyszy wielu osobom, niezależnie od wykonywanych obowiązków zawodowych. Siedzący tryb życia, brak ruchu oraz silne obciążenia negatywnie wpływają na kondycję naszego kręgosłupa. Dodatkowym wyzwaniem może być również opieka nad małym dzieckiem. O tym, co zrobić, gdy łupie nas w plecach powiedział w Dzień Dobry TVN doktor Andrzej Kroszczyński, specjalista w dziedzinie schorzeń kręgosłupa.
Udar to stan, który zagraża życiu. Choć większość z nas uważa, że dotyka on tylko osoby starsze, to nie jest to do końca prawda i coraz częściej pojawia się u młodych ludzi. Dlaczego tak się dzieje? O tym w Dzień Dobry opowiedziały Kasia Paciorek, która przeszła udar w wieku 25-lat oraz Barbara Kściuk, neurolog.