Otyłość staje się coraz większym problem. Szacuje się, że nadmiernymi kilogramami może się "pochwalić" większość Polaków. Dane zebrane w raporcie Our World in Data dają Polsce miejsce w pierwszej piątce najbardziej otyłych narodów w Europie. Jak można temu zaradzić?
Co wiadomo o leku?
Mogłoby się wydawać, że serca i erekcji nic ze sobą nie łączy. Tymczasem zależność między nimi jest duża. Problemy z układem krwionośnym mają bezpośrednie przełożenie na to, jak mężczyzna radzi sobie w sypialni. Dlaczego, aby cieszyć się z seksu trzeba mieć zdrowe serce?
Mimo że woda jest zdrowa i niezbędna do życia, to w nadmiarze może być bardzo niebezpieczna. Amerykanka Ashley Summers zmarła po tym, jak w zaledwie dwadzieścia minut wypiła aż cztery butelki wody. Jaki narząd został uszkodzony?
Dzieci nie potrafią usiedzieć w miejscu. W konsekwencji często się o coś uderzają lub spadają z niewielkich wysokości. Mimo że takie sytuacje zazwyczaj nie są groźne, to historia pewnej mamy pokazuje, że należy zachować czujność nawet wtedy, gdy nie ma widocznych oznak zranienia oraz jak wielką moc ma intuicja.
Co diagnozuje się najczęściej?
Czy faktycznie faza, w której akurat się znajduje może sprawia, że nie możemy zasnąć?
Sprawdź, o preparat chodzi.
Dyspareunia to dolegliwość, z którą może się zmagać nawet 13 proc. kobiet w Polsce. Schorzenie objawia się bólem okolic intymnych w czasie seksu. Co je wywołuje i jak skutecznie z nim walczyć? Na ten temat porozmawialiśmy z dr Małgorzatą Nowicką, ginekologiem i endokrynologiem.
W Europie pojawił się nowy wirus. Mimo że przenoszony przez kleszcze patogen o nazwie Alongshan (ALSV) został odkryty w Chinach kilka lat temu, to zaczął pojawiać się na Starym Kontynencie. Czy jest niebezpieczny?
Dzięki lekarzom z Lublina i wszczepieniu specjalnej soczewki, 91-letnia pacjentka odzyskała wzrok. Kobieta zmagała się zaćmą oraz zwyrodnieniem plamki żółtej (AMD). To pierwszy tego rodzaju zabieg w naszej części Europy.
Zobacz, jak się zapisać.
"Nie nadaje się na świeżą ranę". Ratownik medyczny tłumaczy dlaczego.
Wskazują na to najnowsze badania amerykańskich naukowców.
To bardzo niebezpieczne dla zdrowia i życia.
O tym, że alkohol jest niebezpieczny dla zdrowia, lekarze informują już do wielu lat. Najnowsze badania przeprowadzone przez naukowców z Chin pokazują, że jest on znacznie groźniejszy, niż przypuszczano. Do jakich nowych wniosków doszli specjaliści?
Sprawdź, co warto wiedzieć.
Aspiryna to popularny lek przeciwbólowy. Farmaceutyk rozrzedza krew, dlatego bywa stosowany przez pacjentów z niektórymi problemami kardiologicznymi.
Czy to już przesada?
Infekcji intymnej - przynajmniej raz w życiu - doświadczyła każda kobieta. Do ich rozwoju może doprowadzić kąpiel na basenie, czy stosunek seksualny, także ten oralny. Jak to możliwe? Zapytaliśmy o to Małgorzatę Nowicką, ginekologa i endokrynologa.
"Nie da się tego cofnąć".
"Są to ważne ustalenia".
Zakażenie wirusem MERS uznawane jest za "najbardziej śmiercionośną chorobą na świecie". Taką infekcję wykryto u młodego mężczyzny. Głos w tej sprawie zabrała Światowa Organizacja Zdrowia. Czy są powody do niepokoju?
Sprawdź, co należy zrobić.
Szacuje się, że tylko w Polsce na nadciśnienie tętnicze choruje 10 milionów osób. Schorzenie - poza zmianą stylu życia - leczy się farmakologiczne. Być może już niedługo pacjenci zyskają nowy lek - tym razem w formie zastrzyku. Czy jest skuteczniejszy od "zwykłych" tabletek?
Na co uczulić dziecko przed wyjazdem? Co zrobić, jeśli wróci ze wstydliwą pamiątką z wakacji?
"Jest bardzo prosty wzór, żeby obliczyć swoje zapotrzebowanie"
Espresso to jeden z najpopularniejszych rodzajów kawy. Poza doskonałym smakiem działa również prozdrowotnie. Najnowsze badania przeprowadzone przez włoskich naukowców pokazują, że zawarte w napoju substancje mogą chronić przed rozwojem choroby Alzheimera. W jaki sposób?
Czy ugryzienie pchły może być początkiem poważnych problemów ze zdrowiem? Okazuje się, że tak. Dowodem na to jest przypadek pewnego 35-latka ze Stanów Zjednoczonych. Mężczyzna z tak błahego powodu stracił kończyny. Jak do tego doszło?
W Europie ponad 165 milionów ludzi zmaga się z chorobami mózgu, w samej Polsce liczba pacjentów sięga prawie 15 milionów. Mimo iż nowych przypadków wciąż przybywa i brakuje lekarzy, to polska neurologia mocno ruszyła do przodu. Wczesne wykrycie niektórych chorób daje duże szanse pacjentom. Problem tkwi jednak w organizacji. Pochylamy się nad problemem z okazji Światowego Dnia Mózgu.