Po upadku chłopiec zaczął krwawić do mózgu. Lekarze twierdzili, że nic mu nie jest

Źródło: Dzień Dobry TVN
Przemierzają świat, by stworzyć lek dla chorej córki
Przemierzają świat, by stworzyć lek dla chorej córki
Operacja serca w łonie matki
Operacja serca w łonie matki
Badanie USG u dzieci
Badanie USG u dzieci
Dzięki polskim lekarzom zrobił swój pierwszy krok
Dzięki polskim lekarzom zrobił swój pierwszy krok
Polski lekarz od lat pomaga w Rwandzie
Polski lekarz od lat pomaga w Rwandzie
Omikron u dzieci
Omikron u dzieci
Uwaga! TVN: "Choroba pojawiła się z dnia na dzień". WOŚP gra na rzecz okulistyki dziecięcej
Uwaga! TVN: "Choroba pojawiła się z dnia na dzień". WOŚP gra na rzecz okulistyki dziecięcej
Siła dobrych ludzi
Siła dobrych ludzi
Protonoterpia w leczeniu dzieci w Polsce
Protonoterpia w leczeniu dzieci w Polsce
Dzieci nie potrafią usiedzieć w miejscu. W konsekwencji często się o coś uderzają lub spadają z niewielkich wysokości. Mimo że takie sytuacje zazwyczaj nie są groźne, to historia pewnej mamy pokazuje, że należy zachować czujność nawet wtedy, gdy nie ma widocznych oznak zranienia oraz jak wielką moc ma intuicja.

Dziecko uderzyło się w głowę

Jedna z użytkowniczek Instagrama @tinyheartseducation - jest ratowniczką medyczną. Kobieta postanowiła udostępnić na swoim profilu pewną historię. Z postu dowiadujemy się pewna młoda mama była ze swoim dzieckiem w kuchni. Maluch podczas schorzenia z pomocnika kuchennego potknął się i uderzyło w głowę. - Wiedziałam, że uderzył się w głowę, ponieważ był to bardzo głośny huk. Natychmiast się rozpłakał. Przytuliłam go, ale czułam, że coś jest nie tak - relacjonowała mama chłopca.

Choć dziecko szybko się uspokoiło i przestało płakać, to nagle zrobiło się wiotkie. Kobieta zaczęła podejrzewać wstrząs mózgu i natychmiast wezwała pogotowie. Karetka zabrała malca do szpitala obserwację. Maluch przez kilka godzin wymiotował. Później poczuł się jednak lepiej, a lekarze po obejrzenia chłopca nie stwierdzili żadnych złamań i gotowi byli odesłać go domu. - Nie było nawet widać, gdzie uderzył się w głowę, ponieważ nie było guza ani czerwonych śladów - napisała kobieta.

Zapewnienia lekarzy nie uspokoiły jednak mamy chłopca. Wielokrotnie pytała ich o objawy sugerujące krwawienie do mózgu. Kiedy - po raz kolejny - spytała o to, czy nie powinni wykonać prześwietlenia, medycy odparli, że nie ma ku temu przesłanek. Tym samym mama i dziecko wrócili do domu.

Krwawienie do mózgu. Jak je rozpoznać?

Niestety po dwóch dniach maluch poczuł się gorzej. Płakał i mówił, że boli go głowa, a w czasie jazdy do szpitala wielokrotnie wymiotował. Lekarz, który przyjął dziecko, ponownie stwierdził, że prześwietlenie nie jest konieczne. Ponieważ kończył już dyżur, postanowił skonsultować się z innym lekarzem. - Ta lekarka była naszym wybawieniem! Powiedziała, że tak, powinien mieć prześwietlenie i dzięki Bogu! Kiedy przyszła do nas z wynikami, serce mi zamarło - wyznała mama.

Badania, które zleciła lekarka pokazały, że chłopiec ma pękniętą czaszkę i krwawienie do mózgu, które utworzyło duży krwiak. Maluch natychmiast trafił do specjalistycznej placówki, gdzie przeprowadzono operacje. Dziecko w szpitalu spędziło 10 dni. Po wyjściu czekała go rehabilitacja i ponowna nauka chodzenia. - Tak ważne jest, aby ufać swojemu przeczuciu i bronić małego człowieka - podsumowała mama malca.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: mjakmama24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Hemera Technologies/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana
Materiał promocyjny

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana