Wyraźne objawy przeziębienia powinny być sygnałem, aby zostawić malca w domu.
Nieregularny cykl menstruacyjny, delikatny świąd w okolicy intymnej, plamienie między miesiączkami, bóle podczas owulacji, drobne nietrzymanie moczu… "Tu ważne są szczegóły – coś, co dla jednej kobiety jest błahostką, dla innej może być powodem do wielkiego niepokoju. (...) Praca położnej to nie tylko pomoc przy porodach. Jestem z kobietami od ich najmłodszych lat, przez dojrzewanie, macierzyństwo, aż po okres transformacji menopauzalnej i senium" – tłumaczy położna Maria.
Podopieczni fundacji na co dzień zmagają z poważną chorobą.
Schorzenie często ma podłoże emocjonalne i może przypominać zawał serca.
Z czym można łączyć farmaceutyki, a jakich zestawień lepiej unikać?
Krótkowzroczność to jedna z najczęściej występujących wad wzroku.
GIS apeluje, aby nie zapominać o szczepieniach.
Nowe badanie może dawać odpowiedź na pytanie, dlaczego coraz więcej osób choruje.
Niedawno media obiegła niepokojąca wiadomość dotycząca stanu zdrowia młodszej siostry Beyoncé. Swoją diagnozą Solange Knowles podzieliła się w komentarzu, który opublikowała pod jednym z postów na Instagramie. Z czym zmaga się na co dzień gwiazda?
Jakie urządzenia zasługują na uwagę?
GIS poinformował, że grzywnę za brak szczepień zastąpi mandat. Ponadto zostanie wprowadzony rejestr osób niezaszczepionych. Czy nowa forma rozliczania społeczeństwa będzie skuteczniejsza?
Panleukopenia to groźna choroba zakaźna, którą wywołuje wirus panleukopenii przenoszony drogą donosową i doustną.
Odpowiedzi na to pytanie postanowiła poszukać Julia Kamińska.
Leczenie dostosowane do konkretnego pacjenta nosi nazwę terapii celowanej, nazywanej również spersonalizowaną. Ten rodzaj oddziaływań lekarskich jest coraz częściej stosowany w przypadku nowotworów, a także chorób genetycznych.
Zapraszamy na czat z ekspertami - psychodietetyk Magdaleną Błaszczyk, psychoterapeutką Pauliną Flak i psychiatrą dzieci i młodzieży Anną Zielińską-Wieniawską.
Tachykardia to stan, w którym serce bije częściej niż 100 razy na minutę. Jej powodem może być nadmierny wysiłek, stres, ale również nieprawidłowości w działaniu organizmu. Częstoskurcz jest przypadłością, którą należy leczyć, ponieważ może prowadzić nawet do zatrzymania krążenia i śmierci chorego. Dowiedz się więcej w Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca.
Coraz więcej osób bada się w tym kierunku.
W najnowszym wywiadzie z jednym z portali mąż piosenkarki, Kevin Mglej, opowiedział, jak czuje się dziś jego ukochana.
Czy sytuacja może mieć związek z pobliską fermą drobiu? Reportaż programu Uwaga! TVN.
Pneumokoki to bakterie, które wywołują tzw. pneumokokowe zapalenie płuc. Patogen szczególnie groźny jest dla seniorów oraz osób, które zmagają się z jakąś chorobą przewlekłą. Na szczęście przed pneumokokami można się skutecznie chronić dzięki szczepieniom. Dlaczego i kto powinien się na nie zdecydować? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział dr hab. n. med. Piotr Ligocki.
Zagraża im śmiertelne niebezpieczeństwo ze strony tego pasożyta.
"Mamy dwukrotnie większą śmiertelność niż pozostałe kraje Europy Zachodniej".
Problemy z tarczycą są coraz powszechniejsze w społeczeństwie. W Dzień dobry TVN poznaliśmy historie dwóch wyjątkowych pacjentek i twórczyń edukacyjnego projektu "Ogarnij hashimoto". Lidia Wójcik i Kamila Bogucka najpierw z sukcesem rozkręciły platformę edukacyjną o tarczycy, pomagając tysiącom kobiet, a teraz dzielą się książką "Ogarnij tarczycę".
Co można zrobić, aby dziecko rzadziej chorowało? W jaki sposób wzmocnić jego odporność? O tym Dzień Dobry TVN opowiedział Marcin Korczyk, farmaceuta, "Pan Tabletka".
"Wciąż miałam poczucie, że nie mam żadnych objawów".
Jak można sobie poradzić z tym schorzeniem? Czy istnieje szansa na pełne wyleczenie?
Bruno urodził się, jako całkowicie zdrowe dziecko. Mimo że, później niż jego bracia, zaczął chodzić - nikt nie widział w tym nic niepokojącego. Niestety po pewnym czasie okazało się, że chłopiec choruje na dystrofię mięśniową Duchenne'a. Szansą dla niego może być podanie leku za 16 milionów złotych.
Poalkoholowe zaburzenia rozwojowe, a w tym najcięższe FAS, czyli płodowy zespół alkoholowy pojawia się u dzieci, których matki w czasie ciąży piły alkohol. Z czym mierzą się dzieci, które mają FAS? Jakie mają trudności?
O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Justyna Milewska, lekarz rodzinny.
Endometrioza to choroba, która dotyka jedną kobietę na dziesięć. Mimo że jest tak powszechna, to wielu lekarzy nie potrafi jej rozpoznać. Chore latami chodzą od lekarza do lekarza w poszukiwaniu pomocy. Jak wygląda życie z endometriozą? Jak ważne dla chorych pań jest wsparcie bliskich? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziały endoPolki - Agnieszka Ornoch, Katarzyna Różak oraz Katarzyna Gieroba, prezeska Fundacji EndoPolki.