choroby

  choroby

  Z najnowszych danych przedstawionych przez Światową Organizacje Zdrowia (WHO) wynika, że przybywa dzieci zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Tendencja ta widoczna jest niemal na całym świecie. W ocenie badaczy ten wzrost ma bezpośredni związek m.in. z pojawieniem się bardziej zakaźnych wariantów wirusa.

  Drgawki u psa, zwłaszcza w pełni zdrowego i w sile wieku, są czymś niepokojącym. Można opisać je jako niekontrolowane, nagłe ruchy wielu mięśni jednocześnie. Powodować może je wiele dolegliwości mniej lub bardziej niebezpiecznych dla życia pupila. Należy odróżniać je od dreszczy, czyli drżeń pojedynczych mięśni, które są całkiem normalne, gdy zwierzęciu jest zimno. Można je także zaobserwować podczas snu. Nie wymagają one interwencji weterynaryjnej – w przeciwieństwie do drgawek.

  3 grudnia obchodzimy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Tego dnia miała premierę piosenka i teledysk stworzony przez fundację Avalon, który ma zwrócić uwagę na te osoby. Skąd wziął się pomysł nagrania piosenki? Jak postrzegane są osoby z niepełnosprawnościami? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Krzysztofem Dobiesem, dyrektorem generalnym fundacji Avalon oraz Zuzanną Makowską, pracownicą fundacji.

  13 grudnia ruszają szczepienia przeciwko COVID-19 dla dzieci między 5. a 11. rokiem życia. Czy takie rozwiązanie pozwoli zatrzymać rozwój pandemii i sprawi, że mniej dzieci będzie trafiało do szpitala z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z dr. Pawłem Grzesiowskim.

  Coraz częściej do szpitali trafiają osoby, które posługują się fałszywymi certyfikatami covidowymi. Adam Niedzielski, minister zdrowia, podczas czwartkowej (18 listopada) konferencji poinformował, że Narodowy Fundusz Zdrowia, jak i policja już zajmują się sprawą.

  Badania pokazują, że z cukrzycą zmagają się 3 miliony Polaków. Dodatkowo milion nie wie, że choruje. Jak wygląda codzienne życie z cukrzycą? Co powinno nas zaniepokoić i skłonić do wizyty u lekarza? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Michałem Figurskim, dziennikarzem i prezesem fundacji "Najsłodsi" oraz Mateuszem Rudykiem, kolarzem torowym, który choruje na cukrzycę.