W najnowszym wywiadzie z jednym z portali mąż piosenkarki, Kevin Mglej, opowiedział, jak czuje się dziś jego ukochana.
Czy sytuacja może mieć związek z pobliską fermą drobiu? Reportaż programu Uwaga! TVN.
Pneumokoki to bakterie, które wywołują tzw. pneumokokowe zapalenie płuc. Patogen szczególnie groźny jest dla seniorów oraz osób, które zmagają się z jakąś chorobą przewlekłą. Na szczęście przed pneumokokami można się skutecznie chronić dzięki szczepieniom. Dlaczego i kto powinien się na nie zdecydować? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział dr hab. n. med. Piotr Ligocki.
Zagraża im śmiertelne niebezpieczeństwo ze strony tego pasożyta.
"Mamy dwukrotnie większą śmiertelność niż pozostałe kraje Europy Zachodniej".
Problemy z tarczycą są coraz powszechniejsze w społeczeństwie. W Dzień dobry TVN poznaliśmy historie dwóch wyjątkowych pacjentek i twórczyń edukacyjnego projektu "Ogarnij hashimoto". Lidia Wójcik i Kamila Bogucka najpierw z sukcesem rozkręciły platformę edukacyjną o tarczycy, pomagając tysiącom kobiet, a teraz dzielą się książką "Ogarnij tarczycę".
Co można zrobić, aby dziecko rzadziej chorowało? W jaki sposób wzmocnić jego odporność? O tym Dzień Dobry TVN opowiedział Marcin Korczyk, farmaceuta, "Pan Tabletka".
"Wciąż miałam poczucie, że nie mam żadnych objawów".
Jak można sobie poradzić z tym schorzeniem? Czy istnieje szansa na pełne wyleczenie?
Bruno urodził się, jako całkowicie zdrowe dziecko. Mimo że, później niż jego bracia, zaczął chodzić - nikt nie widział w tym nic niepokojącego. Niestety po pewnym czasie okazało się, że chłopiec choruje na dystrofię mięśniową Duchenne'a. Szansą dla niego może być podanie leku za 16 milionów złotych.
Poalkoholowe zaburzenia rozwojowe, a w tym najcięższe FAS, czyli płodowy zespół alkoholowy pojawia się u dzieci, których matki w czasie ciąży piły alkohol. Z czym mierzą się dzieci, które mają FAS? Jakie mają trudności?
O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Justyna Milewska, lekarz rodzinny.
Endometrioza to choroba, która dotyka jedną kobietę na dziesięć. Mimo że jest tak powszechna, to wielu lekarzy nie potrafi jej rozpoznać. Chore latami chodzą od lekarza do lekarza w poszukiwaniu pomocy. Jak wygląda życie z endometriozą? Jak ważne dla chorych pań jest wsparcie bliskich? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziały endoPolki - Agnieszka Ornoch, Katarzyna Różak oraz Katarzyna Gieroba, prezeska Fundacji EndoPolki.
W Wielkiej Brytanii coraz więcej dzieci umiera z powodu choroby płuc wywołanej zarażeniem wirusem RSV. Kobiety, które straciły swoje pociechy, przestrzegają rodziców i apelują, aby nie rezygnowali ze szczepień.
Co zrobić, aby żyć dłużej?
"Wirus szybko się zmienia".
"Nie zawsze jest sens się badać".
Egzema (atopowe zapalenie skóry) jest chorobą o podłożu alergicznym. Najczęściej doskwiera maluchom, które mają od 4 miesięcy do 4 lat. Po tym czasie zanika, ale może powrócić w późniejszych latach. Skuteczne leczenie egzemy u dzieci zmniejsza ryzyko nawrotów.
Mimo że większość z nas zapomniała już koronawirusie SARS-CoV-2 i pandemii, to wirus nie zniknął i wciąż stanowi zagrożenie. Dr Paweł Grzesiowski, Główny Inspektor Sanitarny przyznał, że mamy do czynienia z kolejnym uderzeniem choroby. Specjalista wskazał również jakie objawy wywołuje u zakażonych obecnie dominujący wariant wirusa.
W ciepłe i słoneczne dni chętnie wybieramy aktywność na świeżym powietrzu. Niestety nadmierne wystawianie skóry na działanie promieni UV może być niebezpieczne. Jak się chronić?
W Hiszpanii rozprzestrzeniają się dwie groźne choroby wirusowe - gorączka zachodniego Nilu oraz gorączka krwiotoczna krymsko-kongijska. Hiszpańska regionalna ochrona zdrowia wydała w tej sprawie ostrzeżenie.
Szczepienia przeciwko wirusowi HPV mają wrócić do szkół. Ministerstwo Zdrowia chce, aby młodzież już od października miała łatwy dostęp do preparatu, który chroni przed rozwojem raka szyjki macicy czy raka krtani.
Czkawka u dorosłego psa i szczeniaków to częsta przypadłość. Najczęściej jest konsekwencją łapczywego jedzenia.
28 lipca przypada Światowy Dzień Wirusowego Zapalenia Wątroby.
"Czuje się dobrze".
Lekarze mówią o poważnych konsekwencjach nieszczepienia.
Poznaj przyczyny, objawy i metody leczenia.
Piotr Nikodem Rudziński jest kardiologiem. Specjalista udaje się właśnie na Madagaskar, aby pomagać i leczyć potrzebujących. O swojej misji oraz powodach wyjazdu lekarz opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Znalezienie odpowiedniego dawcy niekiedy bywa bardzo trudne i zdarza się, że chorzy latami czekają na przeszczep. Wyjściem z tego impasu może być ksenotransplantacja. Co to takiego? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział dr hab. n. med. Marek Myślak Profesor PUM, ordynator oddziału Nefrologii i Transplantacji Nerek Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie.