Skąd wziął się ten irracjonalny trend? Czy jest on bezpieczny? Na te pytania w studiu Dzień Dobry TVN odpowiedział lekarz dentysta Tomasz Kupryś.
Amanda ma zaledwie 19 lat i spore kłopoty ze swoim dużym biustem. Piersi Brytyjki są w rozmiarze 100GG i nadal rosną. Nastolatka uważa, że piersi utrudniają jej normalne funkcjonowanie, dlatego rozważa operację.
Rumeysa Gelgi do Księgi Guinessa trafiła jeszcze jako nastolatka. Została wtedy uznana za najwyższą kobietę na świecie. Teraz pobiła kolejny rekord.
- W mojej rodzinie są kobiety wagi - tłumaczy terapeutka Aleksandra Dejewska, która przed laty walczyła z zaburzeniami odżywiania.
- Efekt jest fenomenalny - zapewnia w studiu Dzień Dobry TVN dietetyk kliniczna dr Wanda Baltaza.
O tym, że zanieczyszczenie środowiska przekłada się na nasze zdrowie naukowcy informowali już dawno, jednak niewielu zdawało sobie sprawę z tego, jak realne jest to zagrożenie. Najnowsze badania opublikowane w prestiżowym magazynie "The Lancet Planetary Health" jasno pokazują, że smog, skażenie wód i gleb przyczyniło się do śmierci 9 milionów osób na świecie.
Infekcje intymne, choć nie tak często jak u dorosłych kobiet, zdarzają się również u dziewczynek jeszcze przed okresem dojrzewania. Co je wywołuje? Jakie dają objawy? Kiedy konsultacja z lekarzem jest absolutnie konieczna?
Kleszcz gołębi to inaczej obrzeżek. Może być równie niebezpieczny co zwykły kleszcz. Ostrzega przed nim nawet Sanepid. Sprawdź, w jaki sposób można się przed nim chronić i co może powodować jego ugryzienie.
Postmenopauza to stan kobiety po zakończonym procesie przekwitania. Warto zaznaczyć, że dopiero po roku od wystąpienia ostatniej miesiączki można mieć pewność, że doszło do przekwitania.
Syrop pokrzywowy z uwagi na cenne składniki znajdujące się w liściach zioła jest lekarstwem na wiele dolegliwości. O tym, jak zrobić syrop z pokrzywy, powinny dowiedzieć się osoby zmagające się z anemią, słabą odpornością, reumatoidalnym zapaleniem stawów i obrzękami kończyn dolnych.
Badacze przypuszczają, że schorzenie może mieć związek z przechorowaniem COVID-19.
Czynników, które mogą sprzyjać rozwojowi choroby nowotworowej, jest wiele. Najnowsze ustalenia kanadyjskich badaczy pokazują, że jednym z nich może być miejsce zamieszkania. Mieszkańcy jakich regionów są bardziej narażeni na wystąpienie zmian w płucach czy mózgu? Naukowcy swoje wnioski opublikowali w prestiżowym magazynie "The Lancet Planetary Health".
"To coś, o czym bardzo mało się mówi".
Wiele warzyw, które kiedyś bardzo często gościły w polskiej kuchni, nagle przestaje się w niej pojawiać. Niektóre z nich po pewnym czasie znów wracają do łask. Właśnie tak jest z pasternakiem zwyczajnym.
Niekiedy jedyną szansą dla pacjentów jest operacja bariatryczna.
Jesteś ciągle bez sił? Możesz cierpieć na zespół chronicznego zmęczenia. To skomplikowana choroba, która bardzo negatywnie wpływa na jakość życia. Jak ją odróżnić od zwykłego przemęczenia? Czy może być groźna dla zdrowia? Jak z nią walczyć? O tym rozmawialiśmy z dr. Pawłem Zalewskim.
Długie godziny, które spędzamy przed ekranem komputera czy telefonu sprawiają, że nasz wzrok systematycznie się pogarsza. Na szczęście współczesna medycyna potrafi naprawić to, co zepsuł nasz styl życia. Osobom, które mają problemy ze wzrokiem, poleca się usunięcie zniszczonej soczewki i zastąpienie jej sztuczną. Na czym polega ten zabieg? Kiedy można go wykonać?
8 maja punktualnie o 13.00 w największych miastach na całym świecie rozpoczął się niezwykły bieg.
8 maja obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Raka Jajnika. Nowotwór ten nazywany jest "cichym zabójcą", ponieważ długo nie daje żadnych objawów. W 70 proc. przypadków jest wykrywany w 3. lub 4. stopniu zaawansowania, kiedy w jamie brzusznej są już liczne przerzuty. Często rozpoznawany jest przypadkowo.
O niezwykłym przypadku opowiedział w Dzień Dobry TVN przeprowadzający zabieg wszczepienia protez głosowych lek. Rafał Jękot.
Zaczął się sezon, w którym zagrożeniem dla nas są kleszcze. Jak się przed nimi chronić i uniknąć poważnych komplikacji zdrowotnych? Na te pytania odpowiadał w naszym programie lekarz rodzinny Michał Domaszewski.
Przechorowanie COVID-19 może chronić nie tylko przed kolejnym zakażeniem koroanwirusem SARS-CoV-2. Badacze z amerykańskiego Scripps Research Institute są zdania, że przeciwciała, które pojawiają się w organizmie po przejściu COVID-19 zapobiegają rozwojowi innych infekcji. W jaki sposób??
Pokrzywa zwyczajna przez niektórych uważana jest za chwast. Tymczasem ma ona liczne właściwości prozdrowotne: oczyszcza organizm z toksyn, reguluje poziom cukru we krwi, a także łagodzi stany zapalne. Kiedy najlepiej zrywać roślinę? Jakie jest jej zastosowanie? Na te pytania odpowiedziała Monika Ciszek-Skwierczyńska, która od 10 lat zajmuje się zielarstwem.
Farmaceutka podpowiada, po które zioła warto sięgnąć.
W Polsce nadal co piąty cierpiący na nowotwory krwi nie znajduje swojego „bliźniaka genetycznego”, a dla niektórych osób zmagających się z chorobą, przeszczep szpiku to jedyna szansą na dalsze, zdrowe życie.
Trzeba pamiętać o kilku zasadach.
Rozdzielenie dzieci nie zawsze jest możliwe.
Anna Stoitsi-Nieprzecka, specjalistka tradycyjnej medycyny chińskiej, wyjaśnia dlaczego warto sięgać po tę potrawę.
Dla alergików wiosna i lato to najbardziej uciążliwy czas w całym roku. Gościem Dzień Dobry TVN był prof. Marek Jutel alergolog z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Odpowiedział na kluczowe dla alergików pytania - co można zrobić, żeby zmniejszyć objawy alergii? Na czym polega odczulanie, czyli immunoterapia alergenowa i kiedy najlepiej poddać się zabiegom?
Olejki eteryczne wykorzystuje się na wiele sposobów. Można dodawać je do kąpieli, sprawdzają się również, jako odświeżacze powietrza, a kilka kropel dodanych do prania sprawi, że nasze ubrania przejdą pięknym zapachem.