Od kilku dni coraz więcej mówi się o specyfiku "perły księżniczki" i ma pomagać uporać się z infekcjami intymnymi. Czy faktycznie tak jest? Co znajduje się w jego składzie? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z dr n. med. Maciejem Jędrzejko, ginekologiem.
Wiele osób źle się czuje po przyjęciu szczepionki przeciwko COVID-19. Badania pokazują, że nieprzyjemne dolegliwości nie muszą mieć związku z aplikacją preparatu. Winne może być nasze nastawienie do szczepienia. Jak to możliwe?
Nerwica żołądka obecnie określana jest mianem zaburzenia nerwicowego, występującego pod postacią somatyczną. Jej typowe objawy to nudności, biegunki, zaparcia, ssanie czy ucisk w żołądku. Nerwica żołądka u dzieci i dorosłych może przebiegać podobnie. W schorzeniu domowe sposoby i psychoterapia pełnią ważną rolę, pomocne są też leki o działaniu objawowym.
Część osób, które przechorowały COVID-19 potrzebują rehabilitacji. Jednym z jej elementów są ćwiczenia oddechowe. Jak powinien wyglądać taki trening oddechowy? Jak często należy go wykonywać? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadała Karolina Goławska, fizjoterapeutka.
Kamil Kuczawski zachorował na COVID-19. Choroba miała na tyle ciężki przebieg, że obecnie mężczyzna porusza się na wózku. Wymaga też rehabilitacji. Na swoje leczenie wydał 90 tysięcy złotych i to nie koniec walki z chorobą.
W związku z nowelizacją Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie standardu organizacyjnego opieki zdrowotnej nad pacjentem podejrzanym o zakażenie lub zakażonym wirusem SARS-CoV-2, część osób chorych na COVID-19 będzie miała pierwszeństwo w dostaniu się do lekarzy. Może to spowodować zakłócenia w kontakcie ze specjalistą osób z innymi chorobami. Kto i kiedy może skorzystać z szybszej opieki lekarskiej?
Mówi się, że ciąża to jeden z najpiękniejszych okresów w życiu kobiety. Tymczasem rzeczywistość bywa mniej różowa. Zdarza się, że przyszłe mamy nie najlepiej znoszą ciążę, a przez towarzyszące jej objawy nie mogą normalnie funkcjonować. Jedną z nieprzyjemnych przypadłości są żylaki sromu. Dlaczego powstają? Kiedy wymagają leczenia? Zapytaliśmy o to dr Annę Horbaczewską, ginekologa.
Wydzielina z pochwy zmienia swoją konsystencję, zapach, kolor i ilość w każdej fazie cyklu menstruacyjnego. W wielu sytuacjach może świadczyć o stanie zdrowia. Jaki jest prawidłowy, zdrowy śluz przed okresem, a jaki może zwiastować ciążę lub infekcję organizmu?
Lekarze uchronili go przed śmiercią. "Operacja trwała 10 godzin".
Jak starzeją się okolice intymne?
Magdalena Stępień i Jakub Rzeźniczak niedawno dowiedzieli się, że ich syn zmaga się z niezwykle rzadkim nowotworem wątroby. Modelka w rozmowie z serwisem cozatydzien.tvn.pl opowiedziała, w jakich okolicznościach wykryto chorobę. Co jeszcze zdradziła?
Zima to czas, kiedy miłośnicy nart czy snowboardu ruszają na stoki. Niestety wielu z nich podczas jazdy doznaje kontuzji. Jakie urazy zdarzają się najczęściej? Co zrobić, aby uniknąć problemów? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadał dr n. med. Szymon Kujawiak, specjalista ortopedii i traumatologii.
Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy trwa do końca tygodnia. Wydarzenie ma zwrócić uwagę na problem, jakim jest rak szyjki macicy, zachorowalność na niego i umieralność z jego powodu. Sprawdź, co trzeba o nim wiedzieć.
Zima to ostatni moment, żeby pomyśleć o odczulaniu. Alergia, która powoduje m.in. nieżyt nosa, łzawienie, bóle głowy i wiele innych nieprzyjemnych skutków, potrafi utrudnić życie pacjentowi. Jednak w Polsce wciąż niewielu pacjentów korzysta z "odczuleniowej szczepionki". Jaką ma zaletę, kiedy można ją wykonać i na czym polega? O tym opowiedział nam dr Piotr Dąbrowiecki, alergolog.
Dziewanna wielokwiatowa jest rośliną od wieków cenioną za swoje właściwości lecznicze. Stosuje się ją przy przeziębieniu, grypie, anginie, stanach zapalnych gardła, a także chorobach wątroby, żołądka i jelit. Syrop z dziewanny nadaje się dla dzieci i dorosłych. Jak zrobić syrop z dziewanny i jak go stosować?
Powiększanie ust to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Co trzeba o nim wiedzieć? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadał Maciej Panek, lekarz medycyny estetycznej.
Tess Holiday cierpi na anoreksję. Modelka jest w bardzo trudnym momencie nie tylko życia, ale także kariery. Początkowo nikt nie chciał jej uwierzyć, że faktycznie zmaga się z chorobą. Wszystko dlatego, że jest plus size.
W Polsce na niepłodność cierpi blisko 1,5 miliona par. In vitro to dla wielu z nich jedyna szansa na posiadanie dziecka. Na taką procedurę zdecydowali się Katarzyna i Krzysztof Pytnerowie. O swoich doświadczeniach opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.
Lekarz: "Wywoła ból".
"W wyciętych guzach wykryto aż trzy rodzaje nowotworu, każdy był złośliwy".
Zespół Ehlersa-Danlosa to choroba genetyczna tkanki łącznej. Jednym z jej objawów jest silny, trudny do zniesienia ból. Jak wygląda codzienne życie z chorobą? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z pacjentką Katarzyną Bryłą oraz jej mamą Anetą Bryłą.
Suchość w pochwie w ciąży dotyczy dużej liczby kobiet. Dla większości jest to jednak dolegliwość bardzo krępująca. Obecnie na rynku farmaceutycznym istnieje wiele wyrobów medycznych, takich jak lubrykanty, dzięki którym łatwo można sobie poradzić z tym problemem.
Dr Ahmed Elsaftawy to chirurg, który ratuje ręce pacjentów po wypadkach czy urazach. Mimo że obecnie uchodzi za jednego z najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie, to jego zawodowa droga nie była łatwa. Jak wyglądała? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Zatrważający raport NIK.
Wiele osób wspomina tran jako zmorę z dzieciństwa, kiedy był podawany w przedszkolu czy szkole i zdecydowanie nie zachwycał smakiem. Dziś to się zmieniło i specyfik ten można podawać maluchom w wielu formach. Do dyspozycji mamy tran w kapsułkach, płynie, tabletkach do żucia czy nawet pod postacią żelków!
Niepożądany odczyn poszczepienny może wystąpić właściwie po podaniu każdego szczepienia. W większości przypadków nie jest groźny dla życia i zdrowia szczepionego dziecka, natomiast może się wiązać z pewnymi dolegliwościami. Najczęściej po podaniu szczepionki występują odczyny miejscowe, czyli ból, zaczerwienienie lub obrzęk w miejscu podania szczepienia. Objawy te ustępują samoistnie po kilku dniach.
Ciąża jest okresem, w którym w organizmie kobiety dochodzi do wielu zmian. Oprócz tak powszechnych objawów ciąży, jak np. brak miesiączki czy nudności, kobietom towarzyszyć może szereg innych dolegliwości. Bardzo często pojawiającymi się są: zgaga, skurcze łydek, problemy z oddychaniem czy drętwienie rąk.
Katar jest często bagatelizowaną dolegliwością. Niejednokrotnie nawet nie stosujemy kropli, które pomagają złagodzić jego objawy. Jednak kiedy pojawia się żółta wydzielina z nosa to sygnał, że w naszym organizmie dzieje się coś niedobrego.