Sen ma ogromny wpływ na działanie całego naszego organizmu. Najnowsze badania sugerują, że pora, o której kładziemy się do łóżka, ma bezpośrednie przełożenie na działanie serca. W jaki sposób? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z dr. Michałem Skalskim, psychiatrą i specjalistą od zaburzeń snu.
Badacze nie mają wątpliwości.
Pan Andrzej Grabarczyk palił papierosy przez trzydzieści lat. Do zerwania z nałogiem zmusił go dopiero rak płuc. Czy udało mu się pokonać chorobę? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Zespół post-COVID dotyka osoby, które przechorowały COVID-19. Czym się charakteryzuje? U kogo pojawia się częściej i jak go leczyć? Na ten temat rozmawialiśmy z dr n. med. Aleksandrą Karbowniczek, neurologiem i współautorką raportu "Postępowanie w zespole post-COVID –nicergolina, jako potencjał terapeutyczny w redukcji objawów mgły mózgowej".
Olej z kryla pomoże we wzmocnieniu odporności całego organizmu, a ponadto wywrze pozytywny wpływ na skórę i włosy. W jakich ilościach należy go spożywać?
"Nie ma szans, żebym się poddała".
Kapsaicyna jest organicznym związkiem chemicznym, który odpowiada za ostry smak papryczki chili. Znana jest jako składnik przypraw, występuje też w formie tabletek na odchudzanie. Jest wykorzystywana do produkcji gazu pieprzowego, służącego do samoobrony. Substancja ta posiada także właściwości, które wykorzystywane są w medycynie – działa antyoksydacyjne, przeciwnowotworowo, a nawet przeciwbólowo.
Gdzie można przyjąć preparat?
Które przechodzą chorobę najciężej?
Karolina Gruszka jest jedną z najlepszych polskich aktorek. Artystka od pewnego czasu ma kłopoty ze zdrowiem. W Dzień Dobry TVN pierwszy raz opowiedziała o zmaganiach ze stwardnieniem rozsianym i o tym, jak schorzenie zmieniło jej życie.
Sarah Pattison to młoda, 26-letnia kobieta, która w szczycie swojej wagi ważyła blisko 107 kilogramów. Gdy usłyszała, że osoby otyłe przechodzą COVID-19 dużo ciężej, postanowiła zmienić swoje życie. Dziś waży blisko 40 kilogramów mniej, a jej ciało uległo ogromnej zmianie.
Wielu z nas próbuje poradzić sobie z zakażeniem wirusem COVID-19 samodzielnie. Zdaje to egzamin w przypadku łagodnego przebiegu choroby, jednak w razie pojawienia się poważniejszych symptomów - nie należy czekać do ostatniej chwili.
Jak prawidłowo zapewnić sobie nieprzerwany sen oraz pełną regenerację? Cenne wskazówki podaje nam Marek Bukała, hipnoterapeuta oraz terapeuta NLP.
Hormonalna terapia zastępcza jeszcze do niedawna wywoływała bardzo skrajne reakcje. Lekarze i specjaliści podzielili się na tych, którzy zwracali uwagę na wskazania do hormonalnej terapii zastępczej i jej pozytywne skutki oraz tych podkreślających szkodliwy wpływ HTZ na zdrowie kobiet po 60. i 70. roku życia.
"Lepiej samemu nie analizować wyników".
W diecie garstkowej główną metodą odważania produktów jest nasza własna dłoń. Tyle, ile się mieści w garści, tyle jemy. Sprawdź, jak schudnąć dzięki tej diecie i jak komponować swój jadłospis.
"Choć jestem po menopauzie, dalej się z nią zmagam".
Problemy zdrowotne seniora często wymuszają na jego najbliższych zmianę i przeorganizowanie dotychczasowego życia. Na szczęście ta nowa sytuacja wcale nie musi oznaczać rewolucji. Dzięki Opasce Życia możliwe jest pogodzenie opieki nad osobą starszą z wykonywanymi na co dzień obowiązkami. Jak działa Opaska Życia od firmy Comarch?
Wątroba jest jednym z najważniejszych organów w ludzkim organizmie. Szacuje się jednak, że w Polsce obecnie na przewlekłe choroby tego narządu choruje ponad 400-500 tys. osób. Jak zatem w prawidłowy sposób o niego dbać? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała specjalista gastroenterologii, dr hab. n. med. Anna Wiechowska-Kozłowska.
Zofia Zborowska- Wrona kolejny raz zdecydowała się na poruszenie tematu tabu za pomocą mediów społecznościowych. Jasno wyraziła swoją opinię na temat zabezpieczania krwi pępowinowej. Pobranie komórek macierzystych może znacząco wpłynąć na przebieg leczenia poważnych chorób, takich jak białaczka. Aktorka przyznała, że do samego końca zwlekała z podjęciem decyzji.
"Nie pomoże, a może zaszkodzić".
Wyniki badań mogą zaskakiwać.
Seplenienie międzyzębowe najczęściej pojawia się u dzieci. Źródła problemu mogą być różne, a jednym z nich jest nieprawidłowe karmienie. Jak leczyć seplenienie międzyzębowe? Jak trenować?
Badania pokazują, że z cukrzycą zmagają się 3 miliony Polaków. Dodatkowo milion nie wie, że choruje. Jak wygląda codzienne życie z cukrzycą? Co powinno nas zaniepokoić i skłonić do wizyty u lekarza? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Michałem Figurskim, dziennikarzem i prezesem fundacji "Najsłodsi" oraz Mateuszem Rudykiem, kolarzem torowym, który choruje na cukrzycę.
Aplikacja TikTok od miesięcy systematycznie zaskarbia sympatię milionów użytkowników na całym świecie. Oprócz zabawnych filmów, żartów i tańców, coraz więcej użytkowników szuka tam wiedzy. Jedna z kobiet postanowiła ostrzec rodziców. Prozaiczna rzecz może spowodować kalectwo dziecka.
Herbata z hibiskusa jest szczególnie zalecana osobom z nadciśnieniem tętniczym oraz z nadwagą i otyłością. Przyczynia się do regulowania poziomu cholesterolu oraz obniża poziom cukru we krwi. Herbatka z hibiskusa wspiera również leczenie infekcji górnych dróg oddechowych i problemów skórnych.
Sposób i częstotliwość wypróżnień bardzo dużo mówią o naszym zdrowiu. Ile wizyt w toalecie to jeszcze "norma"? Co powinno nas zaniepokoić? Kiedy konsultacja z lekarzem jest konieczna? Na ten temat rozmawialiśmy z Michałem Matyjaszczykiem, lekarzem rodzinnym.
przeszczep
Jak informuje GIS w trzech partiach przypraw ziela angielskiego wykryto obecność bakterii Salmonelli. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują proces wycofywania ziela. Które przyprawy zostały zanieczyszczone i powinno się je wyrzucić?
Przybieranie na wadze nie zawsze ma związek ze złą dietą czy brakiem aktywności fizycznej. Może się zdarzyć, że otyłość jest objawem schorzenia. Na własnej skórze przekonała się o tym Kamila Drezno, tancerka i choreograf tańca. W powrocie do zdrowia pomógł jej dr Jakub Bukowczan, endokrynolog i diabetolog.