"To połączenie obiektu sztuki z działalnością charytatywną"
"Ja bym to nazwał po imieniu, to jest bandytyzm"
Celem kampanii jest edukacja, a także zachęcenie kobiet do częstszego wykonywania badań profilaktycznych.
"Narastająca epidemia".
Rak piersi wykryty we wczesnym stadium zwiększa szanse na wyleczenie. Regularne badanie pozwala wykrywać zmiany nowotworowe na wczesnym etapie choroby, gdy możliwe jest jej skuteczne leczenie. Drogie Panie, badajcie się! O raku piersi, jego objawach i przyczynach powstawania opowiadała dr n. med. Katarzyna Pogoda, onkolog kliniczny z Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie.
Rak piersi to wciąż jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów u kobiet. Pacjentkom, które się z nim mierzą pomaga Centrum Profilaktyki Nowotworów w Warszawie przy Narodowym Instytucie Onkologii. Placówka powstała z inicjatywy Fundacji TVN, która z okazji 20-lecia zorganizowała niezwykłą aukcję. Zebrane w ten sposób pieniądze wspomogą pracę Centrum.
Obecnie nie ma obowiązku przyjmowania szczepionki na COVID-19. Jednak na przykładzie innych krajów również polski rząd planuje wprowadzić dodatkowe obostrzenia dla osób niezaszczepionych. Czy pracodawca będzie mógł zwolnić osobę niezaszczepioną? Odpowiadamy.
Fundacja K.I.D.S opublikowała raport pt. Wielkie Badanie Dziecięcych Szpitali 2021. W ciągu kilku miesięcy były zbierane opinie rodziców, pacjentów oraz personelu. Mieli oni możliwość wypełnienie ankiety online, w której oceniali doświadczenia szpitalne od przyjęcia, przez pobyt, aż to wypisania.
Przyszedł czas, aby przyjrzeć się naszej skórze. To najlepszy moment w roku, by zbadać wszystkie znamiona i wykluczyć niebezpieczne choroby. Dlaczego profilaktyka jest ważna? O tym opowiedziała nam dr n. med. Elżbieta Wójtowicz z Centrum Leczenia Nowotworów Skóry i Czerniaka Szpitala Wojskowego w Krakowie.
Grzyby nie tylko wzbogacają smak potraw, ale także poprawiają samopoczucie. Zdaniem naukowców ich jedzenie może nawet zmniejszyć ryzyko rozwoju depresji. W jaki sposób? Które grzyby powinny znaleźć się w naszej diecie?
Brytyjski rząd co roku testuje próbki artykułów spożywczych, by sprawdzić, czy nie ma w nich pozostałości środków ochrony roślin. Jak się okazuje, wiele pestycydów znajduje się w winogronach i pomarańczach, suszonych owocach i ziołach. Jak sytuacja wygląda w Polsce? Które warzywa i owoce są najbardziej zanieczyszczone? O tym opowiedziała nam prof. dr hab. Janina Gajc-Wolska z Katedry Roślin Warzywnych i Leczniczych SGGW.
"Nie można go lekceważyć".
Joga oddechu (pranajama) wbrew pozorom nie jest najłatwiejsza. Ćwiczenie prana jogi, czyli techniki opanowania oddechu, rozpoczyna się zwykle dopiero po opanowaniu asanów. Osobom praktykującym jogę, łatwiej jest najpierw rozciągnąć i przygotować ciało, a dopiero później skupić się na swoim wnętrzu i oddechu.
Rak szyjki macicy to jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów u kobiet. Badaniem, które pozwala wykryć niepokojące zmiany na wczesnym etapie rozwoju, a tym zwiększyć szanse kobiety na całkowite wyleczenie jest płynna cytologia. Na czym polega i czym różni się od "klasycznej" cytologii?
Sprawdź, kiedy będzie się można zaszczepić
Badacze z Edith Cowan University wykazali, że substancje, które wydzielają się podczas ćwiczeń hamują wzrost komórek nowotworowych. W ocenie naukowców związki te skutecznie bronią m.in. przed rakiem prostaty.
Badacze z Uniwersytetu w Kairze wykazali, że nieprawidłowa higiena jamy ustnej może sprzyjać cięższemu przebiegowi COVID-19. W ocenie naukowców w grupie ryzyka znajdują się przede wszystkim osoby, które mają problemy z sercem.
"Jedyną skuteczną formą ochrony są szczepienia"
ćwiczenia
"Te na bazie żeń-szenia czy głogu mogą zastąpić kawę".
"To ogromy krok naprzód"
Najnowsze badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Kopenhadze pokazują, że ekspozycja na zanieczyszczenie powietrza i hałas może przyczyniać się do rozwoju niewydolności serca. W ocenie specjalistów w grupie ryzyka znajdują się przede wszystkim palacze i osoby z nadciśnieniem.
W przypadku większości nowotworów mężczyźni częściej umierają na raka niż kobiety. Potwierdzają to statystki na całym świecie. Niemieccy naukowcy z Uniwersytetu Technicznego w Monachium (TUM) wyjaśnili, dlaczego tak się dzieje.
Olej z ostropestu plamistego wspomaga leczenie wątroby, działa korzystnie na drogi żółciowe, obniża poziom cholesterolu i cukru we krwi, oczyszcza organizm z toksyn, zapobiega nowotworom i namnażaniu się wolnych rodników. Właściwości oleju z ostropestu plamistego jest więc naprawdę wiele. Jakie jeszcze prozdrowotne działania wykazuje ten olej?
Alchemilla mollis to ziele od wielu lat stosowane w medycynie naturalnej. Stanowi naturalny sposób na pozbycie się wielu przykrych dolegliwości, m.in. takich jak problemy trawienne czy trądzik. Jego właściwości lecznicze docenią również kobiety, które wyjątkowo boleśnie przechodzą menstruację, a także te starające się o dziecko. Poznaj zastosowanie ziela przywrotnika oraz dowiedz się, gdzie je kupić.
"Szacuje się, że na chroniczne problemy ze snem ma ok. 10 proc. ludzi"
Miesiączka to zjawisko naturalne dla większości kobiet i dziewcząt. Jest to temat wciąż tabuizowany i nie zawsze mamy możliwość porozmawiać o tym z osobą doświadczoną, która mogłaby wyjaśnić nam wszystkie zagadnienia z nią związane. Wstyd związany z miesiączkowaniem może spowodować, że kobieta nie będzie wiedziała, że z jej ciałem dzieje się coś niedobrego i powinna wybrać się do lekarza.
Wielu osobom doskwiera nadmierne pocenie. Może być to objaw stresu lub choroby, warto więc skonsultować się z lekarzem. Żeby jednak szybko zniwelować skutki niepożądanych objawów, można zastosować wkładki antypotowe. Sprawdź, jak działają i jakie wybrać!
"Doszło do tego, że w ciągu dnia przyjmowałam zaledwie 500 kalorii"