Obecna w kawie kofeina ma przede wszystkim pobudzać. Najnowsze badania pokazują, że substancja ta może również zwiększać naszą czujność oraz dokładność. Dodatkowo kofeina poprawia czas reakcji.
Poznaj porady lekarza.
Okres menopauzy jest przełomowy w życiu kobiety. Jednym ze sposobów spokojnego przejścia przez ten czas, jest hormonalna terapia zastępcza (HTZ). Na czym polega i czy jest dla wszystkich pań? Jakie płyną z niej korzyści? Czy niesie za sobą jakieś ryzyko? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała dr n. med. Anetta Karwacka, ginekolog-położnik.
Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. Wśród nich są Julia, Antek oraz Maks. W ramach akcji "(Od)wagi dzieciaki" pomagamy im zgubić zbędne kilogramy. Jak im idzie?
W związku z rosnąca liczbą zakażeń koronawirusem coraz więcej osób zostaje wysłanych na kwarantannę. Co w sytuacji, kiedy będąc na kwarantannie nasze dziecko się rozchoruje?
Pierwsze 5 lat Tomek musiał podporządkować leczeniu
Światowy Dzień AIDS obchodzony jest 1 grudnia już od 1988 roku. Inicjatywę tę podjęła Światowa Organizacja Zdrowia WHO. Głównym celem kampanii jest zwrócenie uwagi na problem zarażeń AIDS, a także solidaryzowanie się z osobami, które ta choroba dotknęła. Tegoroczne hasło brzmi: "Koniec nierówności. Koniec AIDS. Koniec pandemii".
"Naprawdę nie ma się czego bać"
Pani Agnieszka przez poważne problemy ze zdrowiem zmuszona była usunąć wszystkie górne zęby. Odbudowy uzębienia u kobiety podjęli się specjaliści z kliniki Malo Clinic. Czy to się udało? Dowiecie się tego z naszego materiału.
"Dałam swoim dzieciom najpiękniejszy prezent".
Polscy i światowi specjaliści do spraw epidemiologicznych zachęcają do szczepień, nie tylko na COVID-19. Alarmują, że spada liczba osób, zwłaszcza dzieci, zaszczepionych na tak groźne choroby jak odra. To stwarza ryzyko powrotu opanowanych epidemii.
Choć niektórym trudno w to uwierzyć, tradycyjne słodycze działają bardzo niekorzystnie nie tylko na obwód naszej talii, ale i na zdrowie. I o ile my, dorośli, jesteśmy w stanie pohamować chęć na przekąski pełne cukru, o tyle najmłodszym przychodzi to już z większym trudem.
Sen ma ogromny wpływ na działanie całego naszego organizmu. Najnowsze badania sugerują, że pora, o której kładziemy się do łóżka, ma bezpośrednie przełożenie na działanie serca. W jaki sposób? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z dr. Michałem Skalskim, psychiatrą i specjalistą od zaburzeń snu.
Badacze nie mają wątpliwości.
Pan Andrzej Grabarczyk palił papierosy przez trzydzieści lat. Do zerwania z nałogiem zmusił go dopiero rak płuc. Czy udało mu się pokonać chorobę? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Zespół post-COVID dotyka osoby, które przechorowały COVID-19. Czym się charakteryzuje? U kogo pojawia się częściej i jak go leczyć? Na ten temat rozmawialiśmy z dr n. med. Aleksandrą Karbowniczek, neurologiem i współautorką raportu "Postępowanie w zespole post-COVID –nicergolina, jako potencjał terapeutyczny w redukcji objawów mgły mózgowej".
Olej z kryla pomoże we wzmocnieniu odporności całego organizmu, a ponadto wywrze pozytywny wpływ na skórę i włosy. W jakich ilościach należy go spożywać?
"Nie ma szans, żebym się poddała".
Kapsaicyna jest organicznym związkiem chemicznym, który odpowiada za ostry smak papryczki chili. Znana jest jako składnik przypraw, występuje też w formie tabletek na odchudzanie. Jest wykorzystywana do produkcji gazu pieprzowego, służącego do samoobrony. Substancja ta posiada także właściwości, które wykorzystywane są w medycynie – działa antyoksydacyjne, przeciwnowotworowo, a nawet przeciwbólowo.
Gdzie można przyjąć preparat?
Które przechodzą chorobę najciężej?
Karolina Gruszka jest jedną z najlepszych polskich aktorek. Artystka od pewnego czasu ma kłopoty ze zdrowiem. W Dzień Dobry TVN pierwszy raz opowiedziała o zmaganiach ze stwardnieniem rozsianym i o tym, jak schorzenie zmieniło jej życie.
Sarah Pattison to młoda, 26-letnia kobieta, która w szczycie swojej wagi ważyła blisko 107 kilogramów. Gdy usłyszała, że osoby otyłe przechodzą COVID-19 dużo ciężej, postanowiła zmienić swoje życie. Dziś waży blisko 40 kilogramów mniej, a jej ciało uległo ogromnej zmianie.
Wielu z nas próbuje poradzić sobie z zakażeniem wirusem COVID-19 samodzielnie. Zdaje to egzamin w przypadku łagodnego przebiegu choroby, jednak w razie pojawienia się poważniejszych symptomów - nie należy czekać do ostatniej chwili.
Jak prawidłowo zapewnić sobie nieprzerwany sen oraz pełną regenerację? Cenne wskazówki podaje nam Marek Bukała, hipnoterapeuta oraz terapeuta NLP.
Hormonalna terapia zastępcza jeszcze do niedawna wywoływała bardzo skrajne reakcje. Lekarze i specjaliści podzielili się na tych, którzy zwracali uwagę na wskazania do hormonalnej terapii zastępczej i jej pozytywne skutki oraz tych podkreślających szkodliwy wpływ HTZ na zdrowie kobiet po 60. i 70. roku życia.
"Lepiej samemu nie analizować wyników".
W diecie garstkowej główną metodą odważania produktów jest nasza własna dłoń. Tyle, ile się mieści w garści, tyle jemy. Sprawdź, jak schudnąć dzięki tej diecie i jak komponować swój jadłospis.
"Choć jestem po menopauzie, dalej się z nią zmagam".
Problemy zdrowotne seniora często wymuszają na jego najbliższych zmianę i przeorganizowanie dotychczasowego życia. Na szczęście ta nowa sytuacja wcale nie musi oznaczać rewolucji. Dzięki Opasce Życia możliwe jest pogodzenie opieki nad osobą starszą z wykonywanymi na co dzień obowiązkami. Jak działa Opaska Życia od firmy Comarch?