Osoby zmagające się z problemem bezpłodności często obawiają się odrzucenia ze strony partnera.
Naukowcy z Kanady dzięki sztucznej inteligencji (AI) odkryli lek, który może zwalczać zagrażający życiu gatunek superbakterii.
Niektóre choroby genetyczne sprawiają, że dzieci przychodzą na świat z nieprawidłowo wykształconymi kończynami. Takim maluchom pomagają specjaliści ze Szczecina. Na czym polegają przeprowadzane przez nich operacje?
Problemy z jelitami i całym układem pokarmowym ma coraz więcej osób. W ich łagodzeniu - poza odpowiednio dobraną farmakoterapią - pomaga również dieta. Co jeść? Których produktów unikać?
"Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy powinni być szczepieni".
Kto zdiagnozował aktorkę?
"Podczas turnieju pracuje tu 10 tysięcy osób".
"Można wybiegać swoje drzewo".
W sezonie wiosenno-letnim szczególną uwagę zwracamy na naszą dietę. Część osób chcąc zrobić formę przed wakacjami, zaczyna się odchudzać i regularnie ćwiczyć. Jednym z polecanych produktów są jogurty. Dostarczają niezbędne nam białko, są niskokaloryczne, a także bogate w wapń i bakterie probiotyczne. Jest jednak jedno, ale. Przed zakupem produktu należy czytać skład. Na co zwracać uwagę? O tym opowiedziała nam Justyna Marszałkowska-Jakubik, dietetyk.
Sprawdź, czy masz ten preparat w apteczce.
ADHD coraz częściej diagnozowane jest u dorosłych. Wiele osób zauważa u siebie zachowania, które są objawem tego zaburzenia, jednak przez brak świadomości i mnogość mitów na ten temat, nie wiążą tych zachowań z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej. Na co zwracać uwagę? Jak wygląda diagnostyka? O tym opowiedziały nam Paulina Pietrzak, psycholożka, specjalistka od ADHD oraz Olimpia Jenczek, która walczy z zespołem nadpobudliwości.
Pewien 36-latek z Tanzanii trafił do szpitala z opuchniętym i obolałym penisem. Prześwietlenie wykazało, że pacjent złamał trzy różne jego części. Powód? Mężczyzna podczas zbliżenia uderzył w krocze swojej partnerki.
Już w sobotę, 27 maja, o godzinie 7.00 rozpoczną się zapisy na bezpłatne szczepienia przeciwko wirusowi HPV dla dziewczynek i chłopców. Same szczepienia wystartują 1 czerwca. Jak z nich skorztystać?
Menopauzie towarzyszy szereg dolegliwości, o którym wciąż wiele z nas wstydzi się mówić. Zapraszamy do udziału w czacie z Karoliną Leą Jarmołowicz psychologiem, ekspertem kampanii mbrace. Porozmawiajmy o menopauzie.
Sprawdź, czy masz je w domu.
"Zrobiłbym to jeszcze raz".
Czym grozi jego spożycie?
Swoją przygodę z wyczynowym morsowaniem rozpoczął zaledwie kilka lat temu, a dziś już może pochwalić się tytułem mistrza świata w swojej kategorii.
Wiosna to doskonały czas, aby zrobić zapasy i przygotować ziołową apteczkę. Syropy, które wzmocnią odporność czy po prostu wspomogą działanie organizmu można sporządzić na bazie mniszka lekarskiego, czy pędów sosny. Co jeszcze można wykorzystać? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadał farmaceuta Marcin Korczyk, znany także jako "Pan Tabletka".
Yulia miała poważne problemy z sercem i potrzebowała przeszczepu. Rok temu przeszła zabieg. Dawcą narządu okazał się Polak. To pierwszy taki przypadek w historii. Jak obecnie czuje się kobieta? Dowiecie się tego z naszego materiału.
W jakich schorzeniach mogą pomóc?
Badania profilaktyczne to najlepszy sposób na wczesne wykrycie niepokojących zmian, a także większe szanse na pełne wyleczenie. Niestety, istnieje pewna grupa pań, które bardzo rzadko odwiedzają ginekologa.
Jakub Przygoński gościł w swoim mieszkaniu Marcina Sawickiego. Jeden z najpopularniejszych polskich kierowców rajdowych pokazał naszemu reporterowi, w jaki sposób przygotowuje się do zawodów, nie wychodząc z domu.
O tym, jak narodziła się ich pasja do dyscypliny, kojarzonej w pierwszej kolejności z mężczyznami, opowiedziały materiale Dzień Dobry TVN.
Kasza to produkt, który powinien pojawić się w naszej diecie. Stanowi cenne źródło witamin i minerałów. Jednak rodzajów kasz jest wiele. Czy wszystkie są równie zdrowe? Na które lepiej uważać? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała dr Wanda Baltaza,
"Układa się to w jeden spójny obrazek".
Czy zielona herbata wpływa na odchudzanie?
"W moim przypadku leczenie ran polega na pakowaniu się w kolejny związek".
Choć brzmi "bajkowo", tak naprawdę jest nazwą poważnej, acz rzadkiej choroby.