Związki i seks

Jak pandemia wpływa na bliskość? "Wciąż nas ciągnie do siebie"

Związki i seks

Aktualizacja:

Pandemia wpłynęła na wiele aspektów naszego życia. Ale czy wtargnęła również do łóżka? Jak wygląda miłość w czasach zarazy? Czego oczekujemy od partnera? Z tymi pytaniami w Dzień Dobry TVN zmierzyła się Joanna Keszka – trenerka kreatywnego seksu, autorka poradników i książek.

Jak pandemia wpłynęła na życie seksualne?

Trwająca od przeszło roku pandemia to egzamin dla wielu par. Jesteśmy zamknięci w czterech ścianach z dziećmi, mężem, pracą online i nauką zdalną.

- Ludzie wciąż mają seks, co mnie bardzo cieszy. To oznacza, że wciąż nas ciągnie do siebie. To bardzo dobry sygnał. Ludzie odkryli nareszcie, że związek powinien nas wzmacniać. Powinien budować akceptację samego siebie i umiejętność akceptowania swojego partnera. Zauważanie swoich potrzeb i potrzeb partnera - zauważyła Joanna Keszka.

Jak dbać o związek w czasie pandemii?

W jaki sposób możemy pielęgnować swoją miłość? Zdaniem trenerki kreatywnego seksu odpowiedź jest prosta: "Dotykajmy się" i "Zatroszczmy o swoje ciało".

- Wysypiajmy się, nie żałujmy sobie drzemek. Nasze ciało potrzebuje takiego prostego wsparcia czasami. Nie dokładajmy sobie obowiązków. Nie bądźmy dla siebie takie surowe. Nie możemy tylko wyciskać ciągle, jeszcze więcej – ja nie dam rady, a potem padam na twarz i jestem wkurzona na cały świat. Wiele kobiet jest świetnych w zadowalaniu innych - w obsługiwaniu dzieci, mężów, rodziców, teściów. Takie siłaczki i zapominamy w tym wszystkim o sobie, ale ciało nie zapomina – tłumaczyła specjalistka w Dzień Dobry TVN.

Joanna Keszka podkreśliła, żebyśmy korzystali z narzędzi, które daje relacja intymna. Zalicza się do nich m.in. dotyk.

Dwie rady od trenerki:

  1. 1Rozmawiajmy ze sobą.
  2. 2Rozmawiajmy, dotykając się.

- Jeśli chcemy poprawić jakość naszej relacji, to mówmy sobie miłe rzeczy, przede wszystkim szczere komplementy i do tego dotykajmy się. Bardzo zmysłową sztuczką, a jednocześnie bardzo prostą jest kiedy mężczyzna dotyka ustami miejsce, gdzie wyczuwalny jest puls (przy nadgarstku). To jest niezwykle zmysłowe i dla mężczyzny, i dla kobiety. Natomiast panie, by pocałowały miejsce, gdzie słyszą bicie serca mężczyzny. To bardzo fajna zabawa -szukanie takich miejsc, gdzie pocałunki odczuwane są dużo intensywniej - podsumowała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Potrzebujesz relaksu? Idź do kuchni, zrób sobie masaż... łyżkami

Trzy rzeczy, które możesz zrobić o poranku, by twój dzień był udany

Czułe i miłe gesty. Jak walczyć z rutyną w związku?

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: K. Jaroszyńska, B. Dajnowski

Pozostałe wiadomości