Technologia

Influencerki promują aplikację, która umożliwia śledzenie użytkowników. Sprawdź, czy nie korzysta z niej twoje dziecko.

Technologia

Maskot/Getty Images

Popularne influencerki reklamują aplikację, która umożliwia śledzenie znajomych. Dzięki niej można poznać adres zamieszkania, aktualne miejsce przebywania, a nawet sprawdzić stan baterii smartfona drugiego użytkownika. - Czy to na pewno dobry pomysł? – pyta Tomasz "REVO" Bagiński.

Influencerki reklamują kontrowersyjną aplikację

Twórcy aplikacji prześcigają się w tworzeniu kolejnych programów, które mają uczyć, bawić i ułatwiać życie. Sęk w tym, ze niektóre z nich, choć są przydatne, mogą stanowić zagrożenie dla użytkowników, zwłaszcza nieletnich. Jedną z nich jest ta, którą ostatnio reklamują popularne polskie influencerki. O co chodzi?

Aplikacja do śledzenia znajomych

Do sieci trafiło nagranie ze znanymi dziewczynami, które zachwalają funkcje mobilnej aplikacji do śledzenia w czasie rzeczywistym znajomych na mapie Google . Zabawa polega na dzieleniu się swoją lokalizacją z innymi użytkownikami. Widzimy na niej, czy ktoś opuścił już miejsce zamieszkania, czy zmierza na umówione spotkanie, a nawet z kim przebywa. Co więcej, aplikacja pokazuje stan baterii smartfona u znajomego.

- To aktualizowana na bieżąco mapa położenia Twoich znajomych i rodziny. To najfajniejszy sposób, aby zaplanować spotkanie – lub po prostu sprawdzić, co robią znajomi – możecie poczuć, że jesteście razem nawet mimo dzielącej was odległości - czytamy w opisie.

Czy oby na pewno? Tomasz "REVO" Bagiński zamieścił na swoim kanale nagranie, w którym komentuje zarówno samą aplikację, jak i zachowanie influencerek. Zauważa, że narzędzie do śledzenia znajomych może wiązać się z poważnym niebezpieczeństwem, bo dzieci mogą dzielić się wrażliwymi danymi "z nieodpowiednią osobą, która zdobyła ich zaufanie". Taka osoba może dowiedzieć się, gdzie użytkownik mieszka, chodzi do szkoły czy pracuje. Oprócz tego aplikacja prosi o dane takie jak numer telefonu czy data urodzenia. Dlatego Bagiński stawia pytanie: "Influencerki reklamują aplikację, która umożliwia śledzenie znajomych. Czy to na pewno dobry pomysł?".

Zobacz także:

Zobacz wideo: Powstaje aplikacja na pomoc zwierzętom

Autor: Dominika Czerniszewska

Pozostałe wiadomości