Świat

Zdobył Kilimandżaro w hołdzie dla Aleksandra Doby. "W drodze na szczyt spotkałem wiele osób z Polski"

Świat

Aktualizacja:

Robert Szulc wraz z początkiem roku wyruszył w swoją kolejną, niezwykłą podróż, podczas której ma odwiedzić cztery kontynenty. Ma konkretny cel: spotkać ludzi i zapytać ich, jak pandemia zmieniła ich życie. Teraz przebywa w Afryce, gdzie spełnił wyjątkową misję - ku pamięci Aleksandra Doby zdobył szczyt Kilimandżaro.

Podróże po Afryce w pandemii

Robert Szulc wykorzystuje swoje social media, żeby inspirować, edukować i pokazywać innym, jak wygląda "nowa rzeczywistość" w trakcie pandemii. W trakcie czteromiesięcznej podróży autor bloga "Świat na raty" odwiedzi cztery kontynenty (Ameryka Południowa i Środkowa, Afryka, Europa, Azja).

- Zacząłem afrykańską podróż od Etiopii. Ten kraj mnie zachwycił. Można podróżować po północnej, pełnej zabytków i historii części kraju, ale także po południowej, gdzie jest 16 plemion i panują tam inne podejścia do życia, język i wierzenia - powiedział Robert Szulc.

- Aktualnie jestem w Republice Południowej Afryki w okolicach Kapsztadu, a wcześniej byłem na północy, gdzie widziałem zwierzęta. Mniejsza liczba osób, więc natura się rozwija - dodał podróżnik w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Robert Szulc zdobył Kilimandżaro

Robert Szulc zdobył się na wyjątkowy gest. Podróżnik postanowił oddać hołd Aleksandrowi Dobie, który był dla niego autorytetem. Przypomnijmy, że słynny podróżnik zmarł 22 lutego podczas wspinaczki na Kilimandżaro. Zdobycie tego afrykańskiego szczytu było jednym z jego marzeń.

- Podczas swojej podróży przeniosłem się do Tanzanii, gdzie zdobyłem Kilimandżaro w hołdzie podróżnika, którego zawsze podziwiałem, Aleksandra Doby. Dokładnie w dniu jego pogrzebu stanąłem na szczycie. W drodze spotkałem wiele osób z Polski - mówił Robert Szulc.

- W Tanzanii mówi się, że nie ma koronawirusa, że to kraj od niego wolny. Można odwiedzać parki narodowe i zwierzęta - opowiadał nasz rozmówca.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości